Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от Monky » 15 Окт 2018, 16:56

Привет,

Тъй като някои Е60-ки не идват с резервна гума, а и не може да се събере нормална такава в багажника търся най-добрият вариант, защото не възнамерявам да карам с run-flat гуми.

Патерица или комплект компресор и пяна?

Проблемите при патериците са два: цената нова (около 480 лв в официлаен представител) и 250-300 на старо за ползвана (което е нелепо) и тежестта. Проблемите на комплекта са, че евентуално няма да са ефективни за всички ситуации.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от Bexim » 15 Окт 2018, 16:59

НИКОГА не бих дал такава безумна сума за патерица..
Да, толкова им искат, но винаги - вече три пъти съм си намирал на разумна цена - 50-60 лв.
Аз имам 17-ка от е46, но не я нося постоянно, само извънградско като карам.
Имам и спрей/лепило, който си нося постоянно, а също така си мъкна крика (пак от е46) и ключ за гуми.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от Dextuar » 15 Окт 2018, 17:49

Bexim написа:НИКОГА не бих дал такава безумна сума за патерица..
Да, толкова им искат, но винаги - вече три пъти съм си намирал на разумна цена - 50-60 лв.
Аз имам 17-ка от е46, но не я нося постоянно, само извънградско като карам.
Имам и спрей/лепило, който си нося постоянно, а също така си мъкна крика (пак от е46) и ключ за гуми.
+1, но си ги нося постоянно, иначе какъв е смисълът. И спрей имам, ама той е за много краен случай, че после тая гума май я хвърляш, не вярвам някой гумаджия да се занимава с нея.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от Bexim » 15 Окт 2018, 17:55

Няма грижи за гумата, то е лепило, не е пяна и си се кара и след това. Виждал съм го при приятели.
ПП аз мразя да карам с пълен багажник и за това не я мъкна.


Sent from my iPhone using Tapatalk
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 21.11.2016
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Е60 530i
Мечтае да кара: BMW F10 M5

Re: Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от zlobil7889 » 15 Окт 2018, 19:17

Аз карам с патерица от е46, вярно ЕТто е 30 на Е60 ЕТто е 18, но ми се е налагало да яизползвам и не опира никаде. Единствената разликата е, че купих патерицат комплект с крика за 50лв.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от @2bar » 15 Окт 2018, 19:56

малко :OT: отива, но все пак....

разликите са толкова малки non runflat/runflat по отношение на комфорта, че може би не струва да се говори.
от друга страна сигурността е в пъти повече при runflat, че лично аз никога не съм се и замислял да мина на non runflat.

Като плюс идва и, че с runflat колата се усеща по - директна.

Та, какво точно не ви харесва на runflat?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от Dextuar » 15 Окт 2018, 21:11

@2bar написа:малко :OT: отива, но все пак....

разликите са толкова малки non runflat/runflat по отношение на комфорта, че може би не струва да се говори.
от друга страна сигурността е в пъти повече при runflat, че лично аз никога не съм се и замислял да мина на non runflat.

Като плюс идва и, че с runflat колата се усеща по - директна.

Та, какво точно не ви харесва на runflat?
Като започнеш да караш в татковината на рън флат, тогава ще ни разбереш. В Германия и на мен не ми пречеше и бих го предпочел, най-малко окачването е мислено за рън флат.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от spacepl » 15 Окт 2018, 21:27

Аз мисля да си взема комплект фитили и шило от по-хубавите. Вече няколко пъти са ми правили гума с такова и съм доволен, аи не е кой знае каква философия.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от @2bar » 15 Окт 2018, 21:50

dextuar написа:
@2bar написа:малко :OT: отива, но все пак....

разликите са толкова малки non runflat/runflat по отношение на комфорта, че може би не струва да се говори.
от друга страна сигурността е в пъти повече при runflat, че лично аз никога не съм се и замислял да мина на non runflat.

Като плюс идва и, че с runflat колата се усеща по - директна.

Та, какво точно не ви харесва на runflat?
Като започнеш да караш в татковината на рън флат, тогава ще ни разбереш. В Германия и на мен не ми пречеше и бих го предпочел, най-малко окачването е мислено за рън флат.


Sent from my iPhone using Tapatalk


:OT: опазил ме бог....не знам, по какви пътища карате, но все пак от беглият ми опит с бг пътищата (това лято съм минал към 3к км в България) толкова зле не е. лично за мен фактора сигурност си остава най - важен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от bokouser » 16 Окт 2018, 9:04

Все пак това са коли над 10 год, не е икономически обосновано да дадеш 500 лв за нова патерица, и може би поради същата причина вече втора употреба оригинална патерица за E60 + комплект инструменти често се намира за цена под 200лв, справка - фейсбук групите.
Моята кола дойде отвън с фабрична окомплектовка Run-Flat + комплект патерица, гумите бяха на година и нещо и с добър грайфер и се опитах да карам с тях тук, но след няколко месеца ги махнах и си сложих обикновени, разлика в усещането има.

Bexim написа:Няма грижи за гумата, то е лепило, не е пяна и си се кара и след това. Виждал съм го при приятели.
ПП аз мразя да карам с пълен багажник и за това не я мъкна.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Не е така, dextuar е прав, ако обичаш всичко по колата да е на 6, после гумата я хвърляш, така е и по стандарт. Това лепило се нанася при спрял автомобил, една част от него залепва дупката, но докато това стане голяма част от него се стича долу в гумата, засъхва и после няма махане, балансирането на такава гума си е предизвикателство. Разбира се, че много хора продължават да си ги карат, но биене, вибрации и т.н. за всеки е различно понятие. Също и много гумаджии ще ти кажат - няма проблем, гумата става, така както повечето квартални гумаджии "лепят" с пура спукана гума (за това в долните редове).

spacepl написа:Аз мисля да си взема комплект фитили и шило от по-хубавите. Вече няколко пъти са ми правили гума с такова и съм доволен, аи не е кой знае каква философия.

Това, че повечето гумаджии в Бг използват пура за лепене на гума, не значи, че е редно. Имам поглед върху нещата, без да споменавам фирма, само ще кажа, че при провежданите курсове в чужбина, за това са категорични - гумата се демонтира и се лепи с лепенка, пура се ползва в извънредни ситуации. Риска да съсипеш гумата с пура е голям - дори при проникването на детайла спукал гумата да няма щети, то със шилото е почти сигурно разкъсването на конци, дори телове и последващо изкривяване на гумата - шилото е два, до три пъти по-дебело от извадения детайл. Но това пак за всеки е субективно, много хора по дифолт си карат с криви гуми, без да им прави впечатление.

Пак повтарям - всичко това е по стандарт и го спазват хора, които държат на перфектна кола, принципно положението в Бг е по-различно, но го пиша защото познавам хора от форума, които си държат колите перфектни.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от Monky » 17 Окт 2018, 15:22

Благодаря за отговорите!

Аз клоня към резервната патерица, но с тия цени...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от BorislavB » 17 Окт 2018, 15:34

Моето Е60 също нямаше патерица като го взех. Намерих си комплект от Е60 включващ патерица,крик,ключ и корите отдолу,че моите бяха различни за 150лв. Беше супер оферта даже не се пазарих надолу за цената. Иначе си ги возя постоянно,че не се знае кога ще потрябва.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от b00st » 17 Окт 2018, 16:31

Намираш си патерица и крик, хвърляш в багажника в един калъф и си караш да ти е мирна главата.
Аз поне така търкалям 92ката. И двете ми коли дойдоха с рънфлети, в Германия е факт, че ги купуват и на по-старите BMW-та, но там имат пътища, тука не е така обаче. X5-цата дойде от немско с Pirelli Scorpion 19ки рънфлет, въпреки, че в багажника си има резервна амуминиева джанта с гума.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от bokouser » 17 Окт 2018, 17:55

При Е60 е по-различно от E90 (92), оригинално си има място за патерицата под кората на багажника, няма нужда от калъф, което още повече улеснява нещата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Какво ползвате за авариен комплект за спукана гума?

Мнение от Exclusive89 » 17 Окт 2018, 19:20

И аз съм с патерица, така я купих колата. Когато се прибирах от Белгия точно в Сърбия се спука задна дясна гума и познайте, ако нямах патерица какъв филм ме очакваше :| Иначе, ако нямах патерица готов съм да платя и 250-300лв. вместо да се занимавам със спрей и тем подобни ла*на. :)
Изображение

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook