Подгрев на седалки - прогори седалката

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 8.02.2013
Пол: Мъж
Кара: F10 530D

Подгрев на седалки - прогори седалката

Мнение от Sum_ » 14 Ное 2018, 11:45

Здравейте,

Тази сутрин използвах подгрева на седалките и след няколко минути започна да мирише на изгоряло и изпод тялото ми започна да пуши. Спрях го веднага и в последствие установих, че седалката е прогорена, както и където се вижда на снимката.

Това се случи след едва 5-6 минути работа на подгрева. Използвал съм го два пъти през последния месец и нещо; не е имало подобни инциденти, дори и при по-подрължителна работа.

Уточнявам, че колата е 530d 2007г. фейслифт. Седалките са тапицерия в бих казал много добро състояние, без дупки и протрити участъци. Става дума за шофорската седалка. В същото време работеше подгревът и на пасажерската, без проблеми.

Надявам се, че можете да ми помогнете със следното:

1. На какво се дължи това и как може да се оправи, за да се използва подгревът нормално?

2. Как може да се възстанови тази част от седалката, за да не се закъса допълнително?

Поздрави и успешна седмица.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Подгрев на седалки - прогори седалката

Мнение от c04 » 14 Ное 2018, 15:18

А не е ли най-добрия вариант нова седалка? :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 8.02.2013
Пол: Мъж
Кара: F10 530D

Re: Подгрев на седалки - прогори седалката

Мнение от Sum_ » 14 Ное 2018, 15:29

Благодаря за изчерпателния отговор и логичните обяснения.

Използването на подгрева без облегалката наистина изглежда като удобно решение към момента, тъй като ремонтът явно е труден. Като цяло съм малко резервиран към тази екстра в момента, повече ме притеснява да не се накъса тапицерията от тази дупка.

Пропуснах да уточня, подгревът беше пуснат на 3-та степен. Нямах и нищо метално по дрехите, което би могло да обърка работата на нагревателите, но изглежда това не е релевантно предвид типа на проблема.

Благодаря отново за помощта и всякакви допълнителни препоръки са добре дошли. :)

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook