височина на стоково окачване

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

височина на стоково окачване

Мнение от @2bar » 11 Юли 2018, 19:44

Колеги,

преди една седмица смених предните лагери (лагери-главини) и след време на автомивката ми направи впечатление,
че отпред в дясно е по - ниско, отколкото отпред в ляво. Разликата е около 0,8 см, което е все още в допустимата граница,
но по спомени не беше така. За съжаление не измерих височината преди да разглобя всичко, а сега в вече късно.

Молбата ми е, ако някой има време и желание да измери при него, каква е височината. Говорим за стоково окачване на 17 цола,
лимузина, модел 525d lci, автоматик.

Измерването го правя от долният ръб на джантата до ръба на калника.
Präsentation2.jpg


При мен е:
- предно ляво 604мм
- предно дясно 596мм

Как е при вас ? Симетрично ли е ?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: височина на стоково окачване

Мнение от apexs » 11 Юли 2018, 21:00

При доста Бмвта присъства тази разлика и в доста чужди форуми съм виждал теми. Често става въпрос дори и за нови автомобили на хххх км . Повечето казват, че е нормално. Разбира се ако нямаш проблем по окачването .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: височина на стоково окачване

Мнение от In_Memoriam » 12 Юли 2018, 0:07

Измерването се прави от центъра на главината, като колата трябва да е стъпила на максимално равно място. Иначе ако излязат колегите с различен цолаж джанти и разстоянията ще са тотално други.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: височина на стоково окачване

Мнение от ildivvy » 12 Юли 2018, 6:57

Премерете разстоянието и с човек на шофьорската седалка!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: височина на стоково окачване

Мнение от @2bar » 12 Юли 2018, 19:19

по стар български обичай започва да се дава акъл, вместо да се свърши работа....

на ясно съм, че никой не ми е задължен и никой не мога да накрам, ама акъл не съм искал....

разстоянието се мери точно така, както съм го написал, защото центъра на главината присъства само на чертежи.
Folie1.JPG

другото е ясно, че колата трябва да е наравно.

когато регулират предният и задният мост, поне по спецификации колата трябва да е натоварена. (симетрично). с две думи,
ако ляво / дясно е било еднакво, пак ще си остане еднакво, само че ще е по - ниско. Въпросът е дали по - принцип е нормално дали има разлика.

Иначе ето ги и размерите за различните окачвания (само мога да се надявам, че стойностите са меродавни.)
Folie2.JPG


Поне при мен съвпадат (поне предно ляво колело).
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: височина на стоково окачване

Мнение от In_Memoriam » 12 Юли 2018, 19:50

Само малоумен може да мери по този начин, от който следва да имаш информация и всяка джанта какъв цолаж е. Няма лошо, щом ти е по-лесно успех.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: височина на стоково окачване

Мнение от @2bar » 12 Юли 2018, 19:58

In_Memoriam написа:Само малоумен може да мери по този начин, от който следва да имаш информация и всяка джанта какъв цолаж е. Няма лошо, щом ти е по-лесно успех.


аз не твърдя, че тези които са писали тех. информация на бмв имат по три тъшака...ама сигурно понавайват малко повече от теб...или пък ти не знаеш нищо....

а за джантите е много просто - като имаш предвид, че 17 цола гума става само на 17цола джанта.....май излиза, че не знаеш, какво точно означава 17 цола гума....

както казах, не искам акъл и пари не искам, просто да се свърши работата...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: височина на стоково окачване

Мнение от In_Memoriam » 12 Юли 2018, 22:25

Ако бмв са ти фактор за окачване и каквито и да е размери си доста заблуден човек. По принцип отбягвам конфронтации с неграмотни хора, но за теб ще направя последен опит. Защо според теб тук е даден размер от центъра на джантата, да ми го обясниш?
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: височина на стоково окачване

Мнение от ildivvy » 13 Юли 2018, 6:57

С две думи,разстоянието А ще е различно при джанти с различен цолаж! Аз също мисля,че е по-правилно да се мери от центъра на джантата! Това не отрича факта,че на колата на колегата,разстоянието е различно от двете страни! В ТИС-а може да е дадено разстоянието при определен тип джанта...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: височина на стоково окачване

Мнение от @2bar » 13 Юли 2018, 18:26

ildivvy написа:С две думи,разстоянието А ще е различно при джанти с различен цолаж! Аз също мисля,че е по-правилно да се мери от центъра на джантата! Това не отрича факта,че на колата на колегата,разстоянието е различно от двете страни! В ТИС-а може да е дадено разстоянието при определен тип джанта...


честно казано дискусията за мен е просто безмислена. от БМВ дават тези разстояния, тези меря. последното нещо, което ще започна да правя е да започна да смятам размери. дали е по - добро или по - лошо, малоумно и т.н....даже и не съм се замислил. ако имате някакви идеи с колегата In_Memoriam може спокойно да пишете на БМВ и да им препоръчате вашият начин на измерване. всичко в този живот е компромис - като се мери по единият начин, сигурно има едни предимства, по другият сигурно има други предимства.

ако става въпрос за размерът А от снимките на In_Memoriam, там разметър на джатата няма значение. има проблем с намирането на средата на главината - трябва да се мери от горният ръб и да се добви половината от диаметра. което пък води до това, че първо трябва да се махнат капачките на джаните. това на прима виста.

а на втората снимка от моят пост е даден разметър за различни видове джанти и различни видове окачвания. лично аз голяма драма не виждам. дали е малоумно....ми не знам.

@In_Memoriam,
честно казано, аз до сега на по - див селянин от теб не съм попадал.....вземи да слезнеш от гората и поживееш с хора. може и да помогне да се култивираш.....то не беше заблубеден, малоумен, неграмотен.....честно казано, и да искам не мога да слезна на нивото ти.....

@Модераторите,
ми момчета, последните години ме нямаше (ще си остане и така, както гледам) ама на никой от вас ли не му прави впечатление или тонът е нормален за вашите представи?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: височина на стоково окачване

Мнение от In_Memoriam » 13 Юли 2018, 18:49

Тонът ми е абсолютно същия какъвто ти използваш, когато някой ти дава добронамерен съвет, който приемаш за "даване на акъл". За да не те наричат неграмотен започни да използваш главни букви, понаучи малко правопис, абе общо взето пиши на български език в български форум. Едва тогава може да се надяваме, че ще зацепиш нещо от техническа гледна точка. Успех с разстоянията :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: височина на стоково окачване

Мнение от Nickelback » 13 Юли 2018, 19:00

Аз пък виждам съществен пропуск в метода на измерване на @2bar - не си поискал колегите да ти дадат разстоянието от върха на арката на калника до ръба на джантата :idea: :dunno: Това би елиминирало диаметъра като фактор... изобщо...
Точно разстоянието от центъра на главината до арката е съществено, а не нещо друго :!:
А KW точно това са имали в предвид - косвено определяне на разстоянието от центъра на главината до арката на калника, а не дирекното му измерване... Ако си представим, че е concave джанта, ще се определи това разстояние чрез директно измерване по конвенционален начин, ама... на куково лято :mhihi:

С две думи формулката е това:

Разстояние_от_арка_до_център = (L_голямо - L_малко)/2 + L_малко,

къдетo:
- L_голямо е разстоянието от арката до долния ръб на джантата измерено по диаметъра на джантата (рулетката да минава през центъра ѝ)
- L_малко е разстоянието от арката до горния ръб (при горните условия с рулетката)

И да - BMW са дремали като са писали препоръките за измерване :mhihi:
И те така! :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: височина на стоково окачване

Мнение от Exclusive89 » 13 Юли 2018, 20:59

@2bar написа:@Модераторите,
ми момчета, последните години ме нямаше (ще си остане и така, както гледам) ама на никой от вас ли не му прави впечатление или тонът е нормален за вашите представи?

Прочетох всички мнения и останАх с впечетление, че твоят тон не е нормален, мии може и да греша :dunno: Извинявам се за :OT:
Изображение

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook