Нов с Е61 и въпроси

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Нов с Е61 и въпроси

Мнение от ivopicha » 17 Сеп 2018, 20:36

Здравейте! От днес съм собственик на Е61 530D автомат,`04 г. Имам няколко въпроса:
1- Като въртя волана се чува едно скърцане като, че ли горе при волана някъде опира в гума. Това нормално ли е? Струва ми се, че е някакъв проблем.
2- Мисля, че съм с голямата навигация, защото екрана запълва "дупката". Но дали е CCC или CIC? Имам едно СД само с бутони за изваждане на диска и са смяна на песните и под него ДВД.
3. Лесно ли се сменя фара? В габарита горе на левия фар има запотено. Явно са го отваряли, но е направен адски нескопосано, та искам да си го сменя.
4- При движение и при около 3000- 3500 оборота колата се чуди коя скорост да избере и се получава едно придърпване. Казаха, че трябвало да се смени хидро трансформатора и проблема щял да изчезне. Маслото на кутията е сменено и няма подобрение. Чета тук за ъпдейти на кутията, има ли шанс да се оправи само с ъпдейт?
5- Някой от В. Търново или наоколо да ми свърже колата и да ъпдейтне някой модули?
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Нов с Е61 и въпроси

Мнение от Atsalov » 18 Сеп 2018, 7:26

Има отговори на всички от въпросите ти по темите във форума ;) ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Нов с Е61 и въпроси

Мнение от c7aH4eB » 18 Сеп 2018, 8:02

Че то да сменяш торк-а (хидрото) да не е, като да се сменя въздушен филтър, бам от него е 40-50 лева ейтака, ако стане. Ето една тема може да ти е полезна - > viewtopic.php?f=116&t=336654
От доверен човек ли ти е колата, че много пъти сменено масло на кутията ще каже източихме, наляхме, еми там някво за автоматични кутии и така. Чистене на адаптаций, някой път помага.

П.С.: Честито за колата :bchug:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Re: Нов с Е61 и въпроси

Мнение от ivopicha » 18 Сеп 2018, 21:47

Да, на някои въпроси намерих отговори, остана само на този със "скърцането" на волана. Днес се опитах да свържа колата с BMW Scanner, но не успях. На предната ми Е39 се вържеше. Пробвах с INPA, свърза се, но път там не успях да намеря airbag-а. Доста четене ще падне докато ми се изяснят нещата.
ПП @c7aH4eB Благодаря! :bchug:
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook