e60 525d 2004 Скоростна кутия проблем.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 27.06.2018
Пол: Мъж

e60 525d 2004 Скоростна кутия проблем.

Мнение от d.kostoff » 27 Юни 2018, 14:13

Здравейте колеги, нов съм във форума, също така и за пръв път се качвам в БМВ. Искрено се извинявам, ако с този пост се получи дублиране, но не успях да намеря всичките проблеми в един пост. Когато я купих (преди около месец) колата вървеше без проблем, но 2-3 седмици по-късно започнах да усещам забавяне при преминаването от 2ра на 3та предавка (автоматик), малко по-късно освен забавяне почна да се усеща и лек удър. После започна да го прави това и при преминаване от 1ва на 2ра. Закарах я на диагностика, казаха ми, че маслото в кутията е прегрявало един път и е добре да се смени. Ок смених маслото (според пича трябваше да се оправи проблема), рестартира кутията, защото се била адаптирала към предишния собственик и ми каза да я карам по-леко за да се адаптира към моят стил на каране. Всичко добре, но след около 400 км започна пак да го прави това. Днес пък се появи друг проблем - даде грешка "Transmission failsafe activated." и заби на 4та скорост (усетих се чак 20 км по-късно, че е забила). Загасих колата като се прибрах и я запалих отново, грешката изчезна и почна да изрежда скоростите както преди. Доста теми прочетох и забелязах, че това са често срещани проблеми, но в много от постовете (и в други форуми) предлагат различни решения. От ъпдейт на софтуера, соленоиди, мехатроници, съединители до чисто нова кутия. Въпросът ми е: Можете ли да ми предложите в какъв ред да ги прегледам тези проблеми и някой, който си разбира от работата в близост до Пловдив, понеже не ми се купува нова скоростна кутия.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: e60 525d 2004 Скоростна кутия проблем.

Мнение от zvetiko » 27 Юни 2018, 15:58

d.kostoff написа:Здравейте колеги, нов съм във форума, също така и за пръв път се качвам в БМВ. Искрено се извинявам, ако с този пост се получи дублиране, но не успях да намеря всичките проблеми в един пост. Когато я купих (преди около месец) колата вървеше без проблем, но 2-3 седмици по-късно започнах да усещам забавяне при преминаването от 2ра на 3та предавка (автоматик), малко по-късно освен забавяне почна да се усеща и лек удър. После започна да го прави това и при преминаване от 1ва на 2ра. Закарах я на диагностика, казаха ми, че маслото в кутията е прегрявало един път и е добре да се смени. Ок смених маслото (според пича трябваше да се оправи проблема), рестартира кутията, защото се била адаптирала към предишния собственик и ми каза да я карам по-леко за да се адаптира към моят стил на каране. Всичко добре, но след около 400 км започна пак да го прави това. Днес пък се появи друг проблем - даде грешка "Transmission failsafe activated." и заби на 4та скорост (усетих се чак 20 км по-късно, че е забила). Загасих колата като се прибрах и я запалих отново, грешката изчезна и почна да изрежда скоростите както преди. Доста теми прочетох и забелязах, че това са често срещани проблеми, но в много от постовете (и в други форуми) предлагат различни решения. От ъпдейт на софтуера, соленоиди, мехатроници, съединители до чисто нова кутия. Въпросът ми е: Можете ли да ми предложите в какъв ред да ги прегледам тези проблеми и някой, който си разбира от работата в близост до Пловдив, понеже не ми се купува нова скоростна кутия.


Последното сигурно ще отпадне, защото нова скоростна кутия струва 12356.35 BGN
Едва ли е от значение и реда на преглеждане на проблемите, по-скоро намери някъде където ще ти предложат цялостно решение на проблема.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: e60 525d 2004 Скоростна кутия проблем.

Мнение от pepsin » 27 Юни 2018, 16:07

Здравей колега в Пловдив можеш да обърнеш към колегата Atsalov,той най добре ще ти каже кое как и къде ;)

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook