Шибидах Е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 27.10.2009
Пол: Мъж

Шибидах Е60

Мнение от D22DJ » 08 Юли 2018, 10:42

Здравейте колеги,
моля препоръчайте ми сервиз/човек в гр. София, където кадърно ще ми сменят гуменото уплътнение на шибидаха и като цяло да погледнат елемента тъй като визуално двете му широки страни/предната и задната/ леко пропадат надолу спрямо гумата залепена за тавана на колата?

Благодаря

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Шибидах Е60

Мнение от expl0de » 08 Юли 2018, 18:52

Сменял съм си сам на е92. И при мен имаше такова пропадане и с новото уплътнение се оправиха нещата, новото има мъх и отгоре.. Естествено ако го гледаш 1 минута ще видиш някаква минимална разлика и с новото. Смяната я направих без разглобяване като мърдах люка между двете му положения на отваряне.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Шибидах Е60

Мнение от pinko_23 » 08 Юли 2018, 19:01

Колега ходи и си купи от Дару чисто ново за 60 лв. Сваляш старото почистваш хубаво и слагаш сам супер лесно е, само гледай ръба от коя страна е, от Дару ще ти покажат как да си го сложиш. Като го сложоиш и като затвориш шибидаха щото гумата е нова и като стигне до гумата и няма да се затвори и ще се върне затова от долу трябва да фо подпреш с ръка и да го повдиднеш, оставиго така няколко дена хумата да улегне след това си ОК, даже има клипчета в тубата как се инизиализира след това, при мене нямаше нужда. Успех
Няма начин да няма начин

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 27.10.2009
Пол: Мъж

Re: Шибидах Е60

Мнение от D22DJ » 09 Юли 2018, 21:28

Колеги благодаря за насоките. Уплътнението си го купих оригинално миналата седмица и явно ще се справям сам. Имам няколко въпроса преди това. С какво махате старото лепило - бензин? Инициализацията само ако не се затвори шибидаха ли се прави или е препоръчително дори и да се затваря? Колегата преди мен спомена за повдигане с ръка....не разбрах на кое обаче?
Благодаря

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Шибидах Е60

Мнение от pinko_23 » 10 Юли 2018, 15:28

D22DJ написа:Колеги благодаря за насоките. Уплътнението си го купих оригинално миналата седмица и явно ще се справям сам. Имам няколко въпроса преди това. С какво махате старото лепило - бензин? Инициализацията само ако не се затвори шибидаха ли се прави или е препоръчително дори и да се затваря? Колегата преди мен спомена за повдигане с ръка....не разбрах на кое обаче?
Благодаря


Колега старото лепило се почиства с мокри кърпички не те съветвам да използваш бензин може да повредиш лакът, взимаш мокри кърпички и здраво търкане и пада. След това внимателно полагаш ново уплътнение внимаваш на извитите места да прилепне плътно. Като си готов сядаш в колата и натискаш копчето да се затвори люкът при мене като стигна почти докрай да се затвори се върна и така няколко пъти щото гумата нова и по дебела и си мисли че защипва нещо и предпазната система го връща. Затова точно 2 секунди преди да дойде момента на връщането го избутай от долу на горе и и му помогни да се затвори и нека да остане така няколко дена да залепне хубаво и малко да улегне гумата след това няма проблеми. Ако си от СФ може да ти покажа как става
Няма начин да няма начин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 370
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E60 530d xDrive
Мечтае да кара: Скоро в F12...

Re: Шибидах Е60

Мнение от snooperchi » 10 Юли 2018, 21:55

Колеги, може ли да задам един въпрос тук, ако нямате против.

Като го отворя нагоре самият люк, се чува някакво странно чукане като мина през неравности. Все едно прозореца почуква в нещо като релса.
Като го чукна отвътре с пръст... се чува същият звук. Все едно самото стъкло играе.
И още нещо, като го прибера докрай ( в тавана докрай ) и все хлопа нещо вътре.. много досадно.

Някакви идеи? Благодаря и се извинявам, че използвам тая тема, но... така и така е актуална. :oops: :help: :bowdown: :bowdown:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Шибидах Е60

Мнение от pinko_23 » 11 Юли 2018, 6:46

snooperchi написа:Колеги, може ли да задам един въпрос тук, ако нямате против.

Като го отворя нагоре самият люк, се чува някакво странно чукане като мина през неравности. Все едно прозореца почуква в нещо като релса.
Като го чукна отвътре с пръст... се чува същият звук. Все едно самото стъкло играе.
И още нещо, като го прибера докрай ( в тавана докрай ) и все хлопа нещо вътре.. много досадно.

Някакви идеи? Благодаря и се извинявам, че използвам тая тема, но... така и така е актуална. :oops: :help: :bowdown: :bowdown:


Гресирай релсите и целият механизъм и може да изчезне.
Няма начин да няма начин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 370
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E60 530d xDrive
Мечтае да кара: Скоро в F12...

Re: Шибидах Е60

Мнение от snooperchi » 11 Юли 2018, 7:06

pinko_23 написа:Гресирай релсите и целият механизъм и може да изчезне.


Ще пробвам колега, благодаря.

Ако сложа течна грес на вюрт примерно? Или ще препоръчате нещо друго?


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Шибидах Е60

Мнение от pinko_23 » 11 Юли 2018, 8:17

snooperchi написа:
pinko_23 написа:Гресирай релсите и целият механизъм и може да изчезне.


Ще пробвам колега, благодаря.

Ако сложа течна грес на вюрт примерно? Или ще препоръчате нещо друго?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Не я знам тази течна грес, но идеята на греста е да обира луфтовете от неравностите на пътя когато колата е в движение. Ако греста е течна съответно ще изтече надолу и няма какво да обира луфта. Аз ползвах графитен грес, ползва се за смазване на оръжия и вържи добра работа защото седи там където трябва и издържа на температура и износване. Ако нямаш такава може с литиева но мисля че в нета има голям избор.
Няма начин да няма начин

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 27.10.2009
Пол: Мъж

Re: Шибидах Е60

Мнение от D22DJ » 14 Юли 2018, 20:03

Уплътнението е сменено, шум при висока скорост няма :)
Наложи се да направя инициализация, незнам дали там има вариант за грешка но мина всичко ОК.
Странното е , че в задната част на стъклото пак като го погледнеш стои леко надолу, отпред е ОК. Но е факт и, че шума изчезна.
За махането на старото лепило, пробвах първо с Меглио и микрофибър - не става, препарата го размеква гадно и толкова. В крайна сметка изчаках да изсъхне и с пръсти го махнах цялото. Остават малки точици от лепилото, които с препарат за прозорци със съдържание на спирт и чист микрофибър отрсаних много лесно.
Благодаря на колегите за мненията.
Ще го снимам утре, стъклото спрямо ламарина, че честно казано, няма шум но ме дразни така.
Ще помоля и колеги на които им се занимава, да покажат снимка подобна на моята която утре пак казвам, ще прикача, за да сравним дали и при Вас е така.

Поздрави

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Шибидах Е60

Мнение от pinko_23 » 16 Юли 2018, 9:56

D22DJ написа:Уплътнението е сменено, шум при висока скорост няма :)
Наложи се да направя инициализация, незнам дали там има вариант за грешка но мина всичко ОК.
Странното е , че в задната част на стъклото пак като го погледнеш стои леко надолу, отпред е ОК. Но е факт и, че шума изчезна.
За махането на старото лепило, пробвах първо с Меглио и микрофибър - не става, препарата го размеква гадно и толкова. В крайна сметка изчаках да изсъхне и с пръсти го махнах цялото. Остават малки точици от лепилото, които с препарат за прозорци със съдържание на спирт и чист микрофибър отрсаних много лесно.
Благодаря на колегите за мненията.
Ще го снимам утре, стъклото спрямо ламарина, че честно казано, няма шум но ме дразни така.
Ще помоля и колеги на които им се занимава, да покажат снимка подобна на моята която утре пак казвам, ще прикача, за да сравним дали и при Вас е така.

Поздрави


Да не те притеснява това бутни го отдолу както ти казах трябва му време да улегне
Няма начин да няма начин

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 6.02.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Re: Шибидах Е60

Мнение от dottysbb » 16 Юли 2018, 10:11

snooperchi написа:Колеги, може ли да задам един въпрос тук, ако нямате против.

Като го отворя нагоре самият люк, се чува някакво странно чукане като мина през неравности. Все едно прозореца почуква в нещо като релса.
Като го чукна отвътре с пръст... се чува същият звук. Все едно самото стъкло играе.
И още нещо, като го прибера докрай ( в тавана докрай ) и все хлопа нещо вътре.. много досадно.

Някакви идеи? Благодаря и се извинявам, че използвам тая тема, но... така и така е актуална. :oops: :help: :bowdown: :bowdown:



Аз имах същия проблем и при мен се оказа следното:
Когато си отвътре и погледнеш нагоре, съвсем отпред на стъклото (откъм бутоните) в средата на стъклото, има едно ламаринено черно езиче което е на пружинка и се мърда нагоре надолу. Сложих първо за теста едно картонче да видя от там ли ми почуква в движение и се оказа това. После вече резнах от една стара гъба малко и го лепнах съвсем малко парченце, колкото да опре отгоре и да не трака. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 14.10.2002

Re: Шибидах Е60

Мнение от Indiana » 16 Юли 2018, 12:16

Доколкото помня в предната част стъклото трябва да е 1мм по-ниско от покрива, а в задната 1мм по-високо :roll:

Тук са инструкции за подмяна на уплътнението https://5series.net/forums/attachments/diy-do-yourself-14/77180d1240147622-sunroof-seal-replacement-any-diy-ra__replacing_seal_for_glass_slide_tilt_sunroof_lid.pdf

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Шибидах Е60

Мнение от dir2cas » 22 Юли 2018, 13:03

При мен също се чува шум при, особено когато не е дръпнат паравана на шибидаха.
Кои уплътнения се сменяват - само номер 7 или номер 7 и 8 вкл.?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Шибидах Е60

Мнение от pinko_23 » 23 Юли 2018, 8:38

dir2cas написа:При мен също се чува шум при, особено когато не е дръпнат паравана на шибидаха.
Кои уплътнения се сменяват - само номер 7 или номер 7 и 8 вкл.?


Тука нещо номер 7 и 8 са ми едно и също. Сменя се гуменото уплътнение което е на тавана което се залепва към ламарината и после като затвориш шибидаха се уплътнява. В дару кар го продават 60 лв. струва

Номенклатурен номер : 54107245551
Описание : УПЛЪТНИТЕЛ ШИБЕДАХ 2883 ММ
Ед.цена (с ДДС) : 64.52 BGN
Има наличност
Дару Кар АД си запазва право за промени в цените
Няма начин да няма начин

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook