BMW E60 Fuel Pump

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 11.08.2016
Местоположение: гр.Петрич
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 318i
Мечтае да кара: BMW X6
Детайли за колата: Марка: BMW
Модел: 3 - серия , е46 coupe
Година: 2001
Двигател: 318i

BMW E60 Fuel Pump

Мнение от AngeloChaushev » 03 Авг 2018, 18:19

Здравейте , колеги проблема ми е следния : Преди месец имах проблем с една от подкачващите помпи защото ми показваше , че имам пълен резервоар а колата гаснеше за нафта тоест едната половина на резервоара имаше нафта другата не, както и да е взех цял резервоар с помпите дирекнтно майстора свали моя и сложи “новия резервоар” не чисто нов а втора употреба . След смяната си показва точно , но постоянно ми излиза Fuel pump fault , колата си пали и върви но забелязвам , че като я запаля около 20 - 30 секунди мотора притриса. Колата ми в 525d. Моля ви за помощ и майстора дига рамене и ми казва , че незнаен какво става. Благодаря ви!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: BMW E60 Fuel Pump

Мнение от vld » 04 Авг 2018, 10:44

Добре де как очакваш да ти помогнем, като няма информация какво точно е станало.
Помпата е само една в резервоара и се намира в половината зад пасажера.
От какъв зор смени целия резервоар, само заради една помпа?
Не мога да повярвам, честно.....има нови помпи за под 100лв. и се сменя елементарно :ranting:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 21.10.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d E60
Мечтае да кара: Всички BMW-та на този свят

Re: BMW E60 Fuel Pump

Мнение от bmwpt » 09 Авг 2018, 12:20

Колега моя съвет е да си смениш горивния филтър, защото ако е задръстен и може да не подкачва достатъчно гориво до двигателя. А до това, че си сменил резервоара с помпите не е трябвало, а е трябвало да си почистиш пистите на нивомера. Мен ме побърка моя и проблема ми беше същия постнах тема за това, но никой нищо и сам си стигнах до извода кво да направя.Дори съм писал съвет на колега в друга негова тема така станаха 3 едни и същи ;)

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook