Кражба София, кв. Изток

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 21.07.2014

Re: Кражба София, кв. Изток

Мнение от lazomilev » 19 Юли 2018, 13:02

Кофти. Фейслифтови коли не трябва да се оставят на улицата, частите са много апетитни...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Кражба София, кв. Изток

Мнение от zaharia » 19 Юли 2018, 14:05

Преди години в Русе проблемът с циганските кражби беше решен като хората се организираха и дежуреха на смени през нощта. Като се хване крадеца - бой до спукване и после се предава в полицията. В държава в която престъпниците са окопали за десетилетия във властта, хората не могат да разчитат на никой друг, освен на себе си. Срещу организирана престъпност трябва да има организиран отпор. Сам човек няма шансове да се пребори с нея.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.06.2018
Пол: Мъж
Кара: F30 330d 310HP

Re: Кражба София, кв. Изток

Мнение от Parzival » 19 Юли 2018, 20:36

Толкова е несериозно да трябва да трепериш на 10+ горишна кола :ranting:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 21.07.2014

Re: Кражба София, кв. Изток

Мнение от lazomilev » 20 Юли 2018, 15:48

Parzival написа:Толкова е несериозно да трябва да трепериш на 10+ горишна кола :ranting:

Голяма вина имат и хората, които създават вторичен пазар за тези откраднати части, защото искат 14 годишната им кола да изглежда като 10 годишна...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 325
Регистриран на: 1.04.2015
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Е61 530D 218hp
Мечтае да кара: Параход

Re: Кражба София, кв. Изток

Мнение от blackyhn » 22 Юли 2018, 21:42

Колеги, моля качвайте снимки на тия лайнари от камерите. Полицията да си действа ама и ние ще си действаме. Ако някой ги надуши да пише тук. Аз лично ще се включа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Кражба София, кв. Изток

Мнение от antonpau » 23 Юли 2018, 8:14

lazomilev написа:
Parzival написа:Толкова е несериозно да трябва да трепериш на 10+ горишна кола :ranting:

Голяма вина имат и хората, които създават вторичен пазар за тези откраднати части, защото искат 14 годишната им кола да изглежда като 10 годишна...

Абсолютно :yes: :yes: Когато и аз преди година и половина си намерих колата в такова състояние, ми отне около месец да намеря фарове, нави и резервна гума, за които да съм сигурен, че не са крадени :banghead: :banghead: Иначе за фаровете имах някоко разговора от типа "имам само ляв, ама ми звънни утре, ще ходя да си набера десен от някое дърво, хъ-хъ" :bang: :bang:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Кражба София, кв. Изток

Мнение от Speed_Am_All » 23 Юли 2018, 9:52

Колеги вчера ми се случи нещо странно. Заведох си детето на разходка в парка. Разходихме го и се връщам към колата и е гледам на аварийки :kuku: Аз рядко ги ползвам камо ли като паркирам напред. Огледах колата и нищо не видях. Реших че съм ги натиснал без да искам или нещо такова. Прибрах детето и отидох до автомивката да е измия. Само докоснах с водоструйката мигача на калника и той увисна на кабела :kuku: Колата спи в отделен гараж а през деня е на служебен паркинг с контролиран достъп. Има фабрична аларма, но би трябвало да свети лампата на огледалото ако се е включила, а не аварийките. Като цяло с колата съм е оставял само пред магазин уикенда. Не вярвам някой да краде мигачите на калника, дано да било някое дете ?!? Не ми се вярва да могат да е прецакат алармата през мигача?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Кражба София, кв. Изток

Мнение от top » 23 Юли 2018, 14:14

Speed_Am_All написа:Колеги вчера ми се случи нещо странно. Заведох си детето на разходка в парка. Разходихме го и се връщам към колата и е гледам на аварийки :kuku: Аз рядко ги ползвам камо ли като паркирам напред. Огледах колата и нищо не видях. Реших че съм ги натиснал без да искам или нещо такова. Прибрах детето и отидох до автомивката да е измия. Само докоснах с водоструйката мигача на калника и той увисна на кабела :kuku: Колата спи в отделен гараж а през деня е на служебен паркинг с контролиран достъп. Има фабрична аларма, но би трябвало да свети лампата на огледалото ако се е включила, а не аварийките. Като цяло с колата съм е оставял само пред магазин уикенда. Не вярвам някой да краде мигачите на калника, дано да било някое дете ?!? Не ми се вярва да могат да е прецакат алармата през мигача?


На мен ми се случи нещо подобно преди 3-4 дена. Ходих през деня до Пловдив, там колата си я бях оставил на улицата и след обяд се прибрах В София и си прибрах колата в гаража (винаги стои в него), после вечерта слизах да си взема нещо от жабката и за голямо учудване видях, че десния мигач на калника ми виси на кабела - явно още от през деня, но не бях забелязал по-рано. Огледах да не би аз да съм го закачил някъде, но нямаше следи, едната му щипка беше счупена, но по калника нямаше следи да е ръчкано. Много странно, през буксата на мигача едва ли би могло нещо да се направи?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Кражба София, кв. Изток

Мнение от BorislavB » 23 Юли 2018, 17:18

Колеги някой от София ако иска може да преслуша тоя,че гледам фаровете нещо много начупени щипки и държачи имат малко подозрителен ми се струва.
https://www.olx.bg/ad/bmv-bmw-e60-e61-f ... dca62246b9
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 6.02.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Re: Кражба София, кв. Изток

Мнение от dottysbb » 24 Юли 2018, 7:36

BorislavB написа:Колеги някой от София ако иска може да преслуша тоя,че гледам фаровете нещо много начупени щипки и държачи имат малко подозрителен ми се струва.
https://www.olx.bg/ad/bmv-bmw-e60-e61-f ... dca62246b9


Не че се опитвам да наливам масло в огъня , ама акаунта на човека е пресен, пресен от преди няколко дни, което също не говори добре :bang: ...
Май е добра идея да си маркираме фаровете, после лесно да си ги познаеш на пазара.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.09.2009
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI

Re: Кражба София, кв. Изток

Мнение от dulgiq » 24 Юли 2018, 16:03

antonpau написа:
lazomilev написа:
Parzival написа:Толкова е несериозно да трябва да трепериш на 10+ горишна кола :ranting:

Голяма вина имат и хората, които създават вторичен пазар за тези откраднати части, защото искат 14 годишната им кола да изглежда като 10 годишна...

Абсолютно :yes: :yes: Когато и аз преди година и половина си намерих колата в такова състояние, ми отне около месец да намеря фарове, нави и резервна гума, за които да съм сигурен, че не са крадени :banghead: :banghead: Иначе за фаровете имах някоко разговора от типа "имам само ляв, ама ми звънни утре, ще ходя да си набера десен от някое дърво, хъ-хъ" :bang: :bang:


Точно, и аз съм на това мнение. Поради тази причина колата още седи в сервиза. Поръчах си части от ибей - и повярвайте, далеч са от българските цени в OLX и базар.

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook