Леко почукване

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 22.03.2018
Пол: Мъж

Леко почукване

Мнение от alessotm » 28 Ное 2018, 18:00

Здравейте. От около седмица съм собственик на Е61, 530d. Колата беше супер, премина диагностика която не извади грешки. Онзи ден смених летните гуми със зимни и се появи един странен шум. Между 30-40 км/ч се чува едно като почукване (тък-тък-тък-тък) и се усеща на задните седалки, на подлакътника и общо взето цялата кола. След този диапазон, независимо дали колата смени предавка или остане на същата със повече обороти и по-висока скорост, проблема го няма. Мисълта ми е, дали е възможно да е от баланса да гумите, някоя крива джанта, или лепенка на гума? За сведение, автомата си сменя идеално, без да рита и подскача цялата кола. Ако някой има идеи от какво може да е, нека сподели. Благодаря предварително!

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 28.09.2015
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: E60 - 520D
F10 - 535D

Re: Леко почукване

Мнение от ZdravkoR9805 » 30 Ное 2018, 1:00

Здравей колега. И аз имам сходен проблем или поне така си мисля, но не съм напълно сигурен. Проблема ми е следния когато се движа с ниско скорост (20-30км/ч) , а също и когато давам назад , се чува някакво тропане или тракане(не мога да го опиша точно) все едно има някаква хлабина и по моя преценка е в задната част. Мисля че е нещо със окачването. Някакви мнения? Е60 520д ръчка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Леко почукване

Мнение от pinko_23 » 30 Ное 2018, 9:20

Колега провери си нещата по ходовата част, може да са много неща, откачени накладки, некой тампон. При мене след дълго лутане и ходене по различни сервизи се оказа полуоска. Решението рециклаж за 150 лв външно и вътрешно каре или втора употреба за същата цена. Чисто нова е 1500 лв. Карета самостоятелно не се продават. Успех
Няма начин да няма начин

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 28.09.2015
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: E60 - 520D
F10 - 535D

Re: Леко почукване

Мнение от ZdravkoR9805 » 30 Ное 2018, 23:25

Мерси за насоките колега, задължително ще я проверя и да видим какво ще излезне. :yes:

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook