Сигнал за колан,дори когато няма човек на седалката

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 23.02.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW G30 530i
Мечтае да кара: бмв г30 м5

Сигнал за колан,дори когато няма човек на седалката

Мнение от Антон Дековски » 17 Мар 2019, 15:52

Привет на всички!
Видях че има теми в които се пита,как да се изключи досадния сигнал за предпазния колан.Аз нямам проблем с това,винаги като се кача в колата първата работа е да си сложа колана.Поблема е там,че дори когато съм сам в колата(тоест на пасажерската седалка няма никой)сигнала за колан пак пищи и трябва да закопчавам колана на празна седалка.Имам колата от повече от 2 години и винаги съм го правил това упражнение,без да се замислям(бях решил че самата кола си е така настроена).Преди 2 дена мой приятел си купи също е60,и чак сега разбирам че не е нормално сигнала да се включва когато няма човек на седалката :kuku: Та бихте ли ми казали защо така се получава при мен,възможно ли е да е някакъв повреден сензор?
Благодаря предварително!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Сигнал за колан,дори когато няма човек на седалката

Мнение от Dextuar » 17 Мар 2019, 18:02

Проблем в кантара, може да го смениш или да се кодира, изборът е твой.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Сигнал за колан,дори когато няма човек на седалката

Мнение от spacepl » 17 Мар 2019, 21:41

Кантара на седалката е дефектирал и някой е сложил залъгалка. Представлява кондензатор диод и резистор и се слага на буксата в която се включва кантара на седалката. Някой трябва да ти го изключи с НЦС или карли.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 23.02.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW G30 530i
Мечтае да кара: бмв г30 м5

Re: Сигнал за колан,дори когато няма човек на седалката

Мнение от Антон Дековски » 06 Апр 2019, 14:34

Благодаря колеги,точно това беше(кантара).Може да локвате темата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Сигнал за колан,дори когато няма човек на седалката

Мнение от BorislavB » 06 Апр 2019, 23:17

Може да кажеш как си се справил с проблема, за да може следващия след теб ако евентуално реши да потърси първо преди да пусне тема да има някаква информация.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Сигнал за колан,дори когато няма човек на седалката

Мнение от Emooo » 07 Апр 2019, 13:58

Когато аз имах проблем с кантара имаше идеи да се излъже с някакви китайски устройства които лъжат седалката, че няма седнал човек на нея. Ако се блъснеш с такъв хак и имаш човек на тази седалка няма да се отовори аирбега и от там следват много лоши неща.
Tool - Fear Inoculum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 23.02.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW G30 530i
Мечтае да кара: бмв г30 м5

Re: Сигнал за колан,дори когато няма човек на седалката

Мнение от Антон Дековски » 14 Апр 2019, 13:08

BorislavB написа:Може да кажеш как си се справил с проблема, за да може следващия след теб ако евентуално реши да потърси първо преди да пусне тема да има някаква информация.


Колега,аз освен това с колана имах проблеми като цяло с предните седалки.Бяха доста поизтъркани(колата е на 400к км),освен това имах и проблем с подгряването(нагряваше много силно точно определени места от седалката,дори изгори шофьорската седалка,все едно изгорено от допир с цигара)първите е60-тики имали тоя проблем с подгрева.Понеже съм от Бургас,а тук почти невъзможно е да намериш някой който да се навие да ти отвори седалката и да ти оправи подгрева,дори да се навие цената ще е доста солена.Накрая си казах че няма да влагам пари в тия измъчени седалки и започнах да ходя по моргите да търся предни седалки,доста време ми отне понеже съм с малко по-рядък цвят(сивия),пък и исках седалките да са от кола +2006(малкия фейс дето му викат)там уж проблемите с подгрева били решени,или поне се случвали по-рядко.Та след седмица обикаляне намерих перфектно запазени седалки от бензинова кола претърпяла удар на много малко км,монтирахме ги на мястото на старите и сега всичко е точно.Седалките и новите и старите ми бяха спортни(рекато),много исках комфортен салон,но сив комфортен салон в е60 си е голяма рядкост.Та това е с две думи :D

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook