Изразена нестабилност при неравности.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Изразена нестабилност при неравности.

Мнение от bokouser » 27 Авг 2018, 17:58

Извънградско и магистрала чувствам една изразена нестабилност при неравности по пътя. Първо, че колата се поклаща повече от колкото трябва (все едно е джип) и второ като мина през неравности или леки дупки задницата се измества.
Колата е с нормално окачване (не спортно), мисля, че амортисьорите са здрави. Два пъти (в Дару Кар и DSC Performance) проверяваме цялото окачване, смених двата напречни носача, рейката е без луфт. По един и същ начин се държи както със 17-ки РънФлет, така и с 18 нормални гуми - предните гуми са идеални, отзад сложих чисто нов Мишлен. Ходих на реглаж преден-заден мост няколко пъти на две различни места, разлика не видях - при равен път колата си държи волана твърдо направо, но има ли неравности е нестабилна.
Започнах да си мисля, да не би пък да е нормално, предишната ми кола беше W211 с Avantgard окачване може би имам завишено очакване, но вчера жена ми ми взе колата за малко и се оплака от същото. Ако някой има идея, моля да помогне, вече се изчерпвам, почвам да мисля за продаване, пък не ми се ще.
Опитах се да потърся подобни теми в подфорум E60, но безуспешно, освен една, която се отнася за коловози, което е различно.

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 5.12.2011
Местоположение: Дупница
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: E30

Re: Изразена нестабилност при неравности.

Мнение от kinghood » 27 Авг 2018, 18:41

Здрасти колега, аз също имам подобен проблем и си мислех за смяна на окачването. Бях чел някъде за налягането на гумите, че трябва да е 2.5.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Изразена нестабилност при неравности.

Мнение от PolandBall » 27 Авг 2018, 18:54

Колега, волана играе на ляво на дясно ли?

П.П. Следя.
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Изразена нестабилност при неравности.

Мнение от bokouser » 27 Авг 2018, 20:26

kinghood написа:Здрасти колега, аз също имам подобен проблем и си мислех за смяна на окачването. Бях чел някъде за налягането на гумите, че трябва да е 2.5.

Аз ги помпам предни 2.3-2.4 и задни 2.7-2.8, така пише на моята врата. Проверявам ги често и ги държа така.


PolandBall написа:Колега, волана играе на ляво на дясно ли?
П.П. Следя.

Не, волана стои мирно, при неравности също стои мирно, но колата се поклаща като джип, а при неравности в завой задницата се измества неприятно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Изразена нестабилност при неравности.

Мнение от vvasilev1 » 27 Авг 2018, 20:53

Залагам на амортисьори.
Знам, че е скъпо удоволствие, но при смяна на 4те, няма да познаеш колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Изразена нестабилност при неравности.

Мнение от sssssl » 27 Авг 2018, 21:05

bokouser написа:
kinghood написа:Здрасти колега, аз също имам подобен проблем и си мислех за смяна на окачването. Бях чел някъде за налягането на гумите, че трябва да е 2.5.

Аз ги помпам предни 2.3-2.4 и задни 2.7-2.8, така пише на моята врата. Проверявам ги често и ги държа така.


PolandBall написа:Колега, волана играе на ляво на дясно ли?
П.П. Следя.

Не, волана стои мирно, при неравности също стои мирно, но колата се поклаща като джип, а при неравности в завой задницата се измества неприятно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Според мен, 2.8 отзад е много, при ненатоварена кола и рънфлат.
Ако си сигурен във всички задни тампони, може и амортисьорите да са леко изперкали, в смисъл да не се представят като чисто нови.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Изразена нестабилност при неравности.

Мнение от pinko_23 » 27 Авг 2018, 21:26

Колега имах същият проблем задницата леко занасяше, сееше, оказа се заден къс носач, не евтин хувавите са към 150 лв, смених ги и заспа колата.
Няма начин да няма начин

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Изразена нестабилност при неравности.

Мнение от bokouser » 27 Авг 2018, 22:16

vvasilev1 написа:Залагам на амортисьори.
Знам, че е скъпо удоволствие, но при смяна на 4те, няма да познаеш колата.

И за това се замислих, уж изглеждат здрави, но накрая и до тях май ще стигна.

sssssl написа:Според мен, 2.8 отзад е много, при ненатоварена кола и рънфлат.
Ако си сигурен във всички задни тампони, може и амортисьорите да са леко изперкали, в смисъл да не се представят като чисто нови.

В началото ги карах всички на 2.5, но все пак реших да спазвам написаното от BMW (таблицата долу) - разлика никаква. Сега съм с 245/40/18 обикновени гуми(не РънФлет) - пак без разлика.

pinko_23 написа:Колега имах същият проблем задницата леко занасяше, сееше, оказа се заден къс носач, не евтин хувавите са към 150 лв, смених ги и заспа колата.

Сигурно имаш предвид тампоните на тези носачи да са омекнали?

Гуми.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Изразена нестабилност при неравности.

Мнение от BorislavB » 27 Авг 2018, 23:26

И за мен 2.8 е много. Аз карам и 4те на 2.3 - 2.5.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 17.06.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 525d
Мечтае да кара: 306 MAXI / Megane KIT CAR / Xsara MAXI

Re: Изразена нестабилност при неравности.

Мнение от sstancho89 » 28 Авг 2018, 2:24

Има доста голяма разлика между поклащане от амортисьори и нестабилност от тампон например. Отиди при някой майстор, качвайте се двамата и установете причината. Недей да стреляш на посоки.
ПС - от първото - следва да са амортисьори. От второто - следва да е някой тампон. Аз лично не бих сменил нищо докато не се установи на 100 процента...така на приказки във форума е малко несериозно да тръгнеш да сменяш наред, защото някой е казал...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Изразена нестабилност при неравности.

Мнение от pinko_23 » 28 Авг 2018, 6:37

Не колега не е тампон на големият носач. За това говориме 33322347991 провери го, от там ти идва нестабилноста и клатенето, най-отчетливо се усеща ако караш по магистралата с 130 и минеш металните съединения на мост и задницата я усещаш да ходи на ляво или дясно и е нестабилна. Ако е амортисьор тогава се люшка нагоре и надолу и не може да се успокой.

Номенклатурен номер : 33326777426
Описание : НОСАЧ ЗАДЕН ДЕСЕН,ГОРЕН
Ед.цена (с ДДС) : 648.86 BGN :kuku: :kuku: :kuku: :kuku: :kuku: :kuku: :kuku: :kuku:
Няма наличност
Дару Кар АД си запазва право за промени в цените
Няма начин да няма начин

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Изразена нестабилност при неравности.

Мнение от vvasilev1 » 28 Авг 2018, 7:08

Добре де ако амортисьорите на тоя автомобил са оригиналните, наистина ли някой мисли, че още вършат работа?
На две бмвета така ми замяташе задницата и проблема се реши след смяната на амортисьори.
Стабилност и возия, както и шум от окачването се променят коренно.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Изразена нестабилност при неравности.

Мнение от bokouser » 28 Авг 2018, 10:52

sstancho89 написа:Има доста голяма разлика между поклащане от амортисьори и нестабилност от тампон например. Отиди при някой майстор, качвайте се двамата и установете причината. Недей да стреляш на посоки.
ПС - от първото - следва да са амортисьори. От второто - следва да е някой тампон. Аз лично не бих сменил нищо докато не се установи на 100 процента...така на приказки във форума е малко несериозно да тръгнеш да сменяш наред, защото някой е казал...

Това е основния проблем - няма при кого да отидеш, мога да ти разправям много случки с майстори от уж топ сервизи, уважавани и в този форум. Аз не изключвам сервизите от цялата схема, но гледам да събера някаква информация с подобни симптоми кой как се е оправил.

pinko_23 написа:Не колега не е тампон на големият носач. За това говориме 33322347991 провери го, от там ти идва нестабилноста и клатенето, най-отчетливо се усеща ако караш по магистралата с 130 и минеш металните съединения на мост и задницата я усещаш да ходи на ляво или дясно и е нестабилна. Ако е амортисьор тогава се люшка нагоре и надолу и не може да се успокой.

Да, разбрах, че този носач имаш предвид.

vvasilev1 написа:Добре де ако амортисьорите на тоя автомобил са оригиналните, наистина ли някой мисли, че още вършат работа?
На две бмвета така ми замяташе задницата и проблема се реши след смяната на амортисьори.
Стабилност и возия, както и шум от окачването се променят коренно.

Ами май са оригинални. И аз по едно време ги бях набелязал, но колата не се клати някакси продължително като от амортисьори, пък и на място като я заклатя веднага се спира, но това не пречи да са тръгнали.

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 27.11.2013
Пол: Мъж
Кара: 5 series 525i LCI

Re: Изразена нестабилност при неравности.

Мнение от igra4a8710 » 06 Окт 2019, 0:16

При пълен ляв или десен и да се отпуска волана ,това да се повтаря много кратно и някой да гледа тампоните преден и заден и лесно се вижда ако има заминали тампони ,моите имаха люфт.И все още несъм ги сменил просто не карам колата много но скоро това ще стане. 4 накуп иначе нищо нестана,а и моите са оригиналните а колата ми е на 12 години вече /2007 525 /3.0 l /218 hp /N53B30A /LCI 176000 ,за 3 години направих близо 57000 мили и мисля че е съмсем нормално .това е от мен ,поздрави дано да се оправи колегата!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Изразена нестабилност при неравности.

Мнение от Exclusive89 » 06 Окт 2019, 8:44

Сега виждам темата, и аз имах същия проблем... задницата постоянно искаше да изпревари предницата :mhihi:
и се оказаха някакви носачи (горен, долен, ляв или десен не си спомням беше 2016г), смениха ги и всичко се оправи :yes:
Изображение

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook