Вентилатор,парно,климатична система

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 852
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Вентилатор,парно,климатична система

Мнение от PIPERKOV » 10 Апр 2019, 16:31

Здравейте
Нормално ли е или има проблем следното явление
На предното стъкло да духа топло а през всички останали духалки си е студено.това е при намалени градуси до край и нгласено на синьо до край.
Когато се натисне бутона за обдухване на предното стъкло си духа студено на стъклото.на климатик също си духа студено на предното стъкло както и през остналите духалки
Има ли проблем или не

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Вентилатор,парно,климатична система

Мнение от pinko_23 » 11 Апр 2019, 6:33

Колега и аз имам същото явление мисля че е нормално. Забелязъл съм, че когато е настроено от I DRIVE на студено и врътките са на 18 градуса и силата на въздушната струя е слабо от предните духалки тези ори оредното стъйло духа топло ама слабо топло. А когато засиля въздушната струя почва да духа студено.
Няма начин да няма начин

ентусиаст
Аватар
Мнения: 852
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: Вентилатор,парно,климатична система

Мнение от PIPERKOV » 11 Апр 2019, 10:10

И аз не знам дали е нормално защото в летните месеци няма да е много приятно да духа топло откъм стъклото при полобение че е пуснато само да духа без включен климатик за охлаждане

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Вентилатор,парно,климатична система

Мнение от pinko_23 » 11 Апр 2019, 11:41

PIPERKOV написа:И аз не знам дали е нормално защото в летните месеци няма да е много приятно да духа топло откъм стъклото при полобение че е пуснато само да духа без включен климатик за охлаждане


Аз смених електромагнитните клапи с чисто нови и пак си духа топло. Значи кво правя аз лятото си пускам климатика и вентилатора максимално силна струя и след около 5 минути навсякъде си духа студено и след това регулираш колко силно да ти духа.
Няма начин да няма начин

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Вентилатор,парно,климатична система

Мнение от andy » 11 Апр 2019, 12:16

Аз мисля че ако за сега говрите е норманлно, имайки в предвид влажното време. Все пак тез коли мерят влагата и от там променя духането на предния прозорец.
Това се наблюдава при влажно време и НЕ включен компресор. Ако климата е включен си духа нормално навсякъде и не променя скоростта на вентилатора

ентусиаст
Аватар
Мнения: 852
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: Вентилатор,парно,климатична система

Мнение от PIPERKOV » 12 Апр 2019, 0:58

andy написа:Аз мисля че ако за сега говрите е норманлно, имайки в предвид влажното време. Все пак тез коли мерят влагата и от там променя духането на предния прозорец.
Това се наблюдава при влажно време и НЕ включен компресор. Ако климата е включен си духа нормално навсякъде и не променя скоростта на вентилатора

Да това исках да разбера дали климатичните условия навън оказват влияние за това което съм описал като евентуален проблем

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Вентилатор,парно,климатична система

Мнение от andy » 12 Апр 2019, 8:21

Вчера след като писах се наложи леко пътуване в дъждовното време. Климатика на АС авто на 22 градуса и си духа през цялото време еднакво навсякъде без да променя скоростта на вентилатора. Спрях АС-то и след малко вентилатора си вдигна оборотите, като на предния прозорец започна топло. Доста време карах така за тест и след пускане на АС-то всичко се нормализира.
Обеснявам го че при АС офф няма как да суши челния прозорец и пуска топло и увеличава вентилатора.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 852
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: Вентилатор,парно,климатична система

Мнение от PIPERKOV » 03 Май 2019, 15:03

А има ли вероятност това явление да се получава от не работещ AUC сензор.На диагностика ми излиза като грешка

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Вентилатор,парно,климатична система

Мнение от andy » 07 Май 2019, 12:00

Той е за друго. Работата му е да затвори клапата (външния въздух) при отчетени високи норми на СО2.
Намира се до десния климатичен филтър.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 852
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: Вентилатор,парно,климатична система

Мнение от PIPERKOV » 07 Май 2019, 16:24

Ок.Благодаря

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook