Пребоядисване на E61

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 3.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: като тъпанар ... Е61 530D
Детайли за колата: Параход

Пребоядисване на E61

Мнение от Nikkie » 18 Фев 2019, 20:15

Здравейте колеги ,

Дойде времето да пребоядисам моя параходник , че направо е .. без коментар.
Намерих едно младо момче , което е много надъхано и наистина ми вдъхна доверие как работи.
Боята с която ще прави колата е KAPCI лак , кит и филър на Новол , моля за мнение тези фирми качествени ли са?
или са най-евтините материали , които може да ползва. Много ми е притеснено да не я направи на гъз , или ако е добре
след 2 години да стане на манджа с грозде както е в момента. Ще съм много благодарен ако споделите мнение ако познавате марките.

Боя - KAPCI лак , кит и филър на NOVOL

Благодаря предварително на отзовалите се !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 340
Регистриран на: 17.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is

Re: Пребоядисване на E61

Мнение от zzvvmm » 18 Фев 2019, 20:35

Бюджетен клас, далеч от скъпите варианти. Зависи от цаната ,която ти обявява, ако гониш високо качество, не вярвам да очакваш ниска цена.

Бих те насочил към глазуритските материали, но там цените са по няколко пъти на тези, които спомена.

Стандокс е добър избор за лак, спрямо качество - цена.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 3.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: като тъпанар ... Е61 530D
Детайли за колата: Параход

Re: Пребоядисване на E61

Мнение от Nikkie » 18 Фев 2019, 20:42

Цената е над 1500лв не знам дали съм изглупял , ама тая огромна кола никой не искаше да я боядисва под 2000лв
Има градушка , ще се полират фарове , мигачи , стопове , хром лайсни и тн. т.е да излезне като красив лебед поне се надявам
Но май за тази цена такива материали , важното е , че са бюджетни а не най-евтините.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 20.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: Пребоядисване на E61

Мнение от Dyakov » 18 Фев 2019, 20:51

След като има и градушка, ако искаш да стане наистина добре си приготви една 3-ка. С материалите, които си изброил няма да й се радваш и година. За ефект повече от година, дори и дългосрочен Standox, Glasurit, Spies Hecker, Sikkens итн. По-бюджетен вариант база примерно Мобихел (словенска) и лак примерно италиански има доста прилични бюджетни варианти.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 3.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: като тъпанар ... Е61 530D
Детайли за колата: Параход

Re: Пребоядисване на E61

Мнение от Nikkie » 18 Фев 2019, 20:54

Направо ми клюмна носът .. а реално с тези материали казвате , че надали ще стане кадърна ?
Ами в крайна сметка каквото стане , то с трици маймуни не се ловят така , че и цената не е крайно лоша.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Пребоядисване на E61

Мнение от FaceOff » 18 Фев 2019, 23:46

Всичко под 2500 за тази кола ще е зле, още повече, че има и градушка, пък и фарове, и стопове, че и хром лайсни..Цената на всичко това за да е качествено е поне 3500. Говоря от личен и доста пресен опит, и то от човек, от когото очаквах повече.. Повярвай ми, почти е безмислено, и тия 1500 ще са на вятъра, или пък ще уцелиш шестица от тотото, но шанса е същия..

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Пребоядисване на E61

Мнение от vld » 19 Фев 2019, 9:49

FaceOff написа:Всичко под 2500 за тази кола ще е зле, още повече, че има и градушка, пък и фарове, и стопове, че и хром лайсни..Цената на всичко това за да е качествено е поне 3500. Говоря от личен и доста пресен опит, и то от човек, от когото очаквах повече.. Повярвай ми, почти е безмислено, и тия 1500 ще са на вятъра, или пък ще уцелиш шестица от тотото, но шанса е същия..

Колега би ли описал кое точно струва 3500лв в боядисването на една кола?
Щото едва ли материалите са повече от 1000лв. дори най скъпите.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Пребоядисване на E61

Мнение от FaceOff » 19 Фев 2019, 10:12

vld написа:
FaceOff написа:Всичко под 2500 за тази кола ще е зле, още повече, че има и градушка, пък и фарове, и стопове, че и хром лайсни..Цената на всичко това за да е качествено е поне 3500. Говоря от личен и доста пресен опит, и то от човек, от когото очаквах повече.. Повярвай ми, почти е безмислено, и тия 1500 ще са на вятъра, или пък ще уцелиш шестица от тотото, но шанса е същия..

Колега би ли описал кое точно струва 3500лв в боядисването на една кола?
Щото едва ли материалите са повече от 1000лв. дори най скъпите.


2500-3000 върви едно качествено цялостно боядисване на такава кола, като започвам от 2500 само за да не кажеш, че се изхвърлям, ама всъщност не вярвам в долната граница :) И говоря САМО за боядисване, без тенекеджийски работи, а тук колата има градушка!? Да не говорим, че в цената от 1500 са му включили още куп неща.. Да казвам, че евтино и хубаво няма е безмислено, останал съм с впечатление, че и ти го знаеш.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Пребоядисване на E61

Мнение от vld » 19 Фев 2019, 10:45

Знам го но с бояджии не съм се занимавал, нито пък съм проверявал кое колко струва.
Аз обичам качествените работи затова искам да разбера кое струва толкова, труда или материалите са повече от това което предполагам аз.
Примерно ако се купи хубава боя хубав лак, хубава основа колко биха стрували материалите за едно Е61 например ?
Има едни пичове във фейса въртят реклама че правят цялостно боядисване за 999лв. звъннах им да ги питам за Е61 колко ще струва и ми казаха, че за тази кола ще е около 1500 за да станело добре защото материалите трябвало да са други.
Та ми стана интересна темата как всъщност седят нещата.
Да не се окаже, че е като с веригите, дето частите са 1000 пък ти обявяват цена 2500 за ремонт който всъщност не е чак толкова сложен.... просто се изискват специализирани инструменти и малко опит.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Пребоядисване на E61

Мнение от drago9205 » 19 Фев 2019, 10:57

За цени от 3000-3500 трябва да я разглобят и да боядисват цялостно панелите (не само външната част), надявам се това да имате предвид под качествено.
Защото ако само я облепят и напръскат за 3.5к си е направо съдиране на кожа независимо от материалите.
vld написа:Щото едва ли материалите са повече от 1000лв. дори най скъпите.

И аз горе долу така го смятам, над 1000 лева не знам дали ще хванат висок клас материали (като се има в предвид, че цените, на които ги взимат бояджиите са за големи количества със съответните отстъпки). Може и да се бъркам нещо, но нека по-запознатите да цитират цени и количества - колко боя и лак отиват за боядисване на е60 (съответно с разглобяване/външно), на какви цени върви дадена (по-масова като цвят) качествена боя и лак.

П.П. Идва и моментът дали има смисъл на кола за 10-12-15 хил лева да набиваш 3500 за пребоядисване.
Последна промяна drago9205 на 19 Фев 2019, 11:17, променена общо 2 пъти

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Пребоядисване на E61

Мнение от немо » 19 Фев 2019, 11:05

Проста сметка:Е61 има 13 основни детайла,2-та прага ги броя за още 1 детайл(макар,че е малко).
1500лв.: 14=107лв/детайл. :kuku:
На такива цени в наше село работят т.нар. "джамбазки майстори" :kuku:

Още една проста сметка:преден капак Е60/61 (леко градушков)
1.Боя Мобихел 0.4Х120=48лв.
2.Филер 0.5Х30=15лв.
3.Грунд за алуминий 0.2Х40=8лв.
4.Кит 10лв.
5.Шкурки 10лв.
6.Облепване,обезмасляване 10лв.
7.Полиране 15лв.
8.Камера 30лв.
Тотал 146лв.материали+др.разходи,без труд (от 1 до 3 са що-годе бюджетни материали,за топ марки умножете по 2 :lol: ).
Последна промяна немо на 19 Фев 2019, 11:21, променена общо 1 път
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Пребоядисване на E61

Мнение от drago9205 » 19 Фев 2019, 11:13

немо написа:Проста сметка:Е61 има 13 основни детайла,2-та прага ги броя за още 1 детайл(макар,че е малко).
1500лв.: 14=107лв/детайл. :kuku:
На такива цени в наше село работят т.нар. "джамбазки майстори" :kuku:


Цената за цялостно боядисване винаги е по-ниска от цената на (брой детали) х (цена за детайл).
И в магазините за авточасти 1 литър масло е грубо 20 лева, но тубата от 20 литра не е 400 лева, а 250, а ако вземеш варел цената за литър може да е на половина от тази за 1л туба.

П.П.2. Аз поставям на съмнение цените понеже са ми искали към 250 лева за боядисване, демонтаж/монтаж и лек ремонт на броня в средностатистически сервиз (които си мисля, че работят с нисък/среден клас материали). Съответно реших да експериментирам в домашни условия с хоби компресор и пистолет и цената на материалите не надвиши 50 лева, цените бяха за доста малки количества материал и съответно цена/литър се покачва драстично. Но си мисля, че който е в бранша може да намери добро качество материали на същите цени (все пак взима промишлени количества на едро)
Не претендирам да се е получило много качествено, защото си беше експеримент, но пък ремонтът мина (беше одобрен) пред застраховател. След 1 месец пък пак ми натиснаха бронята и изобщо не съжалих, че не се е получило перфектно (даже бях доволен, че съм спестил около 200 лева).

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Пребоядисване на E61

Мнение от vld » 19 Фев 2019, 11:23

Говорим за здрава права кола без нужда от теникиджийски услуги.
Кажете колко е нормално да струва и за колко време може да се направи?
Мен ме дразни това, че имам разлика в цвета на слънце се вижда като се загледаш.
Миналата година ми боядисваха предната и задната броня заради драскотини.
Ако не знаеш и си непретенциозен изобщо няма да ти направи впечатление, но аз нали знам и като я измия и ми бърка в очите...
Та затова се интересувам как стоят нещата.
Ама 3000лв ми се струва прекалено.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Пребоядисване на E61

Мнение от немо » 19 Фев 2019, 11:32

drago9205 написа:Цената за цялостно боядисване винаги е по-ниска от цената на (брой детали) х (цена за детайл).
И в магазините за авточасти 1 литър масло е грубо 20 лева, но тубата от 20 литра не е 400 лева, а 250, а ако вземеш варел цената за литър може да е на половина от тази за 1л туба.

Донякъде си прав,но само донякъде....Недей да бъркаш търговия на едро и дребно със занаятчийски труд,които е в голяма степен ръчен. :nono:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Пребоядисване на E61

Мнение от drago9205 » 19 Фев 2019, 11:41

Съгласен съм, колега и съм наясно, че си е занаятчийска работа (която влиза в сферата на услугите). И все пак дори като такава винаги има преференция за по-голямо количество.
Ще ти дам няколко примера:
  • познати, които се занимават със строително ремонтна дейност ще вземат 10 лева (примерна цена) на квадрат да ти наредят плочките в коридора, но ако искаш да ти наредят целият апартмент ще ти направят комплексна цена, което ще стъпи на 7лв/квадрат
  • цените за куриерски услуги са около 2лв/кг до 20кг, всичко над това е с цена 1лв/кг
  • принтиране на формат А4 е 10ст/страница, ако принтираш 100 страници ти пада на 5ст/стр (хората в принтера и те имат консумативи и прочее)
  • стругар ти взима 5 лева за един детайл и 30 лева за 10 такива детайла. Неговият труд пак е ръчен, пак има материал - този пример го намирам за доста съпоставим

Дори в сферата на високите технологии цените за по-големи количества са по-ниски (където трудът пак е ръчен, в смисъла, че не го прави машина, но наред с това и интелектуален).

Все пак...
Като оставим спекулациите и теориите на страна. Нека запознатите колеги споделят на какви цени вървят качествените основни материали (боя/лак) когато се взимат в по-големи количества 5-10-20.... литра. Също и колко литра материал ще "лапне" едно е60.

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook