Пукане/чукане при тръгване

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 9.02.2018
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: 330cd

Пукане/чукане при тръгване

Мнение от aksi50 » 20 Юли 2018, 21:05

Здравейте колеги , моята кола е е60 530хд
При тръгване се чува едно пукане-чукане все едно две железа едно в друго . Благодаря предварително

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Пукане/чукане при тръгване

Мнение от FaceOff » 20 Юли 2018, 23:36

Най вероятно е каре на кардан. Само че при теб, мисля има още две карета и на предния кардан.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 9.02.2018
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: 330cd

Re: Пукане/чукане при тръгване

Мнение от aksi50 » 26 Юли 2018, 13:36

FaceOff написа:Най вероятно е каре на кардан. Само че при теб, мисля има още две карета и на предния кардан.


Не всеки път се чува колега,понякога :confused:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Пукане/чукане при тръгване

Мнение от FaceOff » 26 Юли 2018, 14:19

В началото, когато започна същото почукване при мен, също не беше постоянно (винаги). В последствие стана все по-често, докато при всяко включване на задна не започна да изчуква. Когато започна да изчуква и при включване на Д, си смених кръстатото каре.. и вече няма чукане..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 9.02.2018
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: 330cd

Re: Пукане/чукане при тръгване

Мнение от aksi50 » 27 Юли 2018, 7:36

FaceOff написа:В началото, когато започна същото почукване при мен, също не беше постоянно (винаги). В последствие стана все по-често, докато при всяко включване на задна не започна да изчуква. Когато започна да изчуква и при включване на Д, си смених кръстатото каре.. и вече няма чукане..

Благодаря колега , а ремонта колко ти излезе?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Пукане/чукане при тръгване

Мнение от FaceOff » 27 Юли 2018, 23:26

Ремонта е нищо - сваляне и качване на кардана, и го занесох в специализиран сервиз, където също ми взеха смешно малко за карето и смяната му. Без да се свали кардана може да се "хване" карето, само ако е много разбито, моето не беше, и до последно не бях сигурен дали е от него, но като го свалихме се разбра, че е от него. Изчукването беше все едно удряш две железа (или две лъжици :) ) едно в друго, метален, дрънчащ звук. Изчел съм много теми за това чукане, някои сменят първо задното каре, но то е доста по-скъпо (на Е39 ми беше 400лв) , после и предното гумено каре, но такова изчукване не е от него.. накрая или сменят въпросното каре, или кардан, и се оправя..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 9.02.2018
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: 330cd

Re: Пукане/чукане при тръгване

Мнение от aksi50 » 28 Юли 2018, 1:05

FaceOff написа:Ремонта е нищо - сваляне и качване на кардана, и го занесох в специализиран сервиз, където също ми взеха смешно малко за карето и смяната му. Без да се свали кардана може да се "хване" карето, само ако е много разбито, моето не беше, и до последно не бях сигурен дали е от него, но като го свалихме се разбра, че е от него. Изчукването беше все едно удряш две железа (или две лъжици :) ) едно в друго, метален, дрънчащ звук. Изчел съм много теми за това чукане, някои сменят първо задното каре, но то е доста по-скъпо (на Е39 ми беше 400лв) , после и предното гумено каре, но такова изчукване не е от него.. накрая или сменят въпросното каре, или кардан, и се оправя..

Благодаря колега , ще трябва да я закарам да я погледнат за това каре

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook