Кражба София, кв. Изток

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.09.2009
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI

Кражба София, кв. Изток

Мнение от dulgiq » 27 Юни 2018, 12:37

Здравейте колеги,

днес (27.06.2018) сутринта разбрах, че са разбили колата ми БМВ е61 535d 08' facelift. Откраднали са предните фарове, волана с пера + ербега и централната конзола (DVD/CD changer, навигация). Разбили са прозореца на шофьорската врата и прозореца на петата врата. За сега това са установените липсващи детайли. Кражбата става на кръстовището на ул. Чехов и ул. Атанас Далчев в кв. Изток. Миналата година (17.06.2018) разбиха шофьорския прозорец и откраднаха волана с ербега, като съсед ги е видял в 03:00ч и е започнал да вика по тях и така предотвратил кражбата на фаровете, бяха оставили отворен само предния капак. Това стана в кв. Иван Вазов пак в София. Полицията тогава не успя да ги залови :). Автокаското не покрива липсващите елементи - демек могат да ми платят 140лв за счупените прозорци. Вие сами се сещате само фаровете (BMW Adaptive Headlights) колко пари струват.

С поста целя да създам внимание на всички любители на марката. Винаги съм си държал колите в гараж, но просто сега ми се наложи да пренощува няколко дена на улицата в един от елитните квартали на София :(

Все пак хубавата новина е, че крадците са заснети от 2 камери и в момента се опитваме да ги идентифицираме.

bmw1.jpeg

bmw222.jpg

bmw33.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Кражба София, кв. Изток

Мнение от BorislavB » 27 Юни 2018, 14:07

Колега след по фейсбук групите и олх,базар ще ги пуснат да се продава най-вероятно, освен ако не са имали поръчка евентуално. Не знам на такива ако ги хванеш какво трябва да им се направи. :banghead:
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 29.01.2008
Кара: е60 530i N52

Re: Кражба София, кв. Изток

Мнение от lupu » 27 Юни 2018, 14:26

Много неприятен момент колега. Дано да успеете да ги разпознаете по видеозаписите. Според мен задното стъкло са го счупили, за да откраднат и стоповете, но нещо ги е спряло. Имаше подобна тема в която се коментираше кражбите и застрахователите. Аз лично знам само един застраховател, който плаща липси, но само вътре в купето, което пак не е малко.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Кражба София, кв. Изток

Мнение от u`F`o » 27 Юни 2018, 17:10

За съжаление, според българското законодателство записите не са доказателство. :kuku:
Докато не го оправим този закон, ще страдаме всички.

Т.е. единстено, ако разбереш кои са - можеш да се оправиш с тях по втория начин. Което, би било обосновано :bang:

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.09.2009
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI

Re: Кражба София, кв. Изток

Мнение от dulgiq » 28 Юни 2018, 8:30

Заводска аларма има, но обемен датчик няма. Не съм добре запознат с червената лампа - може би я слагат само в комбинация с обемен датчик?

Откраднали са резервната гума от багажника + крика + оригиналните инструменти.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Кражба София, кв. Изток

Мнение от nickem » 28 Юни 2018, 9:31

На мен преди няколко месеца ми дигнаха цялата кола, но не знам кое е по-лошо колега.

Напоствай по фейсбук групите, фейсовите навита и фарове не се намират в големи количества по моргите и сигурно ще изскочат. Волана с перата е основния ти шанс, но и в Ибейс е котират сериозно такива чарколяци.

От старата кола се появи салона, но нито полицията, нито застрахователите проявиха интерес, дано имаш повече късмет. :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Кражба София, кв. Изток

Мнение от Zubcho » 28 Юни 2018, 9:38

За съжаление крадците си плащат на корумпирани полицаи и шансът да ги "хванат" е много малък. Дори и да ги хванат, няма да го осъдят. Лошото е, че и в гараж, пак могат да откраднат колата ако решат. Единствения вариант е саморазправа, но до какви последствия може да доведе това на всички е ясно. Съчувстваме ти всички. :(
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 15.05.2015
Пол: Мъж

Re: Кражба София, кв. Изток

Мнение от urukhai » 28 Юни 2018, 10:08

Много неприятно.... Дано да успееш да ги идентифицираш, куките едва ли ще направят нещо.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Кражба София, кв. Изток

Мнение от FaceOff » 28 Юни 2018, 10:49

Според мен нещата са откраднати по 'заявка' или за лично ползване, и няма шанс да ги намериш по обява.. Много жалко, но истината е, че тази кола е за гараж/платен паркинг, не че е 100% сигурно, но вероятността да се случи това е много по-малка.
Спомням си преди години един колега от Хиподрума с М3 Е46 една вечер в три през нощта го домързяло да си прибере колата в гаража... и картинката беше едно към едно с твоята кола..

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Кражба София, кв. Изток

Мнение от zAcK » 29 Юни 2018, 13:15

В лайнарската държава спасение няма! Аз като оставя кола в София извън закритите паркинги за повече от 10 минути и не мога да спра да я мисля!
И през деня дори. От 4-5 години кола вечер на улицата не съм оставял :banghead: Няма такава лайнарска държава!
Иначе Боко Тиквата, ЦвъЦвъ и ЦецкЪ нека разправят, че нямало проблеми с престъпността.

P.S. По мое мнение нищо няма да се намери и правосъдие няма да има! В интерес на политиците ни е, да няма правосъдие.....
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Кражба София, кв. Изток

Мнение от Speed_Am_All » 29 Юни 2018, 18:49

zAcK написа:В лайнарската държава спасение няма! Аз като оставя кола в София извън закритите паркинги за повече от 10 минути и не мога да спра да я мисля!
И през деня дори. От 4-5 години кола вечер на улицата не съм оставял :banghead: Няма такава лайнарска държава!
Иначе Боко Тиквата, ЦвъЦвъ и ЦецкЪ нека разправят, че нямало проблеми с престъпността.

P.S. По мое мнение нищо няма да се намери и правосъдие няма да има! В интерес на политиците ни е, да няма правосъдие.....
Грозна гледка. Нарочат ли те няма отърване :( За колегата, които питаше за алармата, при фейса също има вариант с обемен датчик и диод на огледалото. Моята е така. Но това едва ли ще ги спре. Някой идеят как да се предпазят фаровете?

Sent from my ONE E1005 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Кражба София, кв. Изток

Мнение от FaceOff » 30 Юни 2018, 9:47

zAcK написа:В лайнарската държава спасение няма! Аз като оставя кола в София извън закритите паркинги за повече от 10 минути и не мога да спра да я мисля!
И през деня дори. От 4-5 години кола вечер на улицата не съм оставял :banghead: Няма такава лайнарска държава!
Иначе Боко Тиквата, ЦвъЦвъ и ЦецкЪ нека разправят, че нямало проблеми с престъпността.

P.S. По мое мнение нищо няма да се намери и правосъдие няма да има! В интерес на политиците ни е, да няма правосъдие.....


Викаш до преди 4-5 години нямаше никакви притеснения да си оставиш колата на улицата?? :mhihi:
Колега, политическата тема е друга..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Кражба София, кв. Изток

Мнение от Knoxville_ » 19 Юли 2018, 9:42

Снощи в Младост 4

Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Кражба София, кв. Изток

Мнение от spacepl » 19 Юли 2018, 10:32

Кофти колега. Без аларма ли е колата?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Кражба София, кв. Изток

Мнение от Knoxville_ » 19 Юли 2018, 12:32

Нямам представа, видях публикацията във фейса. В коментарите още няколко човека се оплакват от разбити БМВ-та в Младост последните седмици.

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook