Таблото зад волана спря да работи!

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 22.02.2019

Таблото зад волана спря да работи!

Мнение от d3ftones » 22 Фев 2019, 12:37

Здравейте колеги!

От няколко дни таблото зад волана започна да прави проблеми. Преди това имах проблеми със събиране на вода при акумулатора, но за щастие нямаше повреди и сега всичко е ок.

Както си карах онзи ден обаче, едно по едно всичко спря да свети. Първо двете екранчета, които показват на коя скорост си, километрите и т.н. След това спря и скоростомера, обортомера, мигачите и всички други светлини по таблото. Даде ми и грешка на iDrive-a "Central Electronics Faliure - Journey not possible", ако не се лъжа.

Интересното е, че всичко друго си работи - абсолютно всичко. Мигачи, фарове, навигация, парно, климатик, абсолютно всичко друго си работи.

На два-три пъти се оправяше и присветваше тук-таме, но от вчера тотално е блокирало и дори не светва. Чух обаче и че има "кликащи" звуци идващи от лявата страна на самото табло.

Проверявах бушоните, колата пали без никакъв проблем и като цяло съм озадачен от къде може да идва проблема.

Ще съм благодарен на всеки, който помогне по какъвто и да било начин!

Хубав ден!

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 21.11.2016
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Е60 530i
Мечтае да кара: BMW F10 M5

Re: Таблото зад волана спря да работи!

Мнение от zlobil7889 » 22 Фев 2019, 17:44

Провери модула който се намира под резевната гума той управлява таблото, Щом е имало вода при акумулатора много е възможно там също да се е наводнило и модула да е изгорял, това е много чест проблем при Е60

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 13.01.2010
Пол: Мъж
Кара: bmw e60 525iA

Re: Таблото зад волана спря да работи!

Мнение от kravun » 22 Фев 2019, 18:38

Леееека диагностика и край... И да кажеш кво е било :lol:
по-добре 2л пепси от 1.6л хонда

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 22.02.2019

Re: Таблото зад волана спря да работи!

Мнение от d3ftones » 23 Фев 2019, 0:21

zlobil7889 написа:Провери модула който се намира под резевната гума той управлява таблото, Щом е имало вода при акумулатора много е възможно там също да се е наводнило и модула да е изгорял, това е много чест проблем при Е60


Здравей! Под резервната гума няма този модулм който мисля, че е "MPM", нали?. Има само този за парктроника и дори никъде не успях да намеря модула, за който говориш. Разглобих всички кори отзад при акумулатора и от лявата страна също, но никъде не го видях. Модулът за парктроника обаче е напълно ОК и нищо му няма, защото си работи. Вода имаше съвсем малко, която попих, но като цяло всичко изглежда ок.

Имате ли някаква представа къде може да се намира този модул след като очевидно при мен не е там.

Да поясня - колата е 530D, 2007 LCI.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Таблото зад волана спря да работи!

Мнение от oci » 23 Фев 2019, 7:04

zlobil7889 написа:Провери модула който се намира под резевната гума той управлява таблото, Щом е имало вода при акумулатора много е възможно там също да се е наводнило и модула да е изгорял, това е много чест проблем при Е60

Ако проблема е в MPM модула нямаше да работи навигацията.
Най-вероятно проблема е таблото, за най-лесно сложи друго да проба.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 22.02.2019

Re: Таблото зад волана спря да работи!

Мнение от d3ftones » 25 Фев 2019, 16:48

Здравейте колеги!

Малък ъпдейт:

Всичко се оправи от само себе си. Говорих и с приятели и те имат теория, че е възможно и акумулаторът да е бил раздреден и от там да дава грешки.

Понеже живея в Холандия и бях около месец и половина в България, колата не беше карана и стоеше тук на студено, а като се върнах началото на февруари не съм и минавал много километри - предимно градско 30-40км. Тези дни я покарах малко по магистралата (около 100км) и воала - всичко светна и се оправи.

Да знаят други, ако имат такива проблеми, че е напълно възможно акумулаторът да е причината.

Ако пак се появи и трябва диагностика ще ъпдейтна от къде идва проблема.

Благодаря за помощта и хубав ден! :)

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook