Тракане на шибидах?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 18.04.2018
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: E60 520d
Детайли за колата: ~210 hp

Тракане на шибидах?

Мнение от rogue » 19 Ное 2018, 15:11

Здравейте, колеги!

Дълго време в колата ми се чуваше БУКВАЛНО звук от тракане на йенски тенджери :lol: :lol: :lol: :lol: Полудях докато го намеря къде е. Чуваше ми се все от различни места - около скоростния лост, между седалките, към парното. Къде ли не ми се причуваше, докато един хубав ден на притиснах стъклото на шибидаха с ръка и просто спря тракането, което дори не е постоянно, а леко random. Като прибера щората, която явно също притиска стъклото, тракане няма. Течове няма никакви в купето, колкото и да вали, правих експерименти и на автомивки. Но все пак тракане има, имате ли идея какво може да се погледне (в случай, че е познат проблем и е нещо лесно) или направо на майстор да я карам?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Тракане на шибидах?

Мнение от Speed_Am_All » 20 Ное 2018, 0:25

Доста често срещан проблем. Дрънчи от въздухозаборника или там както се казва. Люка не го натиска достатъчно, за да не се допира в него и дрънка.
https://www.youtube.com/watch?v=TAMTyH2k0iI

За момента го намествам лекичко след като затвори люка и спира да дрънка. някой ако знае правилния фикс да сподели.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 18.04.2018
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: E60 520d
Детайли за колата: ~210 hp

Re: Тракане на шибидах?

Мнение от rogue » 20 Ное 2018, 10:22

Speed_Am_All написа:Доста често срещан проблем. Дрънчи от въздухозаборника или там както се казва. Люка не го натиска достатъчно, за да не се допира в него и дрънка.
https://www.youtube.com/watch?v=TAMTyH2k0iI

За момента го намествам лекичко след като затвори люка и спира да дрънка. някой ако знае правилния фикс да сподели.


Благодарско, колега. Ще го тествам довечера да видя дали ще има ефект :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 12.02.2019
Пол: Мъж

Re: Тракане на шибидах?

Мнение от kacarov1989 » 12 Фев 2019, 17:25

И моя го прави същото и направо ме побърква.правя следното нещо:отварям леко шибидаха и после го затварям така шумат спира но не за дълго особено ако пътя е лош(а тои в повечето случай е такав :lol: )и сигурно заради неравностите и дупките отново започва.И аз му тарся решението на проблема но кардинално че по този начин не става :lol: ако някой знае да кажи ще съм благодарен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 370
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E60 530d xDrive
Мечтае да кара: Скоро в F12...

Re: Тракане на шибидах?

Мнение от snooperchi » 17 Фев 2019, 9:20

Speed_Am_All написа:Доста често срещан проблем. Дрънчи от въздухозаборника или там както се казва. Люка не го натиска достатъчно, за да не се допира в него и дрънка.
https://www.youtube.com/watch?v=TAMTyH2k0iI

За момента го намествам лекичко след като затвори люка и спира да дрънка. някой ако знае правилния фикс да сподели.


Това по принцип е отделна част. Има две пружини, които най-вероятно с времето се отпускат... и дотам. Не знам дали не могат да се намерят само пружините, че това нещо не е особено евтино, а и не знам как се сменя.
275лв му е цената на това животно. :D ( парт номер 54137198594 )

При мен, тъй като рядко го отварям целия ( защото пък като влезне в тавана... и там голямо тракане ) съм си решил проблема, като го отворя нагоре... между това чудо ( рефлектора ) и самият люк, напъхвам едно малко картонче и спира да дрънка. Тъпо, но.... за момента това ми е решението. Трябва да го разгледам как се разглобява и дали двете му пружини могат да се сменят. Ако могат - перфектно, защото мисля, че има фирми, които могат да изработят пружини по мостра... и да са по-стегнати от фабричните му.

А иначе, тракането като влезе в тавана някой нещо? Или там е голямото разглобяване с махане на тавана?

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook