Подготовка за зимата?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 16.06.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW F10

Подготовка за зимата?

Мнение от always_starving » 24 Юли 2018, 15:11

Колеги, от кои зимни гуми сте най - доволни (имам предвид марка гума) и какъв размер гуми слагате на 17" джанти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Подготовка за зимата?

Мнение от bokouser » 24 Юли 2018, 15:29

Марката според бюджета. Ако ти се дават пари Continental или Michelin.
Размера за 17 е: 245/45

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 16.06.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW F10

Re: Подготовка за зимата?

Мнение от always_starving » 24 Юли 2018, 15:51

bokouser написа:Марката според бюджета. Ако ти се дават пари Continental или Michelin.
Размера за 17 е: 245/45


Благодаря. Първия ми избор беше Michelin. Ще разгледам и другите, но май тях ще поръчам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Подготовка за зимата?

Мнение от pinko_23 » 24 Юли 2018, 16:02

Колега аз за зимата си имам железни джанти карам с FULDA KRIS CONTROL 2 205/60/16 купих си ги чисто нови преди 2 години. Никакви проблеми не съм имал зимата, пътувам си по Пампорово и не съм закъсвал, колата е само с задно.
Няма начин да няма начин

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Подготовка за зимата?

Мнение от bokouser » 24 Юли 2018, 18:38

Ако някой държи да кара с 16 (макар, че не виждам причина, освен, че ще успее тежко да загрози колата :D ), правилния размер е 225/55 R16. 17-ките имат достатъчно голям балон и стават за всякакви дупки, дори джантата малее доста, ама за зимни биват. Аз даже не съм сигурен дали в апаратите на всички разновидности 530 изобщо ще влезнат 16
Както се казва въпрос на вкус.
Последна промяна bokouser на 24 Юли 2018, 18:44, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Подготовка за зимата?

Мнение от Dextuar » 24 Юли 2018, 18:42

bokouser написа:Ако някой държи да кара с 16 (макар, че не виждам причина, освен, че ще успее тежко да загрози колата :D ), правилния размер е 225/55 R16. Те дори 17-ките малеят доста, ама за зимни биват. Аз даже не съм сигурен дали в апаратите на всички разновидности 530 изобщо ще влезнат 16
Както се казва въпрос на вкус.
Колега, ти зимата визия ли гониш? Възможно най-здравите джанти с най-тясна и висока гума и колата драпа като снегорин.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 19.07.2016
Пол: Мъж
Кара: Лагерница
Мечтае да кара: M4 G82
Детайли за колата: Бърза без спирачки

Re: Подготовка за зимата?

Мнение от ceko88 » 24 Юли 2018, 18:46

До колкото ми е известно колега зимата е препоръчително да се кара с висока гуми и тесен профил за по голяма проходимост.
Вече ако си в групата на Xd там нещата са доста по лежерни. Иначе другите два фактора са поне за мен материала на гумата от които е направена и не на последно място самата шарка грайфера .Пускам един линк дано ти допадне там може да погледнеш какви размери са за вашата и вече на личен избор цолаж и тн.
Клик



п.п.Но защо се хвърлят луди пари за гуми при условие ,че си само с задно и накрая нещата пак опират на долу посочения клип :dunno:
клик

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Подготовка за зимата?

Мнение от bokouser » 24 Юли 2018, 18:54

dextuar написа:Колега, ти зимата визия ли гониш? Възможно най-здравите джанти с най-тясна и висока гума и колата драпа като снегорин.
Е като е зима защо трябва да е грозна? Немеца си е измислил оптимален вариант, например 17ката.
Виждал съм всякакви извращения, но мисля, че човека задавайки въпроса иска да се съобрази с конструкторите на БМВ.
Друго нещо - ние се намираме в югоизточна Европа, тук зимата не е толкова упорита, едни нови гуми са достатъчни за 99% от зимата. Аз съм скиор, ходя много по планините и от години карам коли на задно, винаги съм си слагал гуми, каквито препоръчва производителя и не съм имал проблем.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Подготовка за зимата?

Мнение от FaceOff » 24 Юли 2018, 19:02

ceko88 написа:

п.п.Но защо се хвърлят луди пари за гуми при условие ,че си само с задно и накрая нещата пак опират на долу посочения клип :dunno:
клик


Ако ти си така колега, аз не съм! Нито веднъж за последните над десет зими с БМВ! ;)

п.п. Има безброй теми за зимни и летни гуми, дали е нужна още една, понеже автора не иска да използва търсачката??

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Подготовка за зимата?

Мнение от bai_ILIA » 24 Юли 2018, 20:38

ceko88 написа:п.п.Но защо се хвърлят луди пари за гуми при условие ,че си само с задно и накрая нещата пак опират на долу посочения клип :dunno:
клик


от описанието на клипа - Fresh snow + RWD + All season tires. Което в комбинация с бляд, който дава цялата газ е проблем :D All season tires...
"Чемодан, вокзал, Москва"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 19.07.2016
Пол: Мъж
Кара: Лагерница
Мечтае да кара: M4 G82
Детайли за колата: Бърза без спирачки

Re: Подготовка за зимата?

Мнение от ceko88 » 24 Юли 2018, 22:36

Мнение от bai_ILIA
от описанието на клипа - Fresh snow + RWD + All season tires. Което в комбинация с бляд, който дава цялата газ е проблем :D All season tires..

Е стига колега с тоя намек за летните гуми не е тека това е все едно шефа да ти каже ,че ти дига заплатата и във същия момент ти намигва :)
Само хората с Xd могат да си позволят All season tires ;)

FaceOff

ceko88 написа:


п.п.Но защо се хвърлят луди пари за гуми при условие ,че си само с задно и накрая нещата пак опират на долу посочения клип :dunno:
клик



Ако ти си така колега, аз не съм! Нито веднъж за последните над десет зими с БМВ! ;)

FaceOff магаре на баир виждал ли си .. Кола с задно е точно това зимата не искам да спорим в чужда тема и ако съм обидил някои да ме извинява но е тека .
МПС задно предаване

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 16.03.2018
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: E-53 4.4i

Re: Подготовка за зимата?

Мнение от Bodar_k8 » 25 Юли 2018, 6:54

По мое мнение зимните гуми (каквато и марка и модел) трябва да са НОВИ!
Предпочитам нови китайски от колкото втора употреба прехвалени марки.
Новата гума има пресен каучук,което е изключително важно за доброто и поведение в снега.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Подготовка за зимата?

Мнение от Dextuar » 25 Юли 2018, 6:56

bokouser написа:
dextuar написа:Колега, ти зимата визия ли гониш? Възможно най-здравите джанти с най-тясна и висока гума и колата драпа като снегорин.
Е като е зима защо трябва да е грозна? Немеца си е измислил оптимален вариант, например 17ката.
Виждал съм всякакви извращения, но мисля, че човека задавайки въпроса иска да се съобрази с конструкторите на БМВ.
Друго нещо - ние се намираме в югоизточна Европа, тук зимата не е толкова упорита, едни нови гуми са достатъчни за 99% от зимата. Аз съм скиор, ходя много по планините и от години карам коли на задно, винаги съм си слагал гуми, каквито препоръчва производителя и не съм имал проблем.

Аз не казвам да кара с друг размер, който производителя не препоръчва. Само на 535д не стават 16-ки по спомен, при другите се гледа ЕТ-то и да, не бих казал, че разликата при зимната гума 16/17 във визията е толкова голяма, но първата е по-комфортна, по-масов размер и най-вероятно за една и съща марка по-добра като цена.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Подготовка за зимата?

Мнение от pinko_23 » 25 Юли 2018, 8:33

bokouser написа:Ако някой държи да кара с 16 (макар, че не виждам причина, освен, че ще успее тежко да загрози колата :D ), правилния размер е 225/55 R16. 17-ките имат достатъчно голям балон и стават за всякакви дупки, дори джантата малее доста, ама за зимни биват. Аз даже не съм сигурен дали в апаратите на всички разновидности 530 изобщо ще влезнат 16
Както се казва въпрос на вкус.


Колега аз карам с 16 и не ми е важно да ми е красива колата и тия от спирката да ми се радват. Само за твоя справка погледни на врата и ще видиш правилният размер на гуми и с изумление ще установиш, че и 16 са правилният размер. Предпочитам чисто нови 16 от магазина с гаранция отколкото 17 карани 5 години някъде и слънцето ги е е греело и са се изпекли на кокал. Не се заяждам с тебе но коментарът ти е малко плосък и неуместен. Ако живееш около морето там и с летни гуми си карат.
Няма начин да няма начин

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Подготовка за зимата?

Мнение от FaceOff » 25 Юли 2018, 12:15

ceko88 написа:
Мнение от bai_ILIA
от описанието на клипа - Fresh snow + RWD + All season tires. Което в комбинация с бляд, който дава цялата газ е проблем :D All season tires..

Е стига колега с тоя намек за летните гуми не е тека това е все едно шефа да ти каже ,че ти дига заплатата и във същия момент ти намигва :)
Само хората с Xd могат да си позволят All season tires ;)

FaceOff

ceko88 написа:


п.п.Но защо се хвърлят луди пари за гуми при условие ,че си само с задно и накрая нещата пак опират на долу посочения клип :dunno:
клик



Ако ти си така колега, аз не съм! Нито веднъж за последните над десет зими с БМВ! ;)

FaceOff магаре на баир виждал ли си .. Кола с задно е точно това зимата не искам да спорим в чужда тема и ако съм обидил някои да ме извинява но е тека .
МПС задно предаване
Ти май не прочете какво написах! ;)
Такъв баир, че и по-стръмен, съм качвал при същите условия с Е36 без асц и зимни гуми Дебица!

пп. Като само хора с ХД могат да си позволят ол сизън тайърс, що го даваш това за пример??

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook