BMW E60 тресе с нови дискове

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: BMW E60 тресе с нови дискове

Мнение от Kurtov » 10 Апр 2019, 19:36

bioz написа:Колеги не търсете под вола теле. Масово проблемите с тресенето е от калпав монтаж на дискове и накладки и последвало разработване. Не помня някога мастор да е признал, че не знае как се монтират, после реват, че си им дал фалшиви дискове.

Досега на 2 коли съм сменял дискове единия път с текстар другия оем , но и 2та пъти им висях на главите и проблеми съм нямал.

Водачите на бмв НЕ се смазват, почистват се до блясък, и ако има нужда се сменят.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Колега може ли да споделиш за какво да внимаваме при монтажа ?
Аз примерно мисля сам да си сменя дисковете, защото както при много други неща, като отида на майстор и не съм доволен.
А също и как трябва да се разработват ?
Има ли значение, дали ще се кара колата първите километри в дъждовно време примерно ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: BMW E60 тресе с нови дискове

Мнение от FaceOff » 10 Апр 2019, 20:20

ivoaudi написа:Отлепят се бе Зоро, отлепят се. Можеш да си ги мериш месеци наред, всеки 10 мин и все ще са перфектни, а бият. Странно :kuku:
След първите 2-3 спирания отлепената част "надува" като стопли. Случва се при ВСИЧКИ масови марки на пазара!
Не знам колко съм професор, но компетентните ти мнения често подвеждат. Глупостта с рейката ще обясня при евентуално желание допълнително.


Потвърждавам! Направените от кори "белла" се отлепват, от "фамилия" не! :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: BMW E60 тресе с нови дискове

Мнение от sobiss » 11 Апр 2019, 0:56

Аз смених 2 комплекта, докато спре да ме бие волана :mhihi: . Първо взех Zimmerman, след има няма 200 км. почна да бие зверски. Покарах ги известно време, и взех някакви долни китайски боклуци за 60 евро, исках да съм сигурен че е от дисковете. Смених ги, всичко ОК...и след около 300 км., същия филм. При леко натискане на спирачката, предницататресе , ако скочиш яко на спирачката, проблеми няма. До 80 км. нещата са поносими, но след това става опасно....ако се наложи да намаля от 130-140 до 100 при леко натискане на спирачката, волана направо ще ми счупи ръцете. След което си поръчах EBC дискове и накладки директно от сайта им в Германия. За момента вече около 10к. км, няма и помен от проблема.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 25.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 535ix, 2012

Re: BMW E60 тресе с нови дискове

Мнение от landolin » 11 Апр 2019, 16:34

sobiss написа:Аз смених 2 комплекта, докато спре да ме бие волана :mhihi: . Първо взех Zimmerman, след има няма 200 км. почна да бие зверски. Покарах ги известно време, и взех някакви долни китайски боклуци за 60 евро, исках да съм сигурен че е от дисковете. Смених ги, всичко ОК...и след около 300 км., същия филм. При леко натискане на спирачката, предницататресе , ако скочиш яко на спирачката, проблеми няма. До 80 км. нещата са поносими, но след това става опасно....ако се наложи да намаля от 130-140 до 100 при леко натискане на спирачката, волана направо ще ми счупи ръцете. След което си поръчах EBC дискове и накладки директно от сайта им в Германия. За момента вече около 10к. км, няма и помен от проблема.


Отговора на проблема се крие във фразата "директно от сайта им в Германия". Аз пък съм с надупчени предни дискове Zimmerman 348мм също от немски сайт и тези дискове вече над 25к нямат забележка (като и други два комплекта за предната ми кола пак с доставка от Германия) - цената за 2-та диска заедно с доставката беше като за един от БГ доставчик :dunno:

Мисля, че доста колеги ще спрат да сменят дискове заедно с маслото/филтрите ако сменят генерално доставчиците си - тук всички, включително и официални дистрибутори се опитват да направят бързи печалби като пробутват масово евтини ментета за продукти първо качество. На мен лично "оригинални" биалетки от официален представител на БМВ ми се разпаднаха на 8к километра, после тези от чужбина изкараха над 35к и си заминаха заедно с колата към новия собственик.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: BMW E60 тресе с нови дискове

Мнение от FaceOff » 12 Апр 2019, 0:24

Немски и британски форуми са пълни с теми за криви дискове.. сигурно са ги поръчвали от България

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: BMW E60 тресе с нови дискове

Мнение от nikola59 » 12 Апр 2019, 0:31

Не че нещо, ама като чета не се сдържах....Проверявайте цените на оригиналните ви дискове колко струват в Англия при дилърите там и си направете сметката.
Пример за моите задните: цена на Дару (при другите е същото) в момента за един брой: 247.00 BGN. Цена за комплект два броя при английският дилър: £143.50 + естествено доставката чрез нашите превозвачи. Така че първо проверявайте за оригинални, после пускайте "тото-то" тук.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: BMW E60 тресе с нови дискове

Мнение от sobiss » 12 Апр 2019, 0:51

landolin написа:Отговора на проблема се крие във фразата "директно от сайта им в Германия". Аз пък съм с надупчени предни дискове Zimmerman 348мм също от немски сайт и тези дискове вече над 25к нямат забележка (като и други два комплекта за предната ми кола пак с доставка от Германия) - цената за 2-та диска заедно с доставката беше като за един от БГ доставчик :dunno:

Мисля, че доста колеги ще спрат да сменят дискове заедно с маслото/филтрите ако сменят генерално доставчиците си - тук всички, включително и официални дистрибутори се опитват да направят бързи печалби като пробутват масово евтини ментета за продукти първо качество. На мен лично "оригинални" биалетки от официален представител на БМВ ми се разпаднаха на 8к километра, после тези от чужбина изкараха над 35к и си заминаха заедно с колата към новия собственик.

Всичко е купувно в Германия. Zimmerman-a са купувани от местния най голям магазин за авточасти, доколкото си спомням струваха 160 евро комплекта, дискове с накладки.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: BMW E60 тресе с нови дискове

Мнение от Z3Ro* » 12 Апр 2019, 8:04

Моята кола дойде от Германия с комплект Ате дискове, накладки, течност и маркучи на няма и 2 хиляди километра. Започнаха да бият след още няма и 3 хиляди - като ги премерих, единият имаше 36 микрона биене, другият само 20 и няколко... Така че едва ли е 100% гаранция да се пазарува отвън.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: BMW E60 тресе с нови дискове

Мнение от andy » 12 Апр 2019, 8:13

Не знам дали има фалшиви от марковите части, но все си мисля че проблема не е в самите дискове, а е комплексен, като се почне от монтажа и чак накрая се стигне до диска.
Писал съм го някъде напред в темата мисля. АТЕ дискове и накладки предни прехвърлих 100 000км и нямам проблем. До сега на всичките ни коли само АТЕ се монтира и никога не е имало тресене.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: BMW E60 тресе с нови дискове

Мнение от Z3Ro* » 12 Апр 2019, 13:04

И според мен не може да се отсече, че само ОЕМ стават, както и че проблемите винаги са само в самите дискове и качеството им. То иначе за година време хората ще ги разкрият и после какво става с търговията им - а това са големи фирми с традиции... Въпреки че на колега на Октавия 1 преди седмица сменихме Ате отпред и на тях си пишеше, че са китайски... Според мен има читави от всички марки, има и много немарливи монтажи, има и много случаи на подмяна на дискове, а проблемът за биенето е в окачване или рейката - пак ще повторя, че колата е с прецизно окачване и е доста капризна на луфтове, а малките луфтове се откриват трудно и с много усърдие...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: BMW E60 тресе с нови дискове

Мнение от ivoaudi » 12 Апр 2019, 14:34

FaceOff написа:
ivoaudi написа:Отлепят се бе Зоро, отлепят се. Можеш да си ги мериш месеци наред, всеки 10 мин и все ще са перфектни, а бият. Странно :kuku:
След първите 2-3 спирания отлепената част "надува" като стопли. Случва се при ВСИЧКИ масови марки на пазара!
Не знам колко съм професор, но компетентните ти мнения често подвеждат. Глупостта с рейката ще обясня при евентуално желание допълнително.


Потвърждавам! Направените от кори "белла" се отлепват, от "фамилия" не! :yes:



Предполагам, че готвиш на жена и и си силен в баниците. Аз да ти кажа не съм, а и корите за баници нито ги лепим, нито разлепяме по моя край. Не те разбрах много защо си ехиден и какъв герой стана от това, ама ще е хубаво да попремисляш преди да се направиш на интересен! Ако от последните 2 снимки не се сетиш на кое място и ЗАЩО се отлепят диковете ще е мн полезно за форума само да четеш и да не се обаждаш, още по-малко заяждаш:

http://motorua.net/stati/item/148-kakie ... chshe//url

Линка го пращам и за анимационния герой естествено.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: BMW E60 тресе с нови дискове

Мнение от Z3Ro* » 12 Апр 2019, 15:12

Хайде сега чичо Иво да остави героите, щото на много хора е ясно, че той е герой от Интернет... И да сподели някоя снимка на отлепен на "онова място" диск, без да го е минал на преса или да го е бил две седмици с чук, въпреки че не съм сигурен дали знае от коя страна да държи чука. И после сериозно да питам чичо Иво, как според него ще стане това с отлепянето и тоя диск няма да бие с 4 милиметра - или това е няква технология, която след разширение от загряване се връща до заводско състояние, след като се охлади. Също така в тая мега статия от линка не виждам някой да говори за бой с чукове и въобще за отлепящи се дискове, но вероятно чичо Иво не може да вдене, че на тия отлепящи се дискове им действат сили на усукване при спиране, което ако един такъв диск се отлепя от два удара с чук, неминуемо доста преди това ще доведе до изкривяването му вследствие на тези сили. Иначе да, на онова място е проблемът, но не защото са отлепящи се дисковете.
И на последно място, да, мисля да спра да пиша, щото ще кажа нещо и после ще ме е яд...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: BMW E60 тресе с нови дискове

Мнение от ivoaudi » 12 Апр 2019, 15:34

Не знам защо реши, че през годините е трябвало да правя снимки и да ги показвам на батман, щото той не можел да мисли, а чака само наготово да му снасят мама и тате. А този чук, който така истерично повтаряш така и не вдяна, че имах предвид да СЧУПИШ диска, затова и написах да го праснеш ЗДРАВО, цитирам се! Едва тогава на някои от тях ще видиш, че не са ляти, а лепени. Заваряни. Два диска, а помежду им вентилатора, като дори различните чугуни не са еднакви и с различни характеристики. Не ме карай сега и това да ти разяснявам защо, не би трябвало да си чак толкова глупав.
Престани да повтаряш и за кривините на дисковете - има и други причини(масови при това) идеално прави дискове да бият. Локални прегрявания например :idea: Причини да се появяват такива бол!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: BMW E60 тресе с нови дискове

Мнение от FaceOff » 12 Апр 2019, 20:03

ivoaudi написа:
FaceOff написа:
ivoaudi написа:Отлепят се бе Зоро, отлепят се. Можеш да си ги мериш месеци наред, всеки 10 мин и все ще са перфектни, а бият. Странно :kuku:
След първите 2-3 спирания отлепената част "надува" като стопли. Случва се при ВСИЧКИ масови марки на пазара!
Не знам колко съм професор, но компетентните ти мнения често подвеждат. Глупостта с рейката ще обясня при евентуално желание допълнително.


Потвърждавам! Направените от кори "белла" се отлепват, от "фамилия" не! :yes:



Предполагам, че готвиш на жена и и си силен в баниците. Аз да ти кажа не съм, а и корите за баници нито ги лепим, нито разлепяме по моя край. Не те разбрах много защо си ехиден и какъв герой стана от това, ама ще е хубаво да попремисляш преди да се направиш на интересен! Ако от последните 2 снимки не се сетиш на кое място и ЗАЩО се отлепят диковете ще е мн полезно за форума само да четеш и да не се обаждаш, още по-малко заяждаш:

http://motorua.net/stati/item/148-kakie ... chshe//url

Линка го пращам и за анимационния герой естествено.


:bowdown: за невероятния труд на автора да напише тъй обширната и достоверна "статия" (най-любими са ми такива, в които невероятно запознатия руснак обяснава по кое се отличавала "поделка-та" :mhihi: , и за твоя, да я изровиш от безграничните дебри на нет-а! Затвори ми устата завинаги!
пп. Отивам да си точа баницата... заварявани дискове.. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: BMW E60 тресе с нови дискове

Мнение от The_Bear » 13 Апр 2019, 14:04

Аз купих непретенциозно дискове ATE-задни и TRW-предни. Минах около 20к км без проблеми, докато един път тази зима ми се наложи рязко да намаля от 200 до 120 някъде. Оттогава получих същите симптоми, при леко натискане тресе, при по-силно натискане почти не се усеща. Изчистих идеално главината и отвора на диска, както и челата, и мерих биенето по най-големия диаметър - отклоненията бяха около 0.02 до 0.03мм. Четох, за измятането при нагряване и действително при първото студено спиране не бият. При второ, трето и доволно загряване биенето прогресираше. Напекох ги здравата с интензивно спиране - и пак на крика, свалям гумата, стягам само диска и меря, не можеха да се пипнат с ръкавица от топлината. Очаквах да бият десети, т.е. 0.3 - 0.5мм, а се оказа, че само леко са се завишили стойностите до около максимум 0.04мм. Пак четох, колегата дето беше писал за водачите, не съм ги сменявал, почистих ги хубаво и гресирах, ефект сякаш нямаше осезаем. Оттогава ги напичах няколко пъти при стръмно скоростно изкачване по завои и не съм карал на дълго, но при първа възможност ще тествам, че нещо ми се струва че не са вече толкова зле. По предницата ми има някакви луфтове, по-скоро в рейката, въпреки че съм я понатегнал.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook