Проблем с електроника /централно/

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 3.07.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 xd 2007

Проблем с електроника /централно/

Мнение от Тихомирски » 19 Дек 2018, 13:02

Здравейте, колеги,

Имам проблем от около няколко месеца, след поредната, нормална автомивка, колата започна да прави проблеми с отключане/заключане. Във какво се дължи проблема, а именно: при първо отключане на колата за деня или след като е престояла заключена поне 20тина - 30 минути, няма проблем - натискам бутона и всички врати се отключат (ако натисна бутона за багажника се отваря багажника няма проблем). Проблемът е, че първото натискане е окау, обаче ако отворя багажника без да я отключам и след това искам да я отключа (или обратното), колата не реагира. Трябва да понатискам доста бутона докато се случи ( може 10секунди, може и 1 минута - бързо натискане "спамене" на бутончето), което е доста досадно. Това е с отключането, а сега предстои паркиране и съответно заключане на автомобила. Това също доста често е малко досадно, тъй като след като загася автомобила и изляза от него, цъкам да заключа, но уви - нищо. Предстои отново "спамене" на копчето докато колата се заключи (може и за 10 секунди може и 1-2 минути и да не иска да се заключи). Хванах му цаката, че при гасене на автомобила и бързото му напускане и затваряне, успява да заключи, ако не, влизам слагам ключа давам на контакт и правя същата процедура....доста досадно. Проблемът продължава след като се заключи ако тръгна да отключам веднага - спамя бутона докато отключи. Естествено винаги има опцията да се заключат механично вратите отвътре в колата и след това да отключа с ключа ( което е доста досадно). Прилагам две снимки на грешката, която ми излиза на таблото и след като запаля ми изкарва на навито - "electronical issue", който не успях да снимам, но изчезва след като се покаже, не изисква нещо от мен. Докато шофирам няма никакви грешки. Ходих на майстор, четохме с компютър, предполагаше, че е КГМ модула, но в последствие ме увери, че не е от него и не успяхме да разрешим този проблем.
След доста изчетен материал по форумите, съм на мнение, че проблемът може да се корени в антенния модул. Мисля, по време на празниците да разглабям и да чекна как стоят нещатата по платки/кабели.
Ще съм супер благодарен за всякакво мнение / помощ по тази "детска болест" на количката ми :(

Ще добавя, че като я заключа също скоростния лост ми свети на P и лампичката на врътката за навито ми премигва, както и символът на таблото. В последствие всичко изгасва ( след няколко часа може би - не съм го засичал).

1.jpg

2.jpg


Оставам на разположение при нужда от още информация.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 3.07.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 xd 2007

Re: Проблем с електроника /централно/

Мнение от Тихомирски » 31 Яну 2019, 15:51

up

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Проблем с електроника /централно/

Мнение от Exclusive89 » 01 Фев 2019, 15:18

От кой град си колега? Ходи ли в друг сервиз или при официалните? :)
Изображение

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook