Дразнещ звук,свирене ,свистене при загрял двигател

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 17.03.2016
Пол: Мъж

Дразнещ звук,свирене ,свистене при загрял двигател

Мнение от toditobg » 09 Авг 2018, 13:46

Здравейте колеги !
Следния проблем ме мъчи от известно време и не мога да го разреша.
Чува се едно леко свирене от към двигателя от към страната , където е турбината.И това само ,когато е загрял двигателя.Вътре в купето не се чува, само отвън.Няма грешки,не влияе на мощността.Но е дразнещо отвън .Смених сепаратора/ филтъра/ на картерните газове с нов.Смених гуменото уплътнение между турбината и тръбата към интеркулера.Смених и уплътнения на тръбите от и към интеркулера.Смених и нов въздушен филтър.Смених и гумените уплътнения на тръбата от въздушния филтър към турбината.И след всичко пак се чува.За известно време изчезна/едно пътуване до морето/ и вчера пак се появи.
Дайте съвет от какво може да е това .Ще кача и видеоклип ,на който се чува.Мисля че звука идва от към предната част на двигателя ,отгоре ,където се намира въздушния филтър и дебитомера.

https://youtu.be/1b2-YwCa_GY

https://youtu.be/-iBrdJ3sL3M

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Дразнещ звук,свирене ,свистене при загрял двигател

Мнение от pinko_23 » 12 Авг 2018, 17:32

Залагам на хидравлична помпа а може и да е алтернатор лагери, махаш кората лягаш под голата и ако намериш един стетоскоп слагаш един пирон на краят и почваш да го допираш до хидравличната или алтернатор и ще го чуеш. Другият вариант е дълъг гаечен ключ и пак ще го чуеш. Ако е алтернатор е лекият вариант иначе помпата ако е заминала по лошо. Успех колега
Няма начин да няма начин

ентусиаст
Аватар
Мнения: 847
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: Дразнещ звук,свирене ,свистене при загрял двигател

Мнение от PIPERKOV » 13 Авг 2018, 22:34

Смени ролките на пистовия ремък.не са скъпи

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Дразнещ звук,свирене ,свистене при загрял двигател

Мнение от @2bar » 14 Авг 2018, 22:38

PIPERKOV написа:Смени ролките на пистовия ремък.не са скъпи


Ролките не се чуват с толкова висока честота. Залагам на хидравлична помпа. Може да свали целият ремък и да запали колата, може и да заърти леко воланът, когато двигателят работи на празен ход и шумът се чува, би трябвало да изчезне.

Продават някакви добавки в БМВ точно за този шум (ако става въпрос разбира се за хидравлична помпа), но честно казано не виждам голяма файда. При мен също го има (вече над 60к км) и нищо не се е променило. Не виждам голям смисъл в "търсене на истината".

ентусиаст
Аватар
Мнения: 847
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: Дразнещ звук,свирене ,свистене при загрял двигател

Мнение от PIPERKOV » 15 Авг 2018, 15:35

При мен бяха точно ролките колкото и да не вярвах.и звука беше точно с висока честота за това и аз се съмнявах в някой лагер.но започнах от ролките понеже са най евтини.смених ги и повече не съм чувал да се обажда тоя звук.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 17.03.2016
Пол: Мъж

Re: Дразнещ звук,свирене ,свистене при загрял двигател

Мнение от toditobg » 15 Авг 2018, 20:58

Мисля , че разбрах от къде идва тоя звук.От мембраната на вакума , който отваря клапата на въздуховода пред спирачните дискове/десния/.Другата седмица ще сменя вакумния модул/струва около 35 лв./ и ще пиша какъв е резултата.
Screenshot_1.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 6.03.2008
Местоположение: Бургас
Кара: Е61 525d

Re: Дразнещ звук,свирене ,свистене при загрял двигател

Мнение от Suhara » 30 Авг 2018, 16:11

Здравей, ако успееш да разрешиш проблема, моля да споделиш, че имам същия звук, макар и от доста време :)

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 17.03.2016
Пол: Мъж

Re: Дразнещ звук,свирене ,свистене при загрял двигател

Мнение от toditobg » 18 Окт 2018, 20:53

Точно това се оказа проблема.Смених въпросния вакум/който движи клапата за обдухване на дисковете/ и вече всичко е ОК.Аз свалих бронята и запалих двигателя.След около 10 секунди клапата се затвори и свирещия звук се появи.Размърдах рамото на вакума и свиренето за миг изчезна.Сложих новия вакум и повече тоя звук не се появи.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook