Отваряне на фейсови фарове на е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Отваряне на фейсови фарове на е60

Мнение от v3n0m » 30 Сеп 2018, 8:17

Здравейте колеги, след доста прочетено от темите в нашия форум както и чуждите форуми стигнах до извода, че фаровете при фейслифта не могат да бъдат отворени само с нагряване, тъй като са запечатани с някакво здраво лепило което не омеква при нагряване. След вече 2 неуспешни опита за отваряне с нагряване с пистолет за горещ въздух се отказах и реших да премина към рязане. Въпроса ми дали някой се е сблъсквал с това вече и ако може да сподели какъв метод на отваряне е използвал и какво лепило за затваряне. Също и стоповете, за тях не успях да намеря материал дори в чуждите форуми. Дали и те са със същото лепило както при фаровете. А ето какво ме подтикна към това отваряне
Изображение
Изображение

както и смяна на ринговете на фаровете. Извинявам се ако някъде вече е писано по темата но търсих и не открих почти нищо.
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 18.12.2007
Пол: Мъж

Re: Отваряне на фейсови фарове на е60

Мнение от nanio » 30 Сеп 2018, 12:03

Предоплагам няма да ти хареса крайния резултат - потене. Ето това е линк към отварянето на фарове: https://www.youtube.com/watch?v=hj7MgmKzS8I . Най често се лепи с полиуретаново лепило К+Д (така го знам аз). Wurth предлагат различни варианти: https://www.youtube.com/watch?v=gGbKW0l6p-k . Като цяло процедурата за мен е краен вандализъм :confused: .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Отваряне на фейсови фарове на е60

Мнение от BorislavB » 30 Сеп 2018, 14:42

Колега, а какво не ти харесва в ринговете на фейсовите фарове? Слабо ти светят ли и с какви искаш да ги замениш?
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Отваряне на фейсови фарове на е60

Мнение от v3n0m » 30 Сеп 2018, 16:17

BorislavB написа:Колега, а какво не ти харесва в ринговете на фейсовите фарове? Слабо ти светят ли и с какви искаш да ги замениш?


Като цяло да, идват ми малко слабички, а и до колкото съм запознат при фейслифт/халоген ринговете светят една идея по слабо и блудкаво отколкото при ксенона и динамик, и в момента се опитвам да се сдобия с инфо за едни LED рингове които ми предлагат в olx за 100 лв. ,и ако се окаже че размера е различен ще сложа най вероятно umnitza колкото и да не ми се дават 350$. :yes: А при стоповете да знае някой как става? И там ли става само с рязане?
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Отваряне на фейсови фарове на е60

Мнение от BorislavB » 30 Сеп 2018, 16:28

Аз доколкото съм запознат самите рингове се кодират на проценти колко силно да светят. Виж твоите на колко са и пробвай да ги увеличиш,но внимавай да не стопиш пък фара. Иначе като цяло според мен упражнението не си струва едно,че идва доста скъпо и второ,че има голям процент да започнат да се потят после фаровете, както каза колегата преди мен съответно още главоболия. За стоповете най-вероятно отново с нагряване се отварят. Тук в форума имаше обява на човек, който рециклира фарове може да се свържеш с него направо да ти ги отвори и да ти сложи новите рингове пък ако имат нужда и от рециклиране/почистване от вътре тъкмо ще използваш момента.

EDIT: ето го и човека занимаващ се с това - memberlist.php?mode=viewprofile&u=40694
Последна промяна BorislavB на 30 Сеп 2018, 19:53, променена общо 1 път
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Отваряне на фейсови фарове на е60

Мнение от Top Gun Maverick » 30 Сеп 2018, 19:52

v3n0m написа:
BorislavB написа:Колега, а какво не ти харесва в ринговете на фейсовите фарове? Слабо ти светят ли и с какви искаш да ги замениш?


Като цяло да, идват ми малко слабички, а и до колкото съм запознат при фейслифт/халоген ринговете светят една идея по слабо и блудкаво отколкото при ксенона и динамик, и в момента се опитвам да се сдобия с инфо за едни LED рингове които ми предлагат в olx за 100 лв. ,и ако се окаже че размера е различен ще сложа най вероятно umnitza колкото и да не ми се дават 350$. :yes: А при стоповете да знае някой как става? И там ли става само с рязане?

Мен ми ги отваряха с рязане при Мирафиори преди години. Никакво потене, никакви такива глупости. И то не само на мен! Сложихме Umnitza Orion V4, светеха невероятно добре, давам ти две снимки от профила, иначе имам и други. Първата е СРЕЩУ ярко юлсо слънце:
gallery/image_page.php?album_id=5257&image_id=40581
Втората е от обратната страна:
gallery/image_page.php?album_id=5257&image_id=40583
Ето ти телефона на Явор в Мирафиори ако нещо конкретно искаш, те ми поръчваха ринговете, всичко минава безпроблемно, после светят нощем почти като фарове :mhihi: :
0876 306 727
Моите фарове конкретно ги боядисахме в черно вътре и контраста бе страхотен, боядисахме и лъскавите "хриле" :mhihi: отстрани. Искаш задължително и да се лъсне фара така и така го отваряш, слагат ти и защитно фолио после да не гори от слънцето, не можеш ги позна, колата става определено по-добре с тях. :mhihi:
Ето ти и на г-н Cinder пак правени там през тия години след същата процедура с отварянето и същите рингове:
download/file.php?id=266807&mode=view
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Отваряне на фейсови фарове на е60

Мнение от v3n0m » 30 Сеп 2018, 20:10

Top Gun Maverick написа:
v3n0m написа:
BorislavB написа:Колега, а какво не ти харесва в ринговете на фейсовите фарове? Слабо ти светят ли и с какви искаш да ги замениш?


Като цяло да, идват ми малко слабички, а и до колкото съм запознат при фейслифт/халоген ринговете светят една идея по слабо и блудкаво отколкото при ксенона и динамик, и в момента се опитвам да се сдобия с инфо за едни LED рингове които ми предлагат в olx за 100 лв. ,и ако се окаже че размера е различен ще сложа най вероятно umnitza колкото и да не ми се дават 350$. :yes: А при стоповете да знае някой как става? И там ли става само с рязане?

Мен ми ги отваряха с рязане при Мирафиори преди години. Никакво потене, никакви такива глупости. И то не само на мен! Сложихме Umnitza Orion V4, светеха невероятно добре, давам ти две снимки от профила, иначе имам и други. Първата е СРЕЩУ ярко юлсо слънце:
gallery/image_page.php?album_id=5257&image_id=40581
Втората е от обратната страна:
gallery/image_page.php?album_id=5257&image_id=40583
Ето ти телефона на Явор в Мирафиори ако нещо конкретно искаш, те ми поръчваха ринговете, всичко минава безпроблемно, после светят нощем почти като фарове :mhihi: :
0876 306 727
Моите фарове конкретно ги боядисахме в черно вътре и контраста бе страхотен, боядисахме и лъскавите "хриле" :mhihi: отстрани. Искаш задължително и да се лъсне фара така и така го отваряш, слагат ти и защитно фолио после да не гори от слънцето, не можеш ги позна, колата става определено по-добре с тях. :mhihi:
Ето ти и на г-н Cinder пак правени там през тия години след същата процедура с отварянето и същите рингове:
download/file.php?id=266807&mode=view

Супер е станало колега, точно това искам, защитното фолио може ли да бъде прозрачно защото на мен целта ми освен смяна на ринговете е боядисване на всички сиви елементи вътре във фара в черно както си направил ти. Може ли да споделиш колко долу горе ти излезе цялата операция, може и на лично, благодаря. п.с. не си ли обмислял боядисване и на стоповете в черно отвътре, според мен така лед лъчите изпъкват малко повече :yes:
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Отваряне на фейсови фарове на е60

Мнение от Top Gun Maverick » 30 Сеп 2018, 20:23

Естествено, че прозрачно фолио, за какво иначе ще е цялата работа да ти свети толкова силно отпред ако го затъмниш? :mhihi: Не съм обмислял за стопове, не харесвам затъмнени такива, а те си бяха хубави фейсовите. А и вече няма какво да обмислям, от 2 години близо я нямам тая кола. :mhihi:
Като цена по тогавашния долар да не те излъжа, но малко под 1000 лв. с ринговете, доставката до БГ, боядисването, отварянето, фолито...сега не знам колко точно ще, като звъннеш ще ти кажат. Не е евтино, но после съжалявах защо не съм го направил по-рано като видях резултата. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Отваряне на фейсови фарове на е60

Мнение от v3n0m » 02 Окт 2018, 19:09

Резултата е :bowdown: :bowdown: и като сметнеш по отделно отваряне на фар, боядисване, рингове, фолио, затваряне на фар... и крайния резултат, мисля че си струва :yes:
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook