Самоотключване плюс сваляне на всички стъкла

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Самоотключване плюс сваляне на всички стъкла

Мнение от The_Bear » 19 Дек 2018, 18:04

Миналата седмица ми се случи това за пръв път: https://www.youtube.com/watch?v=1f6eTQjU5CA.

Заключвам с дистанционното, колата си премигва и се заключва, както обикновено. След 27 минути се самоотключва и сваля всичките стъкла до долу...
Гледам си я на камерата, но не забелязвам, че стъклата са свалени. Добре, че валежът беше почти спрял, защото я видях чак след 5 часа...
Доста притеснителна случка. Някакви идеи от какво може да е? В онези дни като я четях с BTool-a ми излизаше често грешка "Powernet bordnetz" (или нещо такова, по спомен), както и на основния дисплей на колата от време на време излизаше, че акумулатора е "high discharge rate".

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Самоотключване плюс сваляне на всички стъкла

Мнение от mfandakov » 19 Дек 2018, 20:05

Преди около 3 години,същата случка посред бял ден X5 E70.
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 176
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Бургас
Кара: много
Мечтае да кара: винаги

Re: Самоотключване плюс сваляне на всички стъкла

Мнение от Инаф » 19 Дек 2018, 23:14

Случи се веднъж и при мен. Много студено време беше, на излизане от заведението (колата беше точно отпред) гледам Е90-то с отворени прозорци и люк. Помислих, че по някое време някакси съм натиснал бутона на дистанционното в джоба на якето си, а явно може и от друго да е било. Салонът така беше премръзнал, че люка се затвори чак след 5-6 опита.
E60 ///M5 is the ultimate BMW.

..."The second race saw one of Andy Priaulx’s famous solo escapes from the pole position on the reverse grid."

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Самоотключване плюс сваляне на всички стъкла

Мнение от Atsalov » 20 Дек 2018, 18:57

Вероятно имате проблем с ключалката на шофьорската врат или кабелите в нея ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BWM e61 535d
Мечтае да кара: Валяк

Re: Самоотключване плюс сваляне на всички стъкла

Мнение от borke_ » 15 Яну 2019, 18:55

Преди карах 46-ца и ми е случи същото.Оказа се че патрона на шоф.врата ми е бил счупен/отварям с дистанционното и не съм обърнал внимание,оказа се в последствие ,че някой е искал да я отваря/ и не е бил свързан с механизма за отварянето.Та този механизъм който трява да го управлява патрона е една врътка.Като завъртиш ключа, патрона го завърта,но като се е счупил тая вртъка от вибрациите се върти ту наляво,ту надясно.Когато патрона е здрав той държи тази врътка в хоризонтално положение.Като минеше на дясно все едно си вкарал ключа и си го завъртял надясно за постоянно следователно колата се отключва и прозорците падат.На ляво беше същия шит там обаче се получаваше презаключване и постоянна проверка на прозорците дали са вдигнати.Съответно АБ ми падна 4,5 пъти докато разбера какво е.Решението ми беше просто.Свалих капачката и на врътката и капнах 1 капка канаколит/капчица/.Тъй или иначе не отключвам с ключа,а и премахнах патрона и сложих една капачка от кола с десен волан.
Надявам се да съм помогнал с нещо.Пишете какво е,като установите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Самоотключване плюс сваляне на всички стъкла

Мнение от The_Bear » 11 Фев 2019, 1:48

При мен не се е повторило и си трайкам... :bowdown: Ама си нося и лопата вътре, че зима е. :mrgreen:

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook