Проблем с MAKS? (решен, добавяне на охлаждане на MULF)

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 286
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Проблем с MAKS? (решен, добавяне на охлаждане на MULF)

Мнение от AlonsoBest » 25 Юни 2019, 16:11

Здравейте колеги. Колата е 525D 2006г. От известно време започна да се появява дразнещ проблем. Като покарам колата 20-30 минути и започва да забива цялата Idrive система за няколко секунди и се оправя. Това се повтаря през различни интервали от време. Колата е със Бизнес нави, съответно MASK модул. Дали проблема е в него? Възможно ли е да прегрява? Срещнах някъде из чуждите форуми че е възможно вентилатора да е спрял, все още не съм го свалял да проверя. Намерих много теми и обсъждания за проблемния CCC при pre-lci моделите, но за MASK никъде нищо, та не съм сигурен дали проблема е в него.
Последна промяна AlonsoBest на 05 Яну 2024, 0:09, променена общо 2 пъти
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Проблем с MAKS?

Мнение от SpeedyMan » 25 Юни 2019, 17:58

Провери й охлаждането. Може да иска продухване да излезе прахоляка.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 286
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Проблем с MAKS?

Мнение от AlonsoBest » 25 Юни 2019, 19:03

SpeedyMan написа:Провери й охлаждането. Може да иска продухване да излезе прахоляка.

От там мисля да почна. Не ми остава време.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с MAKS?

Мнение от oci » 25 Юни 2019, 19:56

Разкачи блутут модула и виж без него дали ще забива.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Проблем с MAKS?

Мнение от stony1 » 27 Юни 2019, 10:20

Като разкачиш блутут модула оптичната верига ще остане отворена и тотално няма да работи аудио системата. Трабва да сложиш една оптична тапа, за да затвориш веригата.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 286
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Проблем с MAKS?

Мнение от AlonsoBest » 27 Юни 2019, 10:26

stony1 написа:Като разкачиш блутут модула оптичната верига ще остане отворена и тотално няма да работи аудио системата. Трабва да сложиш една оптична тапа, за да затвориш веригата.

Това не е ли само за CD changer-а? При всички положения ако проблема е в MULF-a ще го оправя, защото си ползвам Bluetooth-a.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 286
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Проблем с MAKS?

Мнение от AlonsoBest » 29 Юли 2019, 19:10

Малко упдейт по темата. Както предположи колегата oci проблема е в Bluetooth модула (MULF). Проблема е че че започва да прегрява. (нямам идея защо до сега не е прегрявал). Намерих просто и леко грозно решение, което за сега работи. Добавих 2 компютърни вентилатори 40 и 60 мм. Направих дупки от страни на корпуса за да излиза топлия въздух (ще приложа снумки). Захранване за вентилаторите взех от запалката в багазника, не съм сигурен дали всички Е60 имат 12в извод в багажника, но не е трудно да се захранят при положение че консумират 0.2А двата. Надявам се да съм полезен за някой, не знам колко време ще работи така. Колкото работи файда е. Като се предаде ще минавам на MULF2 HIGH.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с MAKS?

Мнение от oci » 01 Авг 2019, 23:22

stony1 написа:Като разкачиш блутут модула оптичната верига ще остане отворена и тотално няма да работи аудио системата. Трабва да сложиш една оптична тапа, за да затвориш веригата.

Прав си само и единствено ако има лоджик или друг усилвател по оптика, но кола с mask и L7 :mhihi:

П.п радвам се, че съм насочил колегата, но това с вентилаторите и охлаждането ще е до време...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 286
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Проблем с MAKS?

Мнение от AlonsoBest » 01 Авг 2019, 23:32

oci написа:
stony1 написа:Като разкачиш блутут модула оптичната верига ще остане отворена и тотално няма да работи аудио системата. Трабва да сложиш една оптична тапа, за да затвориш веригата.

Прав си само и единствено ако има лоджик или друг усилвател по оптика, но кола с mask и L7 :mhihi:

П.п радвам се, че съм насочил колегата, но това с вентилаторите и охлаждането ще е до време...

Ясно ми е че ще е до време. Като цяло не съм разбутал нищо по оригиналната инсталация на колата. Като се предаде напълно ще ми мисля, но най-вероятно ще мина на MULF2 HIGH.
П.п благодаря за насоката
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 286
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Проблем с MAKS? (решен)

Мнение от AlonsoBest » 05 Яну 2024, 0:08

Да допълня темата. Около 5 години по късно, временното решенив с вентилатоеите стана доста постоянно и колата така се продаде. От както ги сложих не е имала никакви проблеми и не е забивала изобщо. Като цяло съм изненадън, че това просто и лесно решение работи толкова дълго време.
Изображение

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook