Газ на E60 530i facelift

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Газ на E60 530i facelift

Мнение от streetracing12 » 28 Яну 2019, 11:45

dextuar написа:Продай я и си вземи дизел, за какво да осакатяваш колата, нека някой друг й се радва ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk



:yes: :driving:


Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 11.10.2018
Пол: Мъж

Re: Газ на E60 530i facelift

Мнение от kris440 » 01 Фев 2019, 12:00

kikko написа:Съвременните бензинови двигатели за достатъчно "претенциозни"(да не използвам други прилагателни,че ще се обиди някой) за да се "усложняват" допълнително. Според мен изобщо не се занимавай,само ядове те чакат. Като караш основно градско,каква е причината да си купиш такъв автомобил? :yes:


Привет :)

Много е просто- за бюджета, с който разполагах това е най-доброто и комфортно возило. В крайна сметка ще си я карам на бензин, но далеч съм от мнението, че като сложиш газ и видиш ли всичко приключва.
Колкото до това, че не съм проучил добре нещата за ГАЗ - говорих със 100 човека, все разбирачи, всички твърдяха, че щом е бензин и е BMW няма никакъв зор да "мине" на газ. Да, ама не.

Поздрави,
Крис


Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 11.10.2018
Пол: Мъж

Re: Газ на E60 530i facelift

Мнение от kris440 » 01 Фев 2019, 12:04

ildivvy написа:Тези в Бургас търси ли ги?



Привет колега,

Извинявай за закъснелия отговор. Не съм, тъй като съм в София. Скоро, обаче, ще пътувам до Бургас и ако може да ми дадеш някакви координати, ще мина да ги питам хората.

Благодаря предварително!

Поздрави,
Крис

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Газ на E60 530i facelift

Мнение от Dextuar » 03 Фев 2019, 18:46

kris440 написа:
kikko написа:Съвременните бензинови двигатели за достатъчно "претенциозни"(да не използвам други прилагателни,че ще се обиди някой) за да се "усложняват" допълнително. Според мен изобщо не се занимавай,само ядове те чакат. Като караш основно градско,каква е причината да си купиш такъв автомобил? :yes:


Привет :)

Много е просто- за бюджета, с който разполагах това е най-доброто и комфортно возило. В крайна сметка ще си я карам на бензин, но далеч съм от мнението, че като сложиш газ и видиш ли всичко приключва.
Колкото до това, че не съм проучил добре нещата за ГАЗ - говорих със 100 човека, все разбирачи, всички твърдяха, че щом е бензин и е BMW няма никакъв зор да "мине" на газ. Да, ама не.

Поздрави,
Крис
Смени си кръга от БМВ разбирачи, ама честно :kuku:


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Газ на E60 530i facelift

Мнение от bioz » 03 Фев 2019, 20:17

dextuar написа:
kris440 написа:
kikko написа:Съвременните бензинови двигатели за достатъчно "претенциозни"(да не използвам други прилагателни,че ще се обиди някой) за да се "усложняват" допълнително. Според мен изобщо не се занимавай,само ядове те чакат. Като караш основно градско,каква е причината да си купиш такъв автомобил? :yes:


Привет :)

Много е просто- за бюджета, с който разполагах това е най-доброто и комфортно возило. В крайна сметка ще си я карам на бензин, но далеч съм от мнението, че като сложиш газ и видиш ли всичко приключва.
Колкото до това, че не съм проучил добре нещата за ГАЗ - говорих със 100 човека, все разбирачи, всички твърдяха, че щом е бензин и е BMW няма никакъв зор да "мине" на газ. Да, ама не.

Поздрави,
Крис
Смени си кръга от БМВ разбирачи, ама честно :kuku:


Sent from my iPhone using Tapatalk
Сигурно са разбирачи с дачии

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 11.10.2018
Пол: Мъж

Re: Газ на E60 530i facelift

Мнение от kris440 » 03 Фев 2019, 22:38

Колеги,

Наистина не разбирам от саркастичните ви подмятания. Интересно ми е за това ли се регистрирахте във форума? Да ме питате защо съм си купил такава кола? Ами защото мога. Да я дам на някой да ѝ се радва?! Ако си приготвил малко над 20 к, ще ти я дам на теб, приятелю.

Моля, ако не искате да помогнете, спестете си плоските отговори не само в моята тема, ами въобще. За ваше сведение има хора, които ми пишат на лично и се опитват да ми бъдат полезни, а вие какво? Просто злоба българска ли изпитвате? Толкова ли да съм тъп, че да говоря със собственици на Дачия за BMW?!

Помислете над това, ако въобще ми публикуват мнението. Нека бъдем малко по - добри и отзивчиви. Злобата няма да ни докара на добър край.

Останете със здраве,
Крис

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Газ на E60 530i facelift

Мнение от ildivvy » 04 Фев 2019, 0:30

kravun написа:На влизане в Бургас от София в Лукойл слагат на tfsi и на fsi.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Газ на E60 530i facelift

Мнение от kikko » 06 Фев 2019, 15:27

kris440 написа:
kikko написа:Съвременните бензинови двигатели за достатъчно "претенциозни"(да не използвам други прилагателни,че ще се обиди някой) за да се "усложняват" допълнително. Според мен изобщо не се занимавай,само ядове те чакат. Като караш основно градско,каква е причината да си купиш такъв автомобил? :yes:


Привет :)

Много е просто- за бюджета, с който разполагах това е най-доброто и комфортно возило. В крайна сметка ще си я карам на бензин, но далеч съм от мнението, че като сложиш газ и видиш ли всичко приключва.
Колкото до това, че не съм проучил добре нещата за ГАЗ - говорих със 100 човека, все разбирачи, всички твърдяха, че щом е бензин и е BMW няма никакъв зор да "мине" на газ. Да, ама не.

Поздрави,
Крис


Според мен слагането на газ,ПОЧТИ винаги означава влизане в едни вечни настройки и доработки,които в повечето случаи нямат край. Все нещо по-колата не е наред и ако човек иска да кара изряден автомобил без :
1. Проблем с празен ход
2. Прекъсвания
3. Висок разход
4. Слаб вървеж
5. Светещи лампи по таблото
6. и т.н.
... по-добре изобщо да не се занимава с газови уредби. Има "бели лястовици" една на сто коли,които нямат нито един от горните симптоми. Други имат по няколко,но си карат така. Говоря като човек минал около 150 000 километра на газ с БМВ със сравнително прост мотор. Опитвал съм много варианти на уредби,монтажи и т.н. и освен,че вече имам познания по газови уредби на нивото на добър квартален газаджия друго не съм постигнал. Икономия има,но е с цената на много дразнещи проблеми. Ако дреболиите не те дразнят,тогава няма проблем. :yes:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Газ на E60 530i facelift

Мнение от atanasov_aa » 06 Фев 2019, 22:32

ildivvy написа:
kravun написа:На влизане в Бургас от София в Лукойл слагат на tfsi и на fsi.
FSI на Volkswagen, няма нищо общо с N53 на BMW.
Разработени системи за двигателите с FSI, TSI, TFSI, GDI, не са съвместими с двигатели N53 на БМВ. За това са му отказали монтажа от определени вносители.
Производителите на ГИ, са пуснали онлайн каталози относно двигателите за които са разработили системи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Газ на E60 530i facelift

Мнение от don_gori » 07 Фев 2019, 16:42

kikko написа:Според мен слагането на газ,ПОЧТИ винаги означава влизане в едни вечни настройки и доработки,които в повечето случаи нямат край.

Колега ако говориш за N53 и нагоре моторите може, но на N52 , M54 и т.н. надолу се слага газ без никакъв проблем. Важно е на какъв майстор ще попаднеш, защото 100% от написаните от теб проблеми идват точно от некадърните газаджии, а не от самата системата на газовия инжекцион.
ГИ Stag е много масов в Русия и се слага точно на такива мотори, проблема тук е че май няма кой да го сложе кадърно. Ако ти е интересно влез и прочети из руските форуми и съм сигурен че ще останеш доста изненадан от техните анализи, сравнения, цифри и т.н. хората са много много по-напред от нас в тези неща и предполагам ще ти е интересно да видиш до къде са стигнали.

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Газ на E60 530i facelift

Мнение от Top Gun Maverick » 07 Фев 2019, 19:36

И аз тръгнах да тъсяр подобна тема защото едно момче си купило такава без да се интересува и сега му се реве чак защото колата е 2008-ма и е дал за нея не малка сума - 15 000 лева за Италианка, но изглежда читава. Като имаш предвид, че има Е60 за половината пари вече си е сума, която не може просто да прежалиш, а да продадеш колата лесно абсурд. Та закарал колата на моя майстор, който ми слага на М5 Е60-то едно време газта, та той направо му казал да забрави. А той е много алчен и амбициозен да върне кола като не вземе парите на някой или да каже, че няма да направи нещо...тежка работа. Та и аз му дадох същия съвет, да си кара колата на бензин(защото мотора не е от най-лакомите) или да се опита да я продаде, но той се чуди какво да прави. Кофтито е, че е и автомат и от там ще гълта още едно литър поне отгоре с това поколение кутия. Аз говоря с него чрез друг човек и като им казах да я карат по-полека и ще е ок с горенето, защо си бил взел БМВ ако ще го кара полека. :mhihi:
Та някой нещо ако измисли относно газ на тоя мотор, нека пише.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Газ на E60 530i facelift

Мнение от kikko » 07 Фев 2019, 20:25

don_gori написа:
kikko написа:Според мен слагането на газ,ПОЧТИ винаги означава влизане в едни вечни настройки и доработки,които в повечето случаи нямат край.

Колега ако говориш за N53 и нагоре моторите може, но на N52 , M54 и т.н. надолу се слага газ без никакъв проблем. Важно е на какъв майстор ще попаднеш, защото 100% от написаните от теб проблеми идват точно от некадърните газаджии, а не от самата системата на газовия инжекцион.
ГИ Stag е много масов в Русия и се слага точно на такива мотори, проблема тук е че май няма кой да го сложе кадърно. Ако ти е интересно влез и прочети из руските форуми и съм сигурен че ще останеш доста изненадан от техните анализи, сравнения, цифри и т.н. хората са много много по-напред от нас в тези неща и предполагам ще ти е интересно да видиш до къде са стигнали.


Съгласен съм,че много пъти проблема е в "газаджиите". Много пъти проблема е и точното подбиране на елементи по системата,защото всеки мотор си има специфики и е важно да се изберат правилните елементи за да заработи системата добре.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Газ на E60 530i facelift

Мнение от bioz » 07 Фев 2019, 20:36

kikko написа:
kris440 написа:
kikko написа:Съвременните бензинови двигатели за достатъчно "претенциозни"(да не използвам други прилагателни,че ще се обиди някой) за да се "усложняват" допълнително. Според мен изобщо не се занимавай,само ядове те чакат. Като караш основно градско,каква е причината да си купиш такъв автомобил? :yes:


Привет :)

Много е просто- за бюджета, с който разполагах това е най-доброто и комфортно возило. В крайна сметка ще си я карам на бензин, но далеч съм от мнението, че като сложиш газ и видиш ли всичко приключва.
Колкото до това, че не съм проучил добре нещата за ГАЗ - говорих със 100 човека, все разбирачи, всички твърдяха, че щом е бензин и е BMW няма никакъв зор да "мине" на газ. Да, ама не.

Поздрави,
Крис


Според мен слагането на газ,ПОЧТИ винаги означава влизане в едни вечни настройки и доработки,които в повечето случаи нямат край. Все нещо по-колата не е наред и ако човек иска да кара изряден автомобил без :
1. Проблем с празен ход
2. Прекъсвания
3. Висок разход
4. Слаб вървеж
5. Светещи лампи по таблото
6. и т.н.
... по-добре изобщо да не се занимава с газови уредби. Има "бели лястовици" една на сто коли,които нямат нито един от горните симптоми. Други имат по няколко,но си карат така. Говоря като човек минал около 150 000 километра на газ с БМВ със сравнително прост мотор. Опитвал съм много варианти на уредби,монтажи и т.н. и освен,че вече имам познания по газови уредби на нивото на добър квартален газаджия друго не съм постигнал. Икономия има,но е с цената на много дразнещи проблеми. Ако дреболиите не те дразнят,тогава няма проблем. :yes:
Хаха това все едно аз съм го писал

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Газ на E60 530i facelift

Мнение от vld » 07 Фев 2019, 21:30

За белите лястовици мога само да кажа:
"Виждал съм но няма"
Веднъж съм имал кола на газ и повече не бих си го причинил доброволно.
Или бензин или дизел всичко друго са ала бала на квартални вечеринки...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Газ на E60 530i facelift

Мнение от don_gori » 08 Фев 2019, 8:39

vld написа:За белите лястовици мога само да кажа:
"Виждал съм но няма"
Веднъж съм имал кола на газ и повече не бих си го причинил доброволно.
Или бензин или дизел всичко друго са ала бала на квартални вечеринки...

Колега хайде стига с тези крайни изказвания, няма нужда аз да казвам как 90% от дизелите пушат като параходи нали и да превръщаме в темата за бензин/газ/нафта ? ;) Точно твоите изказвания са от типа на кварталните истории, от 2008 година насам карам коли само на бензин/газ , навъртял съм повече от 200к км и никакви генерални проблеми съм нямал с тези системи. Факт е че %-тът от майсторите които са некадърни е голям, но все пак има и такива които разбират. То не е работата да отидеш при 1я квартален човек и после да се вайкаш защо така или онака.
Може би аз отделям повечко внимание при самия монтаж и настройка, но пък един път като стане колата се кара без никакви проблеми.
П.С> по-добре ли е да се занимаваш с диагностика на турбо, дюзи, вакуумчета и DPF ? защото тези неща на повечето дизелови таралясници са пред окаяно състояние и тепърва започваш с мъките като купиш "новия внос" :winky:

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook