BMW E60 530i : Engine malfunction. Reduced Power.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2017
Местоположение: Варна
Кара: Е39 3.0D
Мечтае да кара: Porsche Panamera

BMW E60 530i : Engine malfunction. Reduced Power.

Мнение от Anatoli66 » 29 Ное 2018, 10:35

Здравейте, от скоро съм притежател на Е60 530i 231к.с. Първите дни, когато взех колата нямах никакви проблеми защото беше топло. Сега като паднаха температурите навън, срещам голям проблем. Сутрин когато се опитвам да запаля, стартера върти, но колата не пали, изписва ми грешката от заглавието. Когато дам на контакт се чува сравнително силно тракане, което установих, че идва от диса клапата (поне това ми каза майстора че е ) от дясно на двигателя. Трябва няколко пъти да разкача и закача акумулатора, преди това тракане да изчезне и да успея да запаля. Моля за помощ, защото не съм запознат а не искам да ходя при майстори, преди да имам ясна представа за какво иде реч.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: BMW E60 530i : Engine malfunction. Reduced Power.

Мнение от zvetiko » 29 Ное 2018, 13:00

Anatoli66 написа:Здравейте, от скоро съм притежател на Е60 530i 231к.с. Първите дни, когато взех колата нямах никакви проблеми защото беше топло. Сега като паднаха температурите навън, срещам голям проблем. Сутрин когато се опитвам да запаля, стартера върти, но колата не пали, изписва ми грешката от заглавието. Когато дам на контакт се чува сравнително силно тракане, което установих, че идва от диса клапата (поне това ми каза майстора че е ) от дясно на двигателя. Трябва няколко пъти да разкача и закача акумулатора, преди това тракане да изчезне и да успея да запаля. Моля за помощ, защото не съм запознат а не искам да ходя при майстори, преди да имам ясна представа за какво иде реч.


Колега, по-добре не го прави това с акумулатора защото може да си създадеш доста други проблеми. За какво иде реч и какво трака- едва ли някой може да ти обясни дистанционно.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook