Газ е61 обем бутилка, LPG система и сервиз

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 10.04.2008
Кара: 95 Compact, e46 touring, e61 525i

Газ е61 обем бутилка, LPG система и сервиз

Мнение от Ferdi_mruvkata » 22 Окт 2018, 13:23

Хи,

Искам да си газифицирам колата. В няколко сервиза проверявах, ама никой не ми казва каква бутилка може да ми пъхне. По- скоро, казват там спрямо неква мерка на дупката. Обаче на едно място ми споменаха, че за е60.61 имало специални бутилки които са с по различна форма, която оплътнява иначе специфичната дупка на резерваната гума. С други думи били тороидални ама с леко квадратен профил, за да влезе под кората.

Та конкретния ми въпрос е ( понеже нещо интеренетя мълчи по темата), някой слагал ли е такава бутилка, къде ги има и изобщо това вярно ли е ? Хора които са се газифицирали, колко литрови бутилки максимум побират е60/61 ците
Важно ми е, за да мога да настоявам да ми сложат максимално голямата, а не да ми пробутата като най - лесно тая която влиза, ама не използва мястото пълноценно

Също така ме вълнува каква система ползвате и къде са ви я слагали. Мотора е Н52 N52 . Интересувам се от сервиз който ви е правил системата и нещата са се сличили безпроблемно. Примерно, настройката да се прави в движение в различните режими на работа на двигателя и т.н.
Като цяло BRC е няква черешка на тортата, ама за 2300лв. На предния ми двигател, пак от серия N бях с КМЕ система и беше прилично. Сега се чудя дали да заложа на поляците с КМЕ НЕВО KME NEVO , Романо антонио Romano antonio или да кихам голямата пачка за БРЦ

Става дума за София.

Благодаря за споделен опит. Ако е противоконституционно да се споменават сервизи, пишете ми ги на лично плс.

Мерси

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 11.10.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535i

Re: Газ е61 обем бутилка, LPG система и сервиз

Мнение от Farhouse » 23 Окт 2018, 17:46

Здрасти, колега

Аз съм с е60 N52B30. Бутилката ми е 55л. като реално събира около 45л. газ. Честно казано не съм запознат с размера на отвора за резервната гума на е61, но при мен това беше максимума, който можехме да сложим и то с мъка.
Газовата система е Романо антонио с изпарител за V8. Която и система да избереш (BRC, Romano, Zavoli, Landi Renzo и т.н) няма да сгрешиш, само трябва да има обд комуникация и поддръжка на валветроник. Двигателя се газифицира доста успешно. Само трябва да си намериш кадърен човек, който да ти я монтира добре и най-важното - да има време и желание да я настрой в колкото се може повече режими на работа(градско, магистрала, ниски обороти , високи обороти и т.н).
Повечето пускат автоматичните настройки на място и карай. Дори и системата да си прави корекции в реално време чрез обд-то пак трябва добра горивна карта за основа. Ако си свършите работата добре няма да имаш проблеми въобще. Колата ще върви като на бензин и ще гори 10-15% газ повече.

Успех :)
Последна промяна Farhouse на 24 Окт 2018, 11:04, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Газ е61 обем бутилка, LPG система и сервиз

Мнение от Teogop » 24 Окт 2018, 9:32

Аз съм с E61 N52B25 и газ вече 20 000 км. Марката е Fobos. Слага ми я познат, който прави предимно на Subaru. Бутонът ми е в пепелника.
Бутилката е 50 л. на мястото на резервната гума, но има място за по-голяма бутилка, според мен ще се събере и 60 л., защото остават едни 10 см свободни нагоре до кората на багажника. Газта е много чувствителна към свещи и бобини - веднага си пролича кои са за смяна :mhihi: .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 29.01.2008
Кара: е60 530i N52

Re: Газ е61 обем бутилка, LPG система и сервиз

Мнение от lupu » 25 Окт 2018, 15:01

Аз съм с Романо и вече 80 000 нямам проблем мисля беше около 1700-1800 лв ако искаш пиши на ЛС и ще ти кажа къде в София ми е монтирана.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 24.07.2018
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: X1 Restyl,Suzuki Vitara,ATV-китайче
Мечтае да кара: Повече в гората и на сняг.
Детайли за колата: Вече има и 118d N47 в колекцията

Re: Газ е61 обем бутилка, LPG система и сервиз

Мнение от Denis yusein » 26 Окт 2018, 11:28

Аз съм с ловато, бутилката ми е 60 литра,като се изкарат всичките електроники от коша пасва идеално.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 1.10.2018
Кара: e61 545i
Мечтае да кара: E31 850i
Детайли за колата: Stock

Re: Газ е61 обем бутилка, LPG система и сервиз

Мнение от lamet0 » 02 Ное 2018, 14:34

Здравейте,

Използвам темата на колегата за газифициране, някой може ли да сподели настъпаните мотики покрай газификацията на n62b44

Благодаря.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook