Теч околп дюзите

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 21.11.2018
Кара: e60 530d

Теч околп дюзите

Мнение от Атанас13 » 19 Мар 2019, 19:22

Здравейте колеги,забелязах че колата понякога дими от към пасажерската страна на двигателя.Видях че събира нафта в филтъра на картерните газове и леко около дюзите.Маркуча за излишната е сменен.Стойностите на дюзите са ОК.От къде може да идва този проблем?чистил съм филтърчето на картерните газове но промяна няма.Става въпрос за 530д 218кс!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Теч околп дюзите

Мнение от Z3Ro* » 20 Мар 2019, 15:01

Може да тече от тръбата на високото налягане. Ако са сваляни тръбите на високото, може да тече и от щуцера към дюзата - той е с резба от двете страни и се случва да остане хлабав. На щуцерите на излишната нафта, дето влизат в дюзата отгоре, има малки о-пръстени - може да е за смяна този на течащата дюза. Също така на бобината на дюзата има много фин о-пръстен - може и от него да тече. Сваляни ли са дюзите и давани ли са на стенд? Защото ако да и е правено нещо по тях, може някой просто да не е затегнал докрай бобината - на мен това ми се случи...

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 21.11.2018
Кара: e60 530d

Re: Теч околп дюзите

Мнение от Атанас13 » 22 Мар 2019, 16:40

Z3Ro* написа:Може да тече от тръбата на високото налягане. Ако са сваляни тръбите на високото, може да тече и от щуцера към дюзата - той е с резба от двете страни и се случва да остане хлабав. На щуцерите на излишната нафта, дето влизат в дюзата отгоре, има малки о-пръстени - може да е за смяна този на течащата дюза. Също така на бобината на дюзата има много фин о-пръстен - може и от него да тече. Сваляни ли са дюзите и давани ли са на стенд? Защото ако да и е правено нещо по тях, може някой просто да не е затегнал докрай бобината - на мен това ми се случи...


Свалени са колега но за смяна на гарнитура капака клапани,не съм ги дал за стенд да се проверят.Този о-пръстен на бобината не мога да го намеря,не знам дали лесно се сменява.за щуцерите знам,обаче не би ли трябвало маркучите да са мокри ако тези о-пръстени са за смяна?сигорно са тези на бобини,щото са мръсни около тази област.Ако някой има снимки къде се намира или процедура ще бъда благодарен!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Теч околп дюзите

Мнение от Z3Ro* » 22 Мар 2019, 20:58

Намира се в канал на бобината и се вижда след демонтажа й. Бобината се отвива на менгеме или на място с вложка. Ако свалиш дюзата може и без вложка - контра се държи с гаечен 17 точно под щуцера на високото, а бобината се развива лесно с т-образен раздвижен ключ или гаечен 29... Ако са сваляни само за капака провери тръбите за високото и техните щуцери, щото последните често се развиват откъм дюзата при демонтаж на тръбичката.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook