Bmw e60 музика

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 26.05.2019

Bmw e60 музика

Мнение от Serious » 26 Май 2019, 20:59

Здравейте,
От скоро съм собственик на BMW E60 2004 година с малката навигация. Въпроса ми е какви са вариантите за устройство, чрез което мога да пускам музика през флашка/телефон? Защото колата няма чейнджър в жабката, но пък има слот за него, но пък ми казаха , че по номер на рама тази кола заводски нямала чейнджър, което ми се вижда странно, защото има място за него. Също искам да попитам дали мога да сложа някаква навигационна карта за България на този модел навигация(малката). Казаха ми, че трябва да отида в БМВ и да ми ъпдейтнат софтуера на навигацията за да разчете картата на България. Вярно ли е това?
Благодаря предварително за отговорите, още съм нов с тази кола и опипвам почвата тепърва. :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 12.02.2007

Re: Bmw e60 музика

Мнение от sk8 » 26 Май 2019, 22:50

Aux кабел ?

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 26.05.2019

Re: Bmw e60 музика

Мнение от Serious » 26 Май 2019, 23:29

sk8 написа:Aux кабел ?
от къде трябва да се прекара ? И няма ли да се изгуби качеството на звука? С флашка според мен ще е по - добре, но не знам какво трябва да се направи за да се извади usb за флашка. Знам за устройствата в запалката които излъчват на честота и в радиото я намираш, но пак качеството не е най - доброто. Искам някакъв друг алтернативен вариант. Предлагайте.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Bmw e60 музика

Мнение от stony1 » 27 Май 2019, 11:38

Serious написа:
sk8 написа:Aux кабел ?
от къде трябва да се прекара ? И няма ли да се изгуби качеството на звука? С флашка според мен ще е по - добре, но не знам какво трябва да се направи за да се извади usb за флашка. Знам за устройствата в запалката които излъчват на честота и в радиото я намираш, но пак качеството не е най - доброто. Искам някакъв друг алтернативен вариант. Предлагайте.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Освен физическото прекарване на кабела, трабва да се кодира колата за това, че има AUX.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 26.05.2019

Re: Bmw e60 музика

Мнение от Serious » 27 Май 2019, 11:39

stony1 написа:
Serious написа:
sk8 написа:Aux кабел ?
от къде трябва да се прекара ? И няма ли да се изгуби качеството на звука? С флашка според мен ще е по - добре, но не знам какво трябва да се направи за да се извади usb за флашка. Знам за устройствата в запалката които излъчват на честота и в радиото я намираш, но пак качеството не е най - доброто. Искам някакъв друг алтернативен вариант. Предлагайте.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Освен физическото прекарване на кабела, трабва да се кодира колата за това, че има AUX.
А някакъв вариант за флашка/bluetooth има ли?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Bmw e60 музика

Мнение от vld » 27 Май 2019, 14:06

Има разбира се, потърси малко в раздела и ще намериш отговори на виските си въпроси.
MULF2 HIGH е ключовата дума.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 5.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: F16

Re: Bmw e60 музика

Мнение от Nini0 » 28 Май 2019, 11:41

Serious написа:Здравейте,
От скоро съм собственик на BMW E60 2004 година с малката навигация. Въпроса ми е какви са вариантите за устройство, чрез което мога да пускам музика през флашка/телефон? Защото колата няма чейнджър в жабката, но пък има слот за него, но пък ми казаха , че по номер на рама тази кола заводски нямала чейнджър, което ми се вижда странно, защото има място за него. Също искам да попитам дали мога да сложа някаква навигационна карта за България на този модел навигация(малката). Казаха ми, че трябва да отида в БМВ и да ми ъпдейтнат софтуера на навигацията за да разчете картата на България. Вярно ли е това?
Благодаря предварително за отговорите, още съм нов с тази кола и опипвам почвата тепърва. :D

Колега аз също съм с бизнес нави, но имам ченджър колата ми е 2004. Относно картите до колкото съм запознат само фейсовата малка навигация или тази след 2007 чете Български карти не съм сигорен на 100% има тема в която можеш да разбереш малко повече относно това. Колегата vld ти е писал, че варианта ти е MULF2HIGH и аз за напред мисля да се здобия с тази екстра, но за в момента нямам време. Ще се радвам, ако ме изпревариш да споделиш подробности кое как се прави и какво е нужно.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 26.05.2019

Re: Bmw e60 музика

Мнение от Serious » 28 Май 2019, 11:52

Nini0 написа:
Serious написа:Здравейте,
От скоро съм собственик на BMW E60 2004 година с малката навигация. Въпроса ми е какви са вариантите за устройство, чрез което мога да пускам музика през флашка/телефон? Защото колата няма чейнджър в жабката, но пък има слот за него, но пък ми казаха , че по номер на рама тази кола заводски нямала чейнджър, което ми се вижда странно, защото има място за него. Също искам да попитам дали мога да сложа някаква навигационна карта за България на този модел навигация(малката). Казаха ми, че трябва да отида в БМВ и да ми ъпдейтнат софтуера на навигацията за да разчете картата на България. Вярно ли е това?
Благодаря предварително за отговорите, още съм нов с тази кола и опипвам почвата тепърва. :D

Колега аз също съм с бизнес нави, но имам ченджър колата ми е 2004. Относно картите до колкото съм запознат само фейсовата малка навигация или тази след 2007 чете Български карти не съм сигорен на 100% има тема в която можеш да разбереш малко повече относно това. Колегата vld ти е писал, че варианта ти е MULF2HIGH и аз за напред мисля да се здобия с тази екстра, но за в момента нямам време. Ще се радвам, ако ме изпревариш да споделиш подробности кое как се прави и какво е нужно.
Интересното при мен е , че имам място в жабката за ченджър, но дали ще може да се свържи е въпроса?


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Bmw e60 музика

Мнение от nickem » 28 Май 2019, 12:12

Има доста афтърмаркет устройства, които предлагат Блутут стрийминг и четене на флашка + зареждане на телефон с доста добра скорост.
Аз ползвах Гром MST4 на старата кола, беше около 400 кинта и доста функционален. Вече май има и по-добри варианти.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Bmw e60 музика

Мнение от Ненко Вранков » 28 Май 2019, 12:30

Самоче Groma за 400лв ще го купиш само втора ръка, ако намериш ....
Някой ако се интересува - имам 2-ри, излишен Dension GW500...

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 26.05.2019

Re: Bmw e60 музика

Мнение от Serious » 28 Май 2019, 12:38

Ненко Вранков написа:Самоче Groma за 400лв ще го купиш само втора ръка, ако намериш ....
Някой ако се интересува - имам 2-ри, излишен Dension GW500...
Колега ти от гр.Карлово ли беше? Защото и аз съм от там и евентуално ако искаш може да се срещнем да ми обясниш за това устройство, което продаваш.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Bmw e60 музика

Мнение от stony1 » 30 Май 2019, 7:16

nickem написа:Има доста афтърмаркет устройства, които предлагат Блутут стрийминг и четене на флашка + зареждане на телефон с доста добра скорост.
Аз ползвах Гром MST4 на старата кола, беше около 400 кинта и доста функционален. Вече май има и по-добри варианти.

Винаги е имало по-добро устройство от Грома и е предлагано от БМВ, като ОЕМ заместител нa CD чейнджъра. Това е iPod interface.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Bmw e60 музика

Мнение от nickem » 30 Май 2019, 14:01

Ненко Вранков написа:Самоче Groma за 400лв ще го купиш само втора ръка, ако намериш ....

Точно в момента в OLX се продава MST4 за 400 кинта. Моя струваше 490 по спомен преди 5г.

stony1 написа:Винаги е имало по-добро устройство от Грома и е предлагано от БМВ, като ОЕМ заместител нa CD чейнджъра. Това е iPod interface.

Не знам какво му е по-доброто точно, Грома работи с Андроид и iPhone, има блутут стрийминг.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 25.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 535ix, 2012

Re: Bmw e60 музика

Мнение от landolin » 31 Май 2019, 15:28

Аз пък моя MST4 го взех по обява пак оттам напълно работещ и функционален за 90лв, така че не виждам кой ще купи този MST4 за 400 (още повече, че го има в интернет чисто нов за 460 - 500лв без доставката) :dunno:

Според мен MULF2HIGH за 200лв, който и сега го има в обяви е приемлива цена, още повече ще може да се свали малко с пазарене.


Има също така безброй други афтермаркет интерфейси, които чисто нови и с гаранция са около 150-300лв. - WEFA, Yatour, Denison, Trioma и т.н. и според мен работят много прилично.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Bmw e60 музика

Мнение от Ненко Вранков » 31 Май 2019, 18:22

Идеално е, че набарвате такива оферти, но като цяло цена в магазина за Dеnsion-a е от 650-699лв, GROM-a е малко по-малко... но пак не е 150-300. Говорим за модули по оптика.. а не тия за Е46/39 ...
Мулфа е оферта, но май не и ако си с малкия дисплей, доколкото знам там нещо е филм, не като при голямата навигация.

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook