Парктроникът не реагира...

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 27.01.2012
Пол: Мъж

Парктроникът не реагира...

Мнение от kameron86 » 15 Фев 2019, 12:07

Здравейте колеги,
От доста време парктроника не реагира, по никакъв начин.... не се включва при задна... от копчето също ...
Копчето си мига постоянно... не пукат датчиците и от настройки като вляза в парктроника си показва зоните все едно няма нищо около колата.
Със задържане на копчето нищо не става... разкачих модула ... една по една буксите ... нищо не се промени ... парктроникът се държи по същия начин.
На мен ми се струва че модулът е изгорял... след наводнението след което си и спря де.... но не съм сигурен...
МПМ също беше наводнен, но след изсушаване и почистване се оправи ... един приятел изчисти грешките и навигацията тръгна, но ми каза че не може да влезе в парктроника ... каквото и да означава това...

Та дали да рискувам с модул втора ръка ... или да се мъча да закачам импа ... която не съм ползвал с години...и не знам и дали и тя ще заработи ...
Друг въпрос... МПМ модула има ли връзка с парктроника?
Имам и още един модул ... бяла кутийка която не знам за какво е ... но ми казва навигацията че има проблем с ремаркето :)
Дали може да е там проблема ... като се замисля ... нищо чудно ....
Та ако някой има идеи моля да помага

Колата е 525Д автомат 2004г.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Парктроникът не реагира...

Мнение от BorislavB » 15 Фев 2019, 14:28

Като заначало кажи от къде си. Най-вероятно след наводнението ти е заминал модула. До колкото знам ако вземеш друг за тест няма нужда от кодиране ами е plug&play.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 27.01.2012
Пол: Мъж

Re: Парктроникът не реагира...

Мнение от kameron86 » 15 Фев 2019, 14:55

От Варна съм колега.
Предположих че може да е изгорял... Щом се държи по същия начин и при разкачен модул... Не ми се вярва да трябва да се кодира нещо... Но гледам че има доста различни парт номера а в реалОем ми дава само 3 взаимозаменяеми... Та не знам дали да се мъча да меря и проверявам нещо или да пробвам с модул 2ра ръка от някъде...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Парктроникът не реагира...

Мнение от BorislavB » 15 Фев 2019, 18:06

Варна е голям град все ще има някой втора ръка. Отиваш на място тестваш и готово.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 26.05.2018
Пол: Мъж

Re: Парктроникът не реагира...

Мнение от Droidhead » 15 Фев 2019, 20:01

Колега, първо я закачи на диагностика. Тези коли са достатъчно умни, за да си намерят проблема. Или е модул, или някой от датчици те си е заминал. Като изгори един и блокира всички останали. На диагностика ще ти излезе кой точно.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Парктроникът не реагира...

Мнение от BorislavB » 17 Фев 2019, 11:52

Ако е изгорял един другите ще пукат ако ги бутнеш с пръст се усеща, но самата система не функционира. Ако не пука нито един най-вероятно е модул.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Парктроникът не реагира...

Мнение от B.Stoimenov » 17 Фев 2019, 22:08

Мда, ако беше изгорял един, другите поне щяха да реагират на физическа проверка.
Модула е изгорял вероятно. На диагностика ще си каже, че няма комуникация с него, или има прекъснат кабел към модула.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 27.01.2012
Пол: Мъж

Re: Парктроникът не реагира...

Мнение от kameron86 » 23 Фев 2019, 0:16

Колеги днес имах малко време и се разходих из моргите. Взех един модул без да гледам номера... Тествах... И о чудо... Имам работещ парктроник отново... За колегите на които им е интересно ще пусна линк с клип в youtube. Благодаря за съветите на всички.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook