Теч от покрива

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 18.06.2018
Пол: Мъж

Теч от покрива

Мнение от remorse » 18 Юни 2018, 14:39

След силен порой, в паркирано положение, забелязах че над задната врата зад пасажера ми беше мокра тапицерията. Тъй като течът е над вратата най-вероятно тече някъде от покрива - опитах да махна панела на въздушната възглавница отзад но не успях да сваля тапицерията от тавана. Бихте ли ми дали съвет как да го оправя, каква би могла да е причината и в кой сервиз да ида ако не мога да го оправя сам? Благодаря много :-)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 29.01.2008
Кара: е60 530i N52

Re: Теч от покрива

Мнение от lupu » 20 Юни 2018, 13:10

remorse написа:След силен порой, в паркирано положение, забелязах че над задната врата зад пасажера ми беше мокра тапицерията. Тъй като течът е над вратата най-вероятно тече някъде от покрива - опитах да махна панела на въздушната възглавница отзад но не успях да сваля тапицерията от тавана. Бихте ли ми дали съвет как да го оправя, каква би могла да е причината и в кой сервиз да ида ако не мога да го оправя сам? Благодаря много :-)


Не е лошо да уточниш със шибидах ли си е60 или е61 е? Аз залагам на дренажите към задните колела, че са запушени. Трябва да разглобиш задния подкалник и там има една тапа, която се задръства. В интернет има клипчета.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 18.06.2018
Пол: Мъж

Re: Теч от покрива

Мнение от remorse » 20 Юни 2018, 13:13

Здравейте - Е60 е колата, с шибидах. Дори забелязах че има следи от теч по тапицерията отвътре точно непосредствено до шибидаха и че на покрива между двете гумички които уплътняват между шибидаха и покрива на колата има 1-2мм луфт.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Теч от покрива

Мнение от pinko_23 » 20 Юни 2018, 13:17

lupu написа:
remorse написа:След силен порой, в паркирано положение, забелязах че над задната врата зад пасажера ми беше мокра тапицерията. Тъй като течът е над вратата най-вероятно тече някъде от покрива - опитах да махна панела на въздушната възглавница отзад но не успях да сваля тапицерията от тавана. Бихте ли ми дали съвет как да го оправя, каква би могла да е причината и в кой сервиз да ида ако не мога да го оправя сам? Благодаря много :-)


Не е лошо да уточниш със шибидах ли си е60 или е61 е? Аз залагам на дренажите към задните колела, че са запушени. Трябва да разглобиш задния подкалник и там има една тапа, която се задръства. В интернет има клипчета.


:yes: Ако имаш шибидах си смени и уплътнението.
Няма начин да няма начин

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 18.06.2018
Пол: Мъж

Re: Теч от покрива

Мнение от remorse » 20 Юни 2018, 13:20

Мерси много, утре ще я карам да го видят :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 29.01.2008
Кара: е60 530i N52

Re: Теч от покрива

Мнение от lupu » 20 Юни 2018, 18:34

Значи там ти е проблема. Махни задните подкалници извади тапите и ги почисти.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Теч от покрива

Мнение от pinko_23 » 20 Юни 2018, 22:14

remorse написа:Здравейте - Е60 е колата, с шибидах. Дори забелязах че има следи от теч по тапицерията отвътре точно непосредствено до шибидаха и че на покрива между двете гумички които уплътняват между шибидаха и покрива на колата има 1-2мм луфт.


Същият проблем имах и аз. Като махнеш задната седалка ще има вода, купи си оригинално уплътнение от дару кар 65 лв струва, сменяш го сам не е трудно, и почистваш каналите отводнителните малко е тегаво че трябва да сваляш подкалниците и така 1 ден работа е горе долу. Успех
Няма начин да няма начин

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 18.06.2018
Пол: Мъж

Re: Теч от покрива

Мнение от remorse » 21 Юни 2018, 12:53

Колеги, на мен ми се събра вода Над задната врата и по покрива, не виждам как може да стигне вода там освен ако не изпуска шибидахът или покрива някъде. Ще я закарам да видят шибидаха, сигурни ли сте че може да е от тези отводнителни канали над подкалниците? Не е ли по-скоро за смяна уплътнението на шибидаха?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 29.01.2008
Кара: е60 530i N52

Re: Теч от покрива

Мнение от lupu » 22 Юни 2018, 14:07

Сигурни сме. Шибидаха както и вратите са направени да пропускат по малко вода от там нататък действат каналите /подчертавам малко вода, че ако пуска повече.../ И аз имах същия проблем изчистих си тапите бяха събрали много мърсотия духнах каналите и сега всичко е ок.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Теч от покрива

Мнение от pinko_23 » 22 Юни 2018, 16:50

remorse написа:Колеги, на мен ми се събра вода Над задната врата и по покрива, не виждам как може да стигне вода там освен ако не изпуска шибидахът или покрива някъде. Ще я закарам да видят шибидаха, сигурни ли сте че може да е от тези отводнителни канали над подкалниците? Не е ли по-скоро за смяна уплътнението на шибидаха?


100% смени уплътнението от годините се е изпекло, даже си направи експеримент като караш с по висока скорост 120 и дръпнеш дунапрена тази част от тавана дето скрива стъкленият шибидах (поне аз съм с такъв) се чува свистене на вятър това е показател че гуменото уплътнение се е износило и трябва да се смени.
Няма начин да няма начин

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 18.06.2018
Пол: Мъж

Re: Теч от покрива

Мнение от remorse » 22 Юни 2018, 16:55

Пичове, мерси много - засега съм облепил шибидаха с едно яко тиксо да не тече, но ще сменя уплътненията му + ще изчистя отводнителните канали ;-) Мерси много, че се видях в чудо с тая вода!

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: utrepnik

Последни теми
Facebook