Проблем с Lights package при Е61

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Проблем с Lights package при Е61

Мнение от ivopicha » 24 Сеп 2018, 19:03

Здравейте! От скоро имам колата и лека- полека проблемите взех да ги отстранявам. Вчера отварях дясната панта на петата врата, преправях скъсаните кабели и вече ми работи отключването от ключа дистанционно. Мислех, че като го оправя ще ми светкат и лампичките отдолу на огледалата като отключвам и заключвам, но не светят. Иначе горе на плафоните и във вратите вътре светят. Имам BMW Scanner 1.4 но не може да се свърже колата с него. Четох, че трябва да е V 2.0.1 Някой успявал ли е да се свърже със старата версия. В четвъртък най- вероятно ще отскоча до Русе при колегата от VRPerformance малко да я прегледа и евентуално чипоса.
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Проблем с Lights package при Е61

Мнение от Ненко Вранков » 25 Сеп 2018, 8:10

Скенера е ала-бала при Е46 и Е39 , ти за Е60 ще се мъчиш... с НЦС става това... коя година ти е Е60-то... може огледалата да са слагани в последствие и нещо да не е довършено ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Re: Проблем с Lights package при Е61

Мнение от ivopicha » 25 Сеп 2018, 9:15

Август 2004 г. е. Не зная дали са слагани после, но има другите "признаци"- диодчетата по вратите и плафоните. С BMW Scanner при Е39 съм нямал никакви проблеми със свъзването, прочитането и кодирането на модулите. По vin също дава, че е с този пакет.
20180925_123944.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем с Lights package при Е61

Мнение от vld » 25 Сеп 2018, 16:29

ivopicha написа:Август 2004 г. е. Не зная дали са слагани после, но има другите "признаци"- диодчетата по вратите и плафоните. С BMW Scanner при Е39 съм нямал никакви проблеми със свъзването, прочитането и кодирането на модулите. По vin също дава, че е с този пакет.
20180925_123944.jpg

Нестава тази версия за Е60тката, даже и тая 2.01 също нестава, пробвал съм я лично и не се свърза към моята кола.
Купи си K+Dcan кабел и ще можеш да си четеш колата с инпа и ИСТА.
Относно огледалото като я прочетеш с ИСТА ще видиш каква грешка има, вероятно няма комуникация по LIN.
Огледалото какво е всъшност?
С прибиране и затъмняване или най простото дето има само регулиране нагоре надолу наляво надясно?
При мен имаше проблем с едното огледало и нищо не му работеше, не само лед лампичката ами и мотора и затъмняването, проблема беше в окислен и отчупен пин в буксата която в която е връзката между врата и купето.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Re: Проблем с Lights package при Е61

Мнение от ivopicha » 25 Сеп 2018, 19:03

Имам кабел от колегата @metodi80, обаче преинсталирах лаптопа и някъде забутах диска с програмите. Като ги инсталирах преди на WIN 10 не искаше виртуална машина и всичко си работеше перфектно. Огледалата са с прибиране, има копче за това при панела за управление на вратата. Като го натисна си прибират и после като натисна се отварят.Дават ги със затъмняване, но да ти кажа честно не съм ги пробвал. Едното- дясното стои леко затъмнено отдолу, може в него да е проблема. На вътрешното за обратно виждане има една дупка с нещо като платка вътре. Светкам с фенерче вътре и според мен не става нищо. В четвъртък като я закачим ще видя какво става с тези светлини.
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 12.01.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем с Lights package при Е61

Мнение от aora_bass » 27 Сеп 2018, 10:32

Да се вкюча и аз с въпрос що годе по темата. Аз имам фабричен лайт пакет (огледало с пребиране и затъмняване), но за жалост с годините диодите са позаминали. На едното огледало свети само един а на другото 2. Като ги погледнах изглеждат като ЛЕД лентички а не като крушки, които мога да сменя. Някой има ли идея как се сменят тези диоди( технологично) и с какви трябва да се подменят ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Re: Проблем с Lights package при Е61

Мнение от ivopicha » 27 Сеп 2018, 18:55

Би трябвало като се махне самото стъкло (огледалото) да се види как е работата там. Може да са в някаква кутийка. Интересно ми е, ако има грешка в Lights модула дали ще палят тези диодчета.
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Re: Проблем с Lights package при Е61

Мнение от ivopicha » 21 Окт 2018, 11:59

Проблема най-вероятно е бил от това, че аз карам с изгасени плафони в купето. Миналата седмица бях при колега от Габрово, който ми активира разни неща. Каза ми, че Lights package ми е актирен и би трябвало да свети. Малко се постъмни тогава и пуснах плафоните. Прибирам се в нас, заключвам колата, задържам да се прибират огледалата и гледам светят. Голям кеф ви казвам :D
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 12.01.2018
Пол: Мъж
Кара: E60 530xi LCI

Re: Проблем с Lights package при Е61

Мнение от k1netik » 24 Окт 2018, 16:45

aora_bass написа:Да се вкюча и аз с въпрос що годе по темата. Аз имам фабричен лайт пакет (огледало с пребиране и затъмняване), но за жалост с годините диодите са позаминали. На едното огледало свети само един а на другото 2. Като ги погледнах изглеждат като ЛЕД лентички а не като крушки, които мога да сменя. Някой има ли идея как се сменят тези диоди( технологично) и с какви трябва да се подменят ?


Има ги като номера на части 63316913278 и 63316913277 съответно за всяка страна, но цената е безумна за нещото, което представляват(над 100$ за всяко).

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook