Смяна на E61 3.0d към X3 E83 3.0i бензин-газ

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 3.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: като тъпанар ... Е61 530D
Детайли за колата: Параход

Смяна на E61 3.0d към X3 E83 3.0i бензин-газ

Мнение от Nikkie » 10 Дек 2018, 22:48

Здравейте колеги ,

Имам една огромна главоблъсканица относно подмяната на E61 2004г. - почти full екстри към X3 E83.
Една от причините е , че падна малко сняг и съответно закъсах вече 4 пъти ( голям смях ).
От една страна Е61-цата ми е много "нацапана" както казват повечето като я закачат на диагностика и видят
с какво е наблъскан моя параход.. От друга страна пък и тежи доста и е адски нафтояд . Ще ми се нещо по-проходимо
и другото , което ме притеснява дизеловия агрегат почне ли да прави проблеми ще ми окапе и малкото коса която ми е останала :mhihi:
След бая четене и мислене съм на кантар , може ли да споделите мнение , по-точно колегите , които имат пряк допир до двата автомобила.

Благодаря предварително.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Смяна на E61 3.0d към X3 E83 3.0i бензин-газ

Мнение от TNT » 11 Дек 2018, 0:32

Сложи си по-хубави зимни гуми, ако изобщо имаш (щом си закъсал 4 пъти...). Х3-ката е от малкото БМВ-та, които съм карал, и не ми е харесала. А беше 3-ка дизел с много екстри в супер състояние, поддържана само в официален сервиз.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 3.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: като тъпанар ... Е61 530D
Детайли за колата: Параход

Re: Смяна на E61 3.0d към X3 E83 3.0i бензин-газ

Мнение от Nikkie » 11 Дек 2018, 7:41

TNT написа:Сложи си по-хубави зимни гуми, ако изобщо имаш (щом си закъсал 4 пъти...). Х3-ката е от малкото БМВ-та, които съм карал, и не ми е харесала. А беше 3-ка дизел с много екстри в супер състояние, поддържана само в официален сервиз.


Колега гумите са ми Фулда и са в доста добро състояние , просто ако има лек наклон тази тежка кола не иска да драпа ..
първата ми кола беше E36 без никакви системи .. закъсвал съм 1 път с нея и то на паркинг .. имам си на идея как се кара
кола със задно предаване . ама тва чудо заради тея големи нютон метри си седи на едно место :D :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Смяна на E61 3.0d към X3 E83 3.0i бензин-газ

Мнение от Dextuar » 11 Дек 2018, 8:35

Nikkie написа:
TNT написа:Сложи си по-хубави зимни гуми, ако изобщо имаш (щом си закъсал 4 пъти...). Х3-ката е от малкото БМВ-та, които съм карал, и не ми е харесала. А беше 3-ка дизел с много екстри в супер състояние, поддържана само в официален сервиз.


Колега гумите са ми Фулда и са в доста добро състояние , просто ако има лек наклон тази тежка кола не иска да драпа ..
първата ми кола беше E36 без никакви системи .. закъсвал съм 1 път с нея и то на паркинг .. имам си на идея как се кара
кола със задно предаване . ама тва чудо заради тея големи нютон метри си седи на едно место :D :D
Познавам хора с точно такава комбинация с повече НМ от теб и те не закъсват, а живеят в планината...


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Смяна на E61 3.0d към X3 E83 3.0i бензин-газ

Мнение от antonpau » 11 Дек 2018, 9:28

А някой да вземе да му отговори на човека ;)
Аз имам доста повече опит с е61, отколкото с хикса, но все пак - при тая смяна ще си доволен около месец в годината и през останалите 11 ще се самообиждаш сериозно :mhihi: Особено щом сегашната ти е пълна с екстри, това при е83 е невъзможно, просто не се предлагат и малко или повече глезотиите си липсват. Иначе е83, особено фейса, се държи доста прилично на пътя, не клати излишно, амааа... абе далеч е от 5-цата във всяко отношение. За 3 литра бензин-газ не мога да се изкажа, нямам допир. Ако бях пред твоята дилема, бих се ориентирал към 530 хикс и вече какъвто там матор те влече :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Смяна на E61 3.0d към X3 E83 3.0i бензин-газ

Мнение от adovet » 11 Дек 2018, 9:29

Коя година са ти Фулдата, аз съм с повечко мощност и на дизеловото и бензиновото ми БМВ па до сега не съм закъсвал. Жена ми пътува всеки ден Перник - София и никога не е закъсвала.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 3.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: като тъпанар ... Е61 530D
Детайли за колата: Параход

Re: Смяна на E61 3.0d към X3 E83 3.0i бензин-газ

Мнение от Nikkie » 11 Дек 2018, 9:51

antonpau написа:А някой да вземе да му отговори на човека ;)
Аз имам доста повече опит с е61, отколкото с хикса, но все пак - при тая смяна ще си доволен около месец в годината и през останалите 11 ще се самообиждаш сериозно :mhihi: Особено щом сегашната ти е пълна с екстри, това при е83 е невъзможно, просто не се предлагат и малко или повече глезотиите си липсват. Иначе е83, особено фейса, се държи доста прилично на пътя, не клати излишно, амааа... абе далеч е от 5-цата във всяко отношение. За 3 литра бензин-газ не мога да се изкажа, нямам допир. Ако бях пред твоята дилема, бих се ориентирал към 530 хикс и вече какъвто там матор те влече :yes:


Мерси много за споделеното мнение колега , да определено онова скърца много и се гледа от високо.
Нещото , което най-много ме спира не обичам да гледам от високо :) на всяка кола седалката ми е най-долу.
Друго си е усещането да си в "спортна" кола и да си виждаш само капака :D , май ще си драпам с тая щайга ..
и без това я чаках над година да изпадне на пазара такава с толкова екстри.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 3.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: като тъпанар ... Е61 530D
Детайли за колата: Параход

Re: Смяна на E61 3.0d към X3 E83 3.0i бензин-газ

Мнение от Nikkie » 11 Дек 2018, 9:53

adovet написа:Коя година са ти Фулдата, аз съм с повечко мощност и на дизеловото и бензиновото ми БМВ па до сега не съм закъсвал. Жена ми пътува всеки ден Перник - София и никога не е закъсвала.


Колега мисля , че са на два сезона ако не се лъжа са ДОТ 2015 . С тях купих колата и гумаджиите ми казаха , че са добри гуми с доста живот
поне още 2 сезона можели да окрякат , ама може да се дължи , че където спирах участъка си беше лед .. а не сняг :)
Ама пък 10 пъти да заходя назад , да кача бурдюр , за да паркирам .. малко ми дойде в повече на нервната система

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Смяна на E61 3.0d към X3 E83 3.0i бензин-газ

Мнение от Dextuar » 11 Дек 2018, 10:05

Nikkie написа:
adovet написа:Коя година са ти Фулдата, аз съм с повечко мощност и на дизеловото и бензиновото ми БМВ па до сега не съм закъсвал. Жена ми пътува всеки ден Перник - София и никога не е закъсвала.


Колега мисля , че са на два сезона ако не се лъжа са ДОТ 2015 . С тях купих колата и гумаджиите ми казаха , че са добри гуми с доста живот
поне още 2 сезона можели да окрякат , ама може да се дължи , че където спирах участъка си беше лед .. а не сняг :)
Ама пък 10 пъти да заходя назад , да кача бурдюр , за да паркирам .. малко ми дойде в повече на нервната система

Явно проблема е от гумите, след като дори не си им 1-ви собственик, смени ги...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Смяна на E61 3.0d към X3 E83 3.0i бензин-газ

Мнение от nickem » 11 Дек 2018, 12:23

Колега, със старата 530d с чисто новите Фулда 4г не съм закъсал нито веднъж, новата си зех същите гуми(Krystal Control HP2) и на мокро и сняг са железни, а съм със ~700 нютона. :)
Гумите, с които я зех ги карах миналата година 2 месеца и плаках, въпрекич е бяха ДОТ2015-та Дънлоп. Изтъркани, изпечени и рънфлат. Вземи си едни хубави гуми и си цъкай с дизела.
X3-ката е 100кг над твойта и не е най-приятната кола за каране, честно казано.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 3.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: като тъпанар ... Е61 530D
Детайли за колата: Параход

Re: Смяна на E61 3.0d към X3 E83 3.0i бензин-газ

Мнение от Nikkie » 11 Дек 2018, 15:30

nickem написа:Колега, със старата 530d с чисто новите Фулда 4г не съм закъсал нито веднъж, новата си зех същите гуми(Krystal Control HP2) и на мокро и сняг са железни, а съм със ~700 нютона. :)
Гумите, с които я зех ги карах миналата година 2 месеца и плаках, въпрекич е бяха ДОТ2015-та Дънлоп. Изтъркани, изпечени и рънфлат. Вземи си едни хубави гуми и си цъкай с дизела.
X3-ката е 100кг над твойта и не е най-приятната кола за каране, честно казано.



Ще го имам в предвид , мерси много за споделеното мнение.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Смяна на E61 3.0d към X3 E83 3.0i бензин-газ

Мнение от vld » 11 Дек 2018, 15:39

Nikkie написа:
adovet написа:Коя година са ти Фулдата, аз съм с повечко мощност и на дизеловото и бензиновото ми БМВ па до сега не съм закъсвал. Жена ми пътува всеки ден Перник - София и никога не е закъсвала.


Колега мисля , че са на два сезона ако не се лъжа са ДОТ 2015 . С тях купих колата и гумаджиите ми казаха , че са добри гуми с доста живот
поне още 2 сезона можели да окрякат , ама може да се дължи , че където спирах участъка си беше лед .. а не сняг :)
Ама пък 10 пъти да заходя назад , да кача бурдюр , за да паркирам .. малко ми дойде в повече на нервната система

Колега просто са карани лятото и са станали на кокъл, купувай нови и ще се родиш ;)
А тая Х3ка си е висока Е46ца, няма как да има екстри и системи близки до тези на модерните коли.
А е60 само навигацията да му е циц и си е перфектен автомобил особенно като е оборудван с много екстри.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Смяна на E61 3.0d към X3 E83 3.0i бензин-газ

Мнение от streetracing12 » 11 Дек 2018, 16:40

Колега аз карам зимата с Фулда Кристал контрол Hp2 255/35/18 отзад
Проблеми нямам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 3.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: като тъпанар ... Е61 530D
Детайли за колата: Параход

Re: Смяна на E61 3.0d към X3 E83 3.0i бензин-газ

Мнение от Nikkie » 11 Дек 2018, 18:12

vld написа:
Nikkie написа:
adovet написа:Коя година са ти Фулдата, аз съм с повечко мощност и на дизеловото и бензиновото ми БМВ па до сега не съм закъсвал. Жена ми пътува всеки ден Перник - София и никога не е закъсвала.


Колега мисля , че са на два сезона ако не се лъжа са ДОТ 2015 . С тях купих колата и гумаджиите ми казаха , че са добри гуми с доста живот
поне още 2 сезона можели да окрякат , ама може да се дължи , че където спирах участъка си беше лед .. а не сняг :)
Ама пък 10 пъти да заходя назад , да кача бурдюр , за да паркирам .. малко ми дойде в повече на нервната система

Колега просто са карани лятото и са станали на кокъл, купувай нови и ще се родиш ;)
А тая Х3ка си е висока Е46ца, няма как да има екстри и системи близки до тези на модерните коли.
А е60 само навигацията да му е циц и си е перфектен автомобил особенно като е оборудван с много екстри.


Не са карани лятото , защото имам и 4 джанти с летни гуми , но ще видя ако пак закъсам ще купя отзад чисто нови :)

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook