Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от b00st » 18 Окт 2018, 9:40

bokouser написа:При Е60 е по-различно от E90 (92), оригинално си има място за патерицата под кората на багажника, няма нужда от калъф, което още повече улеснява нещата.

Чувал съм, но мислих, че не всички имат мястото под кората? Ако на всичките е възможно да се сложи, мисля, че няма смисъл за дискусия, определено единствения недостатък при E9x е, че ти заема допълнително място в багажника, въпреки, че 2-3 ма могат бая неща да съберат заедно с патерицата, поне при мен е нямало проблем.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от bokouser » 18 Окт 2018, 9:53

Съгласен съм - дискусията е излишна при положение, че в E60 си има определено място. Дори да нямах патерица, това щеше да е първото нещо, което щях да купя.
М/у другото на жена ми колата (C Class Sport coupe) също дойде от Германия с компресорче и лепило, но с много малко място за патерица, даже не предполагах, че е за гума, мислех, че е просто кръгла ниша. После случайно намерих втора ръка оригинална сгъваема патерица точно за този модел, която като се се сгъне (без въздух разбира се), става малка и влиза в нишата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от Monky » 18 Окт 2018, 11:07

Дискусията е и предвид, че оригинален компресор с пяна се намира за 60 лв, а гумата за 200++.

За да си сигурен на 100% трябват и двете. Случвало ми се е да не мога да отвия болтовете от пренатягане. Тогава патерицата няма да помогне. :roll:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от b00st » 18 Окт 2018, 12:28

Е случаите, където са се вихрили прости майстори - пишман гумаджий винаги може да има спънки. Аз затова нося кръстачка задължително, защото може да приложиш много по-голямо усилие с нея от стандартния бутафорен ключ.
По същата логика обаче, ако срежеш гумата по борда или някой любезно ти бие едно шило отстрани и с компресорчето и пяната в багажника ще си останеш там на място :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от bokouser » 18 Окт 2018, 13:29

За мен две неща са задължителни:
1. След първата ми среща с оригиналния БМВ ключ му дадох моментален игнор. В колата си сложих един ключ от Ауди, който е доста по-солиден от тези на БМВ и Мерцедес.
2. Винаги след среща с гумаджии един по един разхлабвам болтовете и ги затягам на 130Nm (за нашите коли принципно е 120 +/- 10Nm)
Вече повечето големи сервизи за гуми имат динамометрични ключове, но на практика рядко се ползват.

Айде ако второто идва малко повече на някой, поне първото е задължително, дали кръстачка или друг солиден ключ задължително трябва да замени тая пародия на ключ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от nickem » 18 Окт 2018, 17:33

Уви, ключа на 60-ката наистина е пълна шега.
Но за щастие предишния собственик на мойта си я поръчал с патерица като екстра.

И не знам как не виждате разлика с рънфлата, аз покарах мойта 2 часа само с тях и ги разкарах веднага, стандартните 18-ки возят в пъти по-добре, пък със зимните 17-ки рънфлат срещу обикновени да не говорим...

А в крайна сметка, пяната е само за рънфлат гумите, доколото помня, БМВ казваха да не се ползва с обикновени.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от b00st » 19 Окт 2018, 8:57

Не знам дали си разбрал правилно, рънфлета може да се кара без пяна, фитил, залепване и прочие, нали това му е идеята.
Принципно със спукана гума и налягане 0 може да караш с по-ниска скорост 80-100км/ч и да изминеш до 180 км. Разбира се после гумата е за изхвърляне и трябва да бъде подменена с нова. Ако реално имаш компресор с пяна и я напълниш и напомпиш вече просто ще я спасиш от изхвърляне докато не отидеш пак до най-близката гумаджийница да я оправят. Принципно ако я спукаш в града няма никакъв смисъл да я пълниш с лепилото и да я помпиш с комппресора, просто отиваш до най-близката гумаджийница на ход да я залепят и си продължаваш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от bokouser » 19 Окт 2018, 10:26

b00st написа:..Ако реално имаш компресор с пяна и я напълниш и напомпиш вече просто ще я спасиш от изхвърляне докато не отидеш пак до най-близката гумаджийница да я оправят...

Трудна работа да я оправят като хората след засъхване на пяната.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 24.05.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E60
Детайли за колата: 523i 06'

Re: Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от Диан » 19 Окт 2018, 11:11

През повечето време шофирам без аварийни принадлежности, досега не ми се е налагало ... да чукна на дърво.
Каското по принцип включва пътна помощ в случай на повреда, спукване на гума и т.н., но не съм опирал до тях и не знам как действат. На някого налагало ли му се е досега?
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от b00st » 19 Окт 2018, 12:17

bokouser написа:
b00st написа:..Ако реално имаш компресор с пяна и я напълниш и напомпиш вече просто ще я спасиш от изхвърляне докато не отидеш пак до най-близката гумаджийница да я оправят...

Трудна работа да я оправят като хората след засъхване на пяната.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Именно затова и не ги ползвам. Тя вътре засъхне и става като строителна пяна, баланс всичко отива подяволите и малко хора ще се наемат да я чистят после от гумаджийте. Освен това и по джантата ще има пяна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от Dextuar » 19 Окт 2018, 13:47

Диан написа:През повечето време шофирам без аварийни принадлежности, досега не ми се е налагало ... да чукна на дърво.
Каското по принцип включва пътна помощ в случай на повреда, спукване на гума и т.н., но не съм опирал до тях и не знам как действат. На някого налагало ли му се е досега?
По-добре да не ти се налага, в повечето случаи ше ти искат протокол от КАТ, а те пък ще искат да ти пишат акт :kuku:


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от Knoxville_ » 19 Окт 2018, 14:10

Аз не си представям да чакам пътна помощ заради спукана гума, вместо да си я сменя за 10 минути и да си продължа по пътя.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от BorislavB » 19 Окт 2018, 18:10

Ползвал съм пътна помощ на Армеец преди година и малко (блъснах животно и ми спука радиатора). Чаках около 2-3 часа, идваха и милиционерите, но вече не помня какво писаха и т.н. акт не съм имал за това.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от Monky » 30 Окт 2018, 23:36

Успях да намеря резервна. Сега възникна въпроса за крика и ключа. Ключа е ясен, взимам нов, но за крика се чудя дали да купувам ли нов от някой магазин като Бриколаж или Практикер или да търся оригинален.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от Monky » 01 Ное 2018, 11:20

Взех оригинален крик за моделa, изглежда стабилен. Хидравличните са по-добър вариант, но заемат място, а оригиналният е компактен.

За ключ взех кръстат Suki от Практикер. Стори ми се добър вариант, а и се събира в джантата.

Относно поставянето - първоначално си мислех да режа кората както някои колеги (и от чуждите форуми) са правили, но като я махнах и сложих гумата нещата заспаха. Единствено трябва една крепежна гайка и пластмасова подпирачка за кората.
Последна промяна Monky на 01 Ное 2018, 20:02, променена общо 1 път

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook