Смяна на верига / лимит на скорост

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 1.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61
Детайли за колата: 530xd

Смяна на верига / лимит на скорост

Мнение от Albinosko » 21 Дек 2018, 0:24

Здравейте колеги,
Търсих във форума и не само тук, но не успях да намеря нищо подобно като проблем. Предварително извинение ако има подобна тема.

Колата е Е61 530xd от ноември 2005; преди около 2 месеца сменях превантивно верига защото бях все още с оригиналната и вече отивах към 210 хиляди км. Взех колата, и не усетих никаква разлика (и според мен така трябва да бъде) но карах градско. Наложи се да пътувам до Холандия и това беше момента в който вече започнах да намирам разлики в работата на колата на дълъг път. Набираше малко по-мудно (не е болка за умиране) и най-вече което ме разтърси беше че повече от 150км/ч беше невъзможно да се постигне по никакъв начин. Първото нещо което ми хрумна беше че пак съм попаднал на партида от хубавият ни роден дизел, но уви дори и след зареждане в други държави, нямаше осезаема разлика. На влизане в Германия сипах безбожно скъп дизел на цена на ракетно гориво, но тогава колата живна и успях да я позная - която така силно обичам и се радвам. Но след като свърши въпросният резервоар, проблема е същият, дори и с гориво от други бензиностанции в Холандия и след няколко резервоара.

Въпросът ми е ако имате идеи на какво може да се дължи подобно поведение? Закачих да видя дали има някакви грешки или видни аномални стойности на пръв поглед но без успех.

Благодаря предварително за съдействието!

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Смяна на верига / лимит на скорост

Мнение от pepsin » 22 Дек 2018, 8:38

Нещо не е сглобено както трябва,по двигателя.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook