e61 525d touring - вибрации - съвет

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Безкрайна борба с вибрации - съвет

Мнение от memorex » 19 Апр 2019, 18:28

@2bar написа:
sssssl написа:
memorex написа:За мен е лагер -главина задно колело.
+1


от лагер не тресе.

Аз казвам ,че от лагер до лагер има разлика а също така ,че от лагер се получават вибрации и резонанс и то не само при автомобилно колело но и при др.машинарийки.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Безкрайна борба с вибрации - съвет

Мнение от @2bar » 20 Апр 2019, 7:34

Няма смисъл да правим от темата дисертация, просто приеми, че не тресе.

Това на снимката е моят лагер (задно дясно колело), за който не ми остана време преди почивката да го сменя, та навъртях към 4к км в това състояние....и не тресеше.

Обяснението на колегата не е пълно, така също и неточно. Ако има заминал лагер, шумът се чува като виене, и в никакъв случай не изчезва след скорости по - високи от 50 км/ч.

Полуоските проверени ли са? Макар, че хлабина (ако е малка) се хваща доста трудно.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Безкрайна борба с вибрации - съвет

Мнение от memorex » 20 Апр 2019, 19:20

Пиши ми на лично ако има нещо специално в казуса но не ми нареждай какво да приемам.Капиш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 12.02.2007

Re: Безкрайна борба с вибрации - съвет

Мнение от sk8 » 20 Апр 2019, 20:43

@2bar само от един път/лагер ли си ги правиш тия заключения? Вече доста хора ми казват че е възможно да има вибрации от лагер...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Безкрайна борба с вибрации - съвет

Мнение от @2bar » 20 Апр 2019, 21:23

memorex написа:Пиши ми на лично ако има нещо специално в казуса но не ми нареждай какво да приемам.Капиш.


:OT:
Споко, никой не ти нарежда нищо, няма смисъл да палиш. Ако искаш приемаш, ако не искаш не приемаш. На лично няма да ти пиша.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Безкрайна борба с вибрации - съвет

Мнение от @2bar » 20 Апр 2019, 21:26

sk8 написа:@2bar само от един път/лагер ли си ги правиш тия заключения? Вече доста хора ми казват че е възможно да има вибрации от лагер...


тия, тези...все тая. Нарича се опит. При положение, че си сменил половината кола, не мога да те разбера - след като си решил, че е лагер - сменяш и гледаш. Лагерът е 50 - 60 € и 1 час работа.

Пък като го смениш - пиши пак.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Безкрайна борба с вибрации - съвет

Мнение от vvasilev1 » 20 Апр 2019, 21:35

И след лагера ша трепери!
Аз бих вдигнал автомобила на подемник и ще включа на скорост, за да огледам за евентуална причина за вибрациите. Пусни я да бръмчи на подемника.

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Безкрайна борба с вибрации - съвет

Мнение от pimpo » 22 Апр 2019, 14:14

Аз съм със почти същите симптоми като автора на темата. Вибрацията в купето и волана е много малка. Дори ми казват, че си внушавам.
Колата я купих преди година и при първото ми пътуване скочих в една голяма дупка и съм почти сигурен, че всичко започна тогава. Въпроса е какво може да съм строшил тогава. И за да е още по трудно, дори не знам коя страна ми е влязла в дупката. Беше срещу слънцето и нищо не видях, само усетих здрав трясък.
Симтомите:
Волана тресе леко и не винаги. Най силно е между 90 и 120. А при по ниска скорост 50-70 не тресе, но се усеща как при въртене на волана го прави леееко на тласъци. Много леко.
На 120кмч тресе цялото купе, пак много леко, и пак не винаги. Като цяло в повечето случаи вибрациите започват след продължително каране - повече от 30 мин. Но пак не винаги. Понякога ги има и от самото потегляне, но това може да се дължи на временна деформация на гумите от продължително стоене. Дори по време на едно пътуване се появява и изчезва плавно.

Какво съм правил до момента.
1. Смених 3 комплекта гуми и джанти, всичките са проверени балансирани и тн. Никаква разлика.
2. Смених предни дискове - никаква разлика.
3. Смених тампони на кривите носачи отпред - една идея по-добре стана.
4. Смених задни полуоски - никаква разлика.
5. Смених преден лагер главина понеже леко вибрираше - може би стана малко по-добре.
6. Раздалечих предните накладки от дисковете, така че да не докосват диска и карах 10-км така. Никаква разлика - пак тресе волана и купето.
7. Вдигам задните колела и слагам носачите на легнат на стойки (за да бъде окачването в работно положение). Паля и ускорявам до 120 - колата тресе осезаемо (при нормално движение въбрацията пак е на 120 но е много лека). Тресе както при две вдигнати колела, така и при само едно. Свалям джантата и правя същото - пак тресе, но малко по малко. Махам диска - спира да тресе. Дисковете са видимо нови, но не съм ги сменял. Освен да са менте и да са разбалансирани. Знам ли.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Безкрайна борба с вибрации - съвет

Мнение от Zubcho » 25 Апр 2019, 14:23

Имах подобен проблем с вибрация със старите летните гуми. Задни ДОТ 4513 и предни с ДОТ1017, като и двата чифта съм ги купувал нови. Е сега с нови и доволно скъпи гуми вече няма вибрации. Вибрацията беше точно долу ниско и се усещаше все едно е кардан, висящ лагер. След смяната на лагера доста утихна (стария беше много зле), но остана след 100 км/ч вибрация, макар и малка.

Гумите ми са Falken Azenis FK510
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Безкрайна борба с вибрации - съвет

Мнение от pimpo » 25 Апр 2019, 17:11

Не е гуми или джанти. 3 различни комплекта джанти с различни гуми съм слагал. Никаква разлика.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Безкрайна борба с вибрации - съвет

Мнение от Zubcho » 27 Апр 2019, 14:21

pimpo написа:Не е гуми или джанти. 3 различни комплекта джанти с различни гуми съм слагал. Никаква разлика.


Търси проблемът в кардан, висящ лагер и гуменото каре. Даже направо последните две ги смени, защото обикновено ако не ги откачиш да ги огледаш, рядко се разбира, че е прецакано. Гуменото каре например с времето се напуква и ако не го свалиш, няма как да го видиш.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 12.02.2007

Re: Безкрайна борба с вибрации - съвет

Мнение от sk8 » 27 Апр 2019, 19:06

Днес направихме тест, возих се отзад и отпред, остановихме че шума от гумата идва определено от лява задна гума, (нещо като периодично виене на 50 км/ч, но не като лагер през цялото време), а вибрацията се усеща най-много на предните седалки, но по силно на шофьорската седалка. Изглежда проблема е в лявата част на колата и се предава по цялото купе след това. В Сряда ще ходи на сервиз и ще пиша какво са открили.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Безкрайна борба с вибрации - съвет

Мнение от pimpo » 01 Май 2019, 15:37

Zubcho написа:
pimpo написа:Не е гуми или джанти. 3 различни комплекта джанти с различни гуми съм слагал. Никаква разлика.


Търси проблемът в кардан, висящ лагер и гуменото каре. Даже направо последните две ги смени, защото обикновено ако не ги откачиш да ги огледаш, рядко се разбира, че е прецакано. Гуменото каре например с времето се напуква и ако не го свалиш, няма как да го видиш.

Гледахме ги в сервиза, но без да ги сваляме. Всичко изглежда като ново. Освен това си мисля, ако е кардан, няма ли да вибрира и със свалени джанти и дискове отзад? Аз започвам да подозирам лагер главина и отпред и отзад. Гледах доста информация по темата вибрации и лагери. А отзад има много леко виене като от лагер. А като няма джанта и диск не вибрира защото не е натоварен лагера. Но засега само спекулирам. Ще видим кога ще ги сваля...
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 12.02.2007

Re: Безкрайна борба с вибрации - съвет

Мнение от sk8 » 01 Май 2019, 20:25

Така.... днес в читав сервиз откриха луфт на полуоските както и на кардана. Първо ще се сменят полуоски и после кардан ако положението не се оправи... Май обаче трябва да сменя целия кардан до колкото разбрах..не се оправят по отделно частите му...?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Безкрайна борба с вибрации - съвет

Мнение от pimpo » 01 Май 2019, 21:21

Sk8, има един тънък момент при баланса на гуми. Абсолютно всички го правят като центрират с конус по ВЪНШНИЯ отвор на джантата. Този отвор е отливка (не стругован) и винаги е малко или много крив. Целта му е единствено да държи капачките. Тази кривина неминуемо води до грешен баланс. А е60 е доста капризна на баланс. Аз намерих човек в София ( Иван в Младост ) който единствен прави центриране по ВЪТРЕШНИЯ отвор и след тази процедура моя проблем намаля драстично! Но не изчезна. Явно проблема ми е друг, но изостря още повече чувствителността към дизбаланс.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ивчо

Последни теми
Facebook