E60 2007г. - загуба на мощност

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 6.04.2017

E60 2007г. - загуба на мощност

Мнение от bmwkiss » 12 Мар 2019, 23:05

Здравейте колеги

Имам проблем с моето bmw e60 дизел. Преди около два месеца светна грешка на таблото "increased emissions" и колата сякаш загуби мощност - когато се натисне педала на газта колата се държи като "задавена" - започва много трудно и бавно да ускорява, виждам как разходмера отива на максимум (20лтр) а оборотите почти не се вдигат и всеки път рзлично но да кажем след около 5-8 секунди без никаква или слаба тяга оборотите се вдигат рязко и колата се "изстрелва" с пълна или почти пълна мощност.

Понеже преди няколко години имах подобна индикация за "ïncreased emissions" и проблема се реши доколкото си спомням с почистване на ЕГР или смяна на дроселова клапа, мислех, че не е сериозно и може да се оправи по някое време, бях и много ангажиран, та затова неглижирах проблема, докато нещата не се влошиха една сутрин - след кратко шофиране при спиране на светофар двигателя взе да претриса и да губи обороти, докато накрая не изгасна. След това запали, стабилизира оборотите и паркирах успешно. След покой около 7-8 часа и стартиране на двигателя отново последва загуба на обороти и колата угасна - това се повтори многократно, може би 7-8 пъти. След това успешно запали , влезе в устойчиви обороти, но колата съвсем изгуби мощност - вървеше като костенурка но някак си я закарах до сервиза, където имах уговорка, а и просто нямаше къде по-близо другаде да закарам в това състояние.

След диагностиката "майстора" ме уведоми за задръстен DPF филтър, проблемно реле за подгревните свещи като виновник за проблема и съпътстващ проблема дефектирал дебитомер вследствие първите две повреди. Филтъра бе почистен с химикал, а вичко "дефектирало" бе сменено с ново. Приех колата работеща в стабилен режим на праен ход, но след потегляне установих, че колата е отново тромава при подаване на газ трудно набираща скорост, като също след около 500м светна отново лампата "increased emissions". След шофоране за известно време на поредния светофар колата отново претресе, загуби обороти, но някак си ги стабилизира. Това се повтори няколко пъти, като при паркиране пред гаража докато даавах заден ход колата изгуби обороти, претресе и угасна. Уведомих "майстора", който остана доста "изненадан", макар, че преди да ми издаде колата сам констатира,че колата в началото е мудна повече от обичйното, след което се изстрелва, но каза,че нещата щели да се оправят след известно шофиране (?!), като това въобще не ми прозвуча убедително.

Мисля, че моят "майстор" хал хабер си няма за истинския проблем на колата.

Моля ваша помощ относно идеи за проблема и насоки към читав сервиз. Единствени сервизи които съм позлвал до момента са този на BMW, Дидо-дизела (смяната на дросела) и на моя "майстор" (смяна консумативи)

Колата е 2007г. (11г.), аз съм собственик от 7г., bmw e60, дизел, преди фейслифт, с правен ремап в bmw сервиз

Благодаря предварително за вашата помощ!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: E60 2007г. - загуба на мощност

Мнение от vld » 13 Мар 2019, 12:43

Проблема ти е елементарен ЕГР-а е блокирал или му се е скъсала мембраната.
Решението е или нов или изолиране хардуерно и софтуерно.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 6.04.2017

Re: E60 2007г. - загуба на мощност

Мнение от bmwkiss » 13 Мар 2019, 20:26

Благодаря за коментара. И аз така си мислех но майстора каза че няма проблем с ЕГР. Върна ми и стария дебитомер. Записах преглед в БМВ сервиз.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 6.04.2017

Re: E60 2007г. - загуба на мощност

Мнение от bmwkiss » 16 Мар 2019, 10:35

Здравей Vid, колеги

След диагностиката се оказа скъсана мембрана на ЕГР, макар,че поне 3 пъти питах "майстора" дали всичко е наред с ЕГР и получавах успокояващ отговор, и която повреда Vid дистанционно през форума диагностицира съвсем точно! Клапана сменен и колата работи нормално в БМВ М-кар сервиз!

Моля НЕ се доверявайте и НЕ ремонтирайте колата си при самонадеяния и с твърде високо и неподплатено самочувствие младеж ЯНИ, сервиза се намира под моста срещу входа/товарния портал на КРЗ Одесос! Сервиза е едно ламаринено хале с няколко клетки като в една от крайните е въпросния пишман майстор! Има претенции да ремонтира БМВ, предполагам защото това е детската му мечта, но всъщност нито разбира от БМВ, нито има подходящата апаратура за диагностика, работи изключително бавно защото ремонтите на БМВ ги прави в свободното си време след работа, но въпреки това ще ви приеме колата, ще ви мота 1-2 седмици, ще ви смени ненужно скъпи части и ще ви иска пари, като няма да даде никаква гаранция за работата си и най-вероятно няма да ви оправи колата, както е случи с моята! Освен това мисля, че е излишно да уточнявам, че нито издава касови бележки, нито разписки за цени на снабдените части. ПИШМАН МАЙСТОР - ПАЗАТЕ СЕ!!!

Считам тамата за закрита, благодаря на Vid за отзивчивостта му!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: E60 2007г. - загуба на мощност

Мнение от vld » 17 Мар 2019, 20:23

:yes:
Така е напълни се с "разбирачи" и фейсбук герои дето пишат мазни ревюта на какви ли не услуги, а всъщност са далече от истината.
Това го има при всички марки автомобили.
Изображение

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook