Син пушек

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 2.10.2018
Пол: Мъж

Син пушек

Мнение от Тонката.т » 07 Окт 2018, 20:03

Здравейте,
Имам проблем и ще се радвам, ако някой се е сблъсквал с подобен, да ми даде съвет.
Колата ми е Е60 530д 218 2005г. След смяната на маслото БАРДАЛ 5/30 лонг лайв, всички филтри и хиляда киломерта, колата започна да пуши син дим. На студен двигател, след загряване също-постоянно. Няма липса на масло нито антифриз. Филтрите и катализаторите са премахнати, АГР-а е запушен. Колата върви, като куршум. Замерих дюзите-всички са в норма. При спускане на скорост пуши много, като подам газ-спира. Очаквам съветите от личния ви опит.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Син пушек

Мнение от vld » 07 Окт 2018, 20:24

Виж си масления сепаратор (филтъра за картерните газове).
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 2.10.2018
Пол: Мъж

Re: Син пушек

Мнение от Тонката.т » 10 Окт 2018, 8:55

Сменен е, да върна стария и да видя резултата ли? Все още не съм изключил софтуерно EGR-a, може ли от там да пуши?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Син пушек

Мнение от vld » 10 Окт 2018, 9:13

Колега с това описание отива на износени сегменти и би трябвало колата да харчи масло.
Щом картерната вентилация е сменена, значи не е от там проблема но въпреки всичко дори с рабетещ клапан ако има високо картерно налягане ще хвърля масло през него и ще е омазана кутията на въздушния филтър от долната страна, ще се вижда и омасляване на гумената тръба между кутията на филтура ви входящия въздух пред тубината. Гумичките на клапаните също могат да доведът да такова пушене.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Син пушек

Мнение от Z3Ro* » 10 Окт 2018, 13:29

Всички изброени проблеми са свързани със забележим разход на масло. Ако такъв не е налице, а в същото време с катализаторът е махнат и ДПФ, може да се наложи колегата да свикне с този пушек, защото на две е60 след махане на ДПФ физически и софтуерно, и след близо 700 проверки и тестове, както и смяна на няколко софта, колите си попушват на празен ход и понякога в движение. Отначало мислехме, че софтът не е ок, мина се през стенд на дюзи, затапи се и физически егр. Пушекът обаче си остана, а колите не показват никакви аномалии... Този пушек, за който говоря, е сиво синкав на цвят, но намирисва на нафта.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Син пушек

Мнение от vld » 10 Окт 2018, 13:38

Така е, ако няма разход на масло проблема е в дюзите.
Проблема е в това, че дори да минат стенд пак може да не са ОК.
Смяна с нови би била най удачна, ама 6х300 малко боли :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Син пушек

Мнение от andy » 10 Окт 2018, 14:03

Тонката.т написа: При спускане на скорост пуши много, като подам газ-спира. Очаквам съветите от личния ви опит.


Турбото е за ремонт

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 2.10.2018
Пол: Мъж

Re: Син пушек

Мнение от Тонката.т » 11 Окт 2018, 8:42

От запушения DPf се беше разцепил колектора, на скоро го смених с чугунен. При смяната се наложи да се свали и турбината.Има много минимален луфт. Беше умаслевена леко. Направи ми впечатление, че една от перките (на върха беше извита нагоре) сякаш нещо и е пречило и се деформирала. Не знам дали е нормално. Почистиха турбото. Колата хвърчи, никога не е била с такъв старт. А колкото до маслото-от никъде няма видимо да пипа. EGR-a го премахнах преди 4 дена-за този период от време видимо намаля пушека, но пак го има. Мисля да я карам за софтуерно изключване. Колеги, ако имате други препоръки, много съм Ви благодарен за всякакви мнения. Възможно ли е да е от релето. То също е за смяна?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Син пушек

Мнение от Z3Ro* » 11 Окт 2018, 9:57

Няма как колата да е с изрязан ДПФ и без да е сменен софтът, а да искаш да не пуши... Първо премахни ДПФ и софтуерно, пък тогава виж как е положението с пушеците.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 2.10.2018
Пол: Мъж

Re: Син пушек

Мнение от Тонката.т » 24 Окт 2018, 7:56

Ще споделя и резултат след софтуерната намеса-пушекът почти изчезна. Сега само при палене е по осезаем.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook