Въпрос относно детско столче ISOFIX + top tether

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Въпрос относно детско столче ISOFIX + top tether

Мнение от Monky » 02 Апр 2019, 15:31

Здравейте,

Предстои ми покупка на дестско столче, тъй като до момента ползвахме кошничка, която се закрепва с колани.

Това, което съм харесал се закрепва посредством Isofix и top tether (куки зад седалката). Проблемът е, че моята кола (Е60 2006 седан) няма тези куки на задната кора или аз не ги намирам. Колата е без падащи седалки и с ел. щора на кората, ако има значение. В упътването пише, че трябва да има.

Някой срещал ли е такъв проблем?

page-1638001.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Въпрос относно детско столче ISOFIX + top tether

Мнение от Stuttgy » 02 Апр 2019, 16:50

Моята кола също е Е60 и е без падащи седалки,нямам капачета в седалката за Isofix отвори,но куки където да закачиш столчето има!Бръкни между облегалката и седалката и ще ги намериш.Всъщност когато имаш Isofix друго закрепване на детската седалка не ти е нужно.

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Въпрос относно детско столче ISOFIX + top tether

Мнение от Monky » 02 Апр 2019, 16:54

Stuttgy написа:Моята кола също е Е60 и е без падащи седалки,нямам капачета в седалката за Isofix отвори,но куки където да закачиш столчето има!Бръкни между облегалката и седалката и ще ги намериш.Всъщност когато имаш Isofix друго закрепване на детската седалка не ти е нужно.

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk


Благодаря за отговора! Да, куките между седалката и облегалката ги намерих, но тази третата зад облегалката (top tether) не намирам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Въпрос относно детско столче ISOFIX + top tether

Мнение от Stuttgy » 02 Апр 2019, 16:56

Нали детското столче има краче до пода на колата?

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 3.09.2013
Пол: Мъж
Кара: x5 e70 3.0sd

Re: Въпрос относно детско столче ISOFIX + top tether

Мнение от 530xd2008 » 02 Апр 2019, 17:43

Щом нямаш шадащи седалки,няма как да мине този колан зад седалката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Въпрос относно детско столче ISOFIX + top tether

Мнение от Monky » 02 Апр 2019, 17:54

Самото столче не е с краче за пода, а с колан, който се закача на кука.

Ето пример:
install.png


При моделите без щора куката е до колонката:
hook.png


Такъв сетъп ми се струва по-сигурен от тези с крачето на пода, а и ADAC дават по-високи оценки на такива столчета.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Въпрос относно детско столче ISOFIX + top tether

Мнение от Stuttgy » 02 Апр 2019, 19:02

Моята кола е без щора и пак нямам кука за top tether.
Нямам представа колко по стабилно може да е с top tether пред модела с краче.Нашето столче е с краче и е мега стабилно,дори по този начин е и по удобно ако си вземеш въртящо(завърташ го към себе си при поставяне на детето).

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Въпрос относно детско столче ISOFIX + top tether

Мнение от Monky » 03 Апр 2019, 10:01

Явно нямам избор и ще трябва да взема такова с основа и краче.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 22.05.2013
Местоположение: Стрелча
Пол: Мъж
Кара: BMW 530D е61

Re: Въпрос относно детско столче ISOFIX + top tether

Мнение от petkoara » 22 Авг 2019, 16:45

Здравейте,не мога да събера 2 двете столчета отзад с майка им,има ли някой идея дали може по голямото дете което почти на 4год.да се вози със столчето отпред,или ще трябва да се разделяме с колата?Благодаря ви

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 286
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Въпрос относно детско столче ISOFIX + top tether

Мнение от AlonsoBest » 23 Авг 2019, 16:51

petkoara написа:Здравейте,не мога да събера 2 двете столчета отзад с майка им,има ли някой идея дали може по голямото дете което почти на 4год.да се вози със столчето отпред,или ще трябва да се разделяме с колата?Благодаря ви

Не знам до колко е законно, но със сигурност ще трябва да се изключат пасажерските еърбеци.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.02.2009
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: e39 525TDS'98 / E60 530D'FACE'2008

Re: Въпрос относно детско столче ISOFIX + top tether

Мнение от w0Lv3r1n3 » 24 Авг 2019, 23:48

petkoara написа:Здравейте,не мога да събера 2 двете столчета отзад с майка им,има ли някой идея дали може по голямото дете което почти на 4год.да се вози със столчето отпред,или ще трябва да се разделяме с колата?Благодаря ви
Здравей колега. И ние сме с 2 деца. Едното на 5 другото на 1 година. Решението беше майката да се вози на предната седалка.Изображение

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Въпрос относно детско столче ISOFIX + top tether

Мнение от Zubcho » 25 Авг 2019, 10:09

petkoara написа:Здравейте,не мога да събера 2 двете столчета отзад с майка им,има ли някой идея дали може по голямото дете което почти на 4год.да се вози със столчето отпред,или ще трябва да се разделяме с колата?Благодаря ви
А защо майка им трябва да е отзад? И аз съм с две деца, едното на 11м другото на 3г и майка им се вози отпред до мен. Проблем за сега няма с децата.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 22.05.2013
Местоположение: Стрелча
Пол: Мъж
Кара: BMW 530D е61

Re: Въпрос относно детско столче ISOFIX + top tether

Мнение от petkoara » 25 Авг 2019, 14:28

Бозаят се,затова ми е проблема че иначе е малко неудобно,благодаря ви!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 151
Регистриран на: 22.01.2016
Местоположение: Чехия
Кара: E61 LCI 525d
Мечтае да кара: M5 E60

Re: Въпрос относно детско столче ISOFIX + top tether

Мнение от kopi » 24 Фев 2020, 12:44

AlonsoBest написа:
petkoara написа:Здравейте,не мога да събера 2 двете столчета отзад с майка им,има ли някой идея дали може по голямото дете което почти на 4год.да се вози със столчето отпред,или ще трябва да се разделяме с колата?Благодаря ви

Не знам до колко е законно, но със сигурност ще трябва да се изключат пасажерските еърбеци.


Пасажерския air bag трябва да се изключи само ако кошчето/столчето е обърнато назад... мисля :roll: . Всъщност точно тази информация търся в момента - дали мога да сложа столчето (Joie every stage fx) на 3г. ми син отпред на пасацерската седалка - понеже чакаме бебок и ни се искаше мама да е при бебето отзад. Та мисля, че в този случай няма нужда да спирам пасацерския air bag, понеже седалката ще е обърната напред. Освен това и не намирам как се спира въпросния air bag?! Не виждам да имам прекъсвач от тези за спиране с ключ.. нито на тавана имам индикатор за пасажерския air bag ,че е спрян при услочие,че се сложи кошче и кантара го засече..

Ако се наложи, как да спра пасажерския air bag? :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Въпрос относно детско столче ISOFIX + top tether

Мнение от adovet » 24 Фев 2020, 13:23

kopi написа:
AlonsoBest написа:
petkoara написа:Здравейте,не мога да събера 2 двете столчета отзад с майка им,има ли някой идея дали може по голямото дете което почти на 4год.да се вози със столчето отпред,или ще трябва да се разделяме с колата?Благодаря ви

Не знам до колко е законно, но със сигурност ще трябва да се изключат пасажерските еърбеци.


Пасажерския air bag трябва да се изключи само ако кошчето/столчето е обърнато назад... мисля :roll: . Всъщност точно тази информация търся в момента - дали мога да сложа столчето (Joie every stage fx) на 3г. ми син отпред на пасацерската седалка - понеже чакаме бебок и ни се искаше мама да е при бебето отзад. Та мисля, че в този случай няма нужда да спирам пасацерския air bag, понеже седалката ще е обърната напред. Освен това и не намирам как се спира въпросния air bag?! Не виждам да имам прекъсвач от тези за спиране с ключ.. нито на тавана имам индикатор за пасажерския air bag ,че е спрян при услочие,че се сложи кошче и кантара го засече..

Ако се наложи, как да спра пасажерския air bag? :dunno:[/q
Ако столчето не е обърнато и е по посока на движението пасажерския бег не се изключва. Изключва се само когато столчето е обърнато. Иначе няма ограничение за възрастта на детето къде да се вози. И на 1г. може да се вози от пред.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook