Покупка на BMW 530d или VW Passat B6

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Покупка на BMW 530d или VW Passat B6

Мнение от Knoxville_ » 13 Юни 2018, 15:06

Извинявам се за неточността :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Покупка на BMW 530d или VW Passat B6

Мнение от nickem » 13 Юни 2018, 20:18

Djaniko0o написа::lol: След коя година да гледам е60-ките, защото например както знаете до 2008 пасата е PD след това е CR при БМВ-тата има ли някои тънкости илии някакви дефекти в по-старите е60-ки?

От 2005-та натам двигателя е трета ревизия, оправени са някои неща - проблемите с пеперудите са по-редки(уж), изпускателния колектор е чугун, а не хАлумин като преди 2005-та и не се продънва. Дюзите от 2005-та са пиезо-електрически, по-скъпи са като цяло. Освен това, което изброих от електрониката, стандартните проблеми за колите от тоя клас - турбината и кормилната рейка.

Аз бих ти препоръчал да търсиш 231кс.

Разгледай сайтовете, харесай нещо, пусни го в темата за "помощ при избор", колегите ше я разкостят веднага. Очаквай Е60-ките от първите години да са на 300-500хил км. Екземплярите на по-малко са доста редки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 25.06.2008
Местоположение: Велинград
Пол: Мъж
Кара: E61 530d 05
Мечтае да кара: F10 M550D

Re: Покупка на BMW 530d или VW Passat B6

Мнение от dmxl » 14 Юни 2018, 17:43

Djaniko0o написа::lol: След коя година да гледам е60-ките, защото например както знаете до 2008 пасата е PD след това е CR при БМВ-тата има ли някои тънкости илии някакви дефекти в по-старите е60-ки?

аз пък ти препоръчвам 530d 218 коня, ръчни скорости, без динамик драйв, обикновенни дюзи, това ти е оптималния вариант да караш 530d с по-ограничен бюджет
DIESEL POWER
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Покупка на BMW 530d или VW Passat B6

Мнение от spacepl » 15 Юни 2018, 9:57

Потвърждавам. Че и цените на 218-ките са доста надолу.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Покупка на BMW 530d или VW Passat B6

Мнение от antonpau » 15 Юни 2018, 10:34

dmxl написа:
Djaniko0o написа::lol: След коя година да гледам е60-ките, защото например както знаете до 2008 пасата е PD след това е CR при БМВ-тата има ли някои тънкости илии някакви дефекти в по-старите е60-ки?

аз пък ти препоръчвам 530d 218 коня, ръчни скорости, без динамик драйв, обикновенни дюзи, това ти е оптималния вариант да караш 530d с по-ограничен бюджет

Аз даже бих добавил да е с халогенни фарове и с малка навигация, че да не я барат джамбазите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 25.06.2008
Местоположение: Велинград
Пол: Мъж
Кара: E61 530d 05
Мечтае да кара: F10 M550D

Re: Покупка на BMW 530d или VW Passat B6

Мнение от dmxl » 15 Юни 2018, 13:05

antonpau написа:
dmxl написа:
Djaniko0o написа::lol: След коя година да гледам е60-ките, защото например както знаете до 2008 пасата е PD след това е CR при БМВ-тата има ли някои тънкости илии някакви дефекти в по-старите е60-ки?

аз пък ти препоръчвам 530d 218 коня, ръчни скорости, без динамик драйв, обикновенни дюзи, това ти е оптималния вариант да караш 530d с по-ограничен бюджет

Аз даже бих добавил да е с халогенни фарове и с малка навигация, че да не я барат джамбазите :mhihi:

Еми така де! човека иска евтино и икономично Е60! Друг вариант няма! :mhihi:
DIESEL POWER
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Покупка на BMW 530d или VW Passat B6

Мнение от vld » 15 Юни 2018, 13:39

Оооо има има, 520д 163кс. с ръчна кутия с климатик и ел стъкла, и без навигация.
От това по ефтино надали има и пак е около 10 пъти по добро от всеки пасат :lol:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Покупка на BMW 530d или VW Passat B6

Мнение от Zubcho » 19 Юни 2018, 21:24

nickem написа:
Exclusive89 написа:Верига 80лв, да тя защото като дадеш 80 лв. за верига всичко приключва там... има тема за смяна на верига и тем подобно да отвори и да прочете колегата, хората които са дали по 1400-1500лв. сигурно не знаят за веригата която струва само 80лв. :wave:


Exclusive89 написа:Ето тук една малка част, които съм сменил по колата, нека прецени колегата дали му е скъпо или йовтинко, говоря за ОЕМ части не за чин чан чун


Чин-чун, не чин чун, ОЕМ веригата е 80 и няколко кинта в Дару с обичайните им отстъпки. Целия комплект е около 750 кинта, само ОЕМ части. Ето ти от темата:

Дару Кар АД си запазва право за промени в цените
Номенклатурен номер : 11318506869
Описание : ВЕРИГА
Ед.цена (с ДДС) : 98.56 BGN

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 0#p4278014

Колеги казват, че и по 3000 лв са давали, но това си е техен проблем. Те хората в тая тема твърдят, че е нормално и 1000лв за труд да ти вземат.

Отделно говорим за поддържана кола, която вероятно няма да е за смяна на верига. Все пак веригите се сменят на 250-300К.

В крайна сметка някои неща си струва да се купуват ОЕМ, други не. Всеки е свободен да си решава сам и е редно да види и двете страни.
Аз лично си взех демферна шайба за 400 кинта и водна помпа за 60 примерно и си карах 90к км с тях без проблем. Мога да ти извадя и аз дълъг списък със сменени неща от старата кола, но не смятам че има смисъл да спамим темата допълнително.
Спри с глупостите моля те. Веригата сама по себе си е 80-90лв, но се сменят и 3те вериги + обтегачи + водачи и комплекта подминава 500лв, а в Дару ще ти махнат главата като кажеш, че искаш и комплект зъбни колела. Сметката за вериги + колелата подминава 1200лв с отстъпки ако си купуваш от БМВ. Като сложиш ново масло, антифриз, маслен филтър, въздушен филтър и 2 термостата и става олеле. И това без труда.

То ако се сменяше ей така една верига за 80лв дали щеше да има тема от сума ти страници за тези вериги и всеки да трепери като чуе, че се сменят?
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Покупка на BMW 530d или VW Passat B6

Мнение от nickem » 19 Юни 2018, 23:31

Zubcho написа:Спри с глупостите моля те. Веригата сама по себе си е 80-90лв, но се сменят и 3те вериги + обтегачи + водачи и комплекта подминава 500лв, а в Дару ще ти махнат главата като кажеш, че искаш и комплект зъбни колела. Сметката за вериги + колелата подминава 1200лв с отстъпки ако си купуваш от БМВ. Като сложиш ново масло, антифриз, маслен филтър, въздушен филтър и 2 термостата и става олеле. И това без труда.

То ако се сменяше ей така една верига за 80лв дали щеше да има тема от сума ти страници за тези вериги и всеки да трепери като чуе, че се сменят?

Ми ти кат си тръгнал дай да сменим и дюзите, демфера, маслото на автоматика, подгревните свещи да си си сигурен, направо слагай и колекторите, турбината. Маслото и масления филтър са 170лв с работата, антифриза беше 79. Термостат на М57 за 100к КМ не съм сменял до сега. Въздушния филтър е 120, лично за мен афтърмаркета върши същата работа за доста по-малко пари, всеки си решава. Къде точно е "олелето"?
В Дару съм ходил достатъчно пъти и нито един не са ми махнали главата, все пак трябва да си познаваш колата и да знаеш кога какво се сменя. Сега държиш ли да коментираме точно смяната на целия комплект верига, която е доста рядък ремонт? Утре съм там и ще ти извадя точни цени ако е чак толкова важно за теб, но това не е идеята на темата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 27.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: по улици без дупки
Детайли за колата: E36 m50b20
E36 M52B28
E39 M52B28

Re: Покупка на BMW 530d или VW Passat B6

Мнение от Mecho » 25 Юни 2018, 5:53

streetracing12 написа:
Djaniko0o написа:Здравейте! От доста време имам регистрация тук, но не влизам често защото ппц не карам BMW. Двоумя се между два автомобила, а именно BMW e60 и Passat B6. В момента карам Golf 4, която е много добра кола и евтина за поддръжка, но е старичка вече пък и за дълъг път не става много много. Идеята е да си взема нещо икономично и евтино (сравнително евтино) за поддръжка. Първо се бях насочил към Audi A6 3.0, но са с много скъпа поддръжка и горят доста. Колата ще се кара всеки ден по 150км извънградско. Бюджет около 11к (лв.). Дали за тези пари може да се намери нещо добро 525d,530d предпочитам да е с M пакет. Проблемни ли са и за какво да гледам като търся? Или с този бюджет направо към Passat-a да се насоча?

Нали в тези пари не влизат парите които са за стягане на колата след покупката. Ппц гледах най-вече комбита е60, но там пък били с едни възглавници проблемнии били малко май и т.н отказах се. Седан гледам вече само пък и е по красиво визуално. За кратък период от време гледах и Mercedes E класа 2009г., но предполагам, че ще са с по-скъпа поддръжка от бмв-то като цяло скъпо ли се поддържа БМВ-то, разход градско,извънградско и като ги съпоставиими 525,530 с Passat B6 какво ви е мнението :)

Хубав ден, колеги!




Направо ти го казвам - взимай пасата.Не знам кой ти е казал,че БМВ-то е евтино за поддръжка а е60 са на по 11,12 години вече.Ако вземеш е60 за тези пари ще плачеш.Разхода градско(ако е автомат) в София под 12/100 няма да слезеш не вярвай на глупости.Извънградско 7,8(естествено с 140-150).Дизела е много скъпо за поддръжка.

Примерно цени на опит и приятели около мене.

Демпферна шайба само ОРИГИНАЛНА грубо 900лв.
Дюзи(почти винаги са за някакъв ремонт) 1бр рециклирана около 200-300лв (в БГ рециклирането е лош вариянт но...)
Торк(скорости) 1800лв..

Имат 15 хиляди модула който се скапват доста често.

турбо маркучи и водните се взимат само оригинални и на този 11-12 г кош се пукат доста.

Отделно почти всеки месец нещо излиза :bang:

иначе 530д е супер кола,но НЕ и за 11 хиляди.Давам ти приятелски съвет може да се разсърдиш,но повярвай не си струва ясно ми е,че БМВ си е БМВ.


Така за разхода мога да кажа карам 530 д 231 2006 ръчка с сменине термостати без дпф разход в града 8.4 извън 6 но е ръчка!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 354
Регистриран на: 11.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 530da 04'
Мечтае да кара: А7 3.0TFSI
Детайли за колата: China Maina Town Tuning

Re: Покупка на BMW 530d или VW Passat B6

Мнение от sawion » 25 Юни 2018, 8:25

Притежавам и двете коли - бмв-то от 2010г. а пасата от 2015г. насам. Първото е на 230к реални км а второто на 270к реални. Смело бих ти препоръчал да си вземеш пасат 2.0тди (по възможност от Швейцария) след 2009г. производство (от тогава става комън рейл) поради няколко причини а именно по-безпроблемен, много по-евтин за поддръжка по ходова част,спирачки , двигател и скоростна кутия, много по-нисък разход на гориво(в София зима 7,5 лято под 7, извънградско 4,5-6л. 100км), по-малък данък, ГО, каско, гуми-джанти, масла и филтри..... и т.н. (Единствен минус на колата отчитам факта, че таблото и задната щора скърцат при неравности)

Не се подвеждай по колегите които никога не са притежавали и двете коли и могат да дадат само субективно мнение базирано на слухове, приказки на по бира, семки, сбирки на бензиностанции вечер, хвърляне на боб и допитване до екстрасенси и шесто чувство.

Успех с избирането - ще ти трябва защото повечето са италиянки на незнайни километри. Моята я търсих 6 месеца...

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Покупка на BMW 530d или VW Passat B6

Мнение от vld » 25 Юни 2018, 8:40

sawion написа:Притежавам и двете коли - бмв-то от 2010г. а пасата от 2015г. насам. Първото е на 230к реални км а второто на 270к реални. Смело бих ти препоръчал да си вземеш пасат 2.0тди (по възможност от Швейцария) след 2009г. производство (от тогава става комън рейл) поради няколко причини а именно по-безпроблемен, много по-евтин за поддръжка по ходова част,спирачки , двигател и скоростна кутия, много по-нисък разход на гориво(в София зима 7,5 лято под 7, извънградско 4,5-6л. 100км), по-малък данък, ГО, каско, гуми-джанти, масла и филтри..... и т.н. (Единствен минус на колата отчитам факта, че таблото и задната щора скърцат при неравности)

Не се подвеждай по колегите които никога не са притежавали и двете коли и могат да дадат само субективно мнение базирано на слухове, приказки на по бира, семки, сбирки на бензиностанции вечер, хвърляне на боб и допитване до екстрасенси и шесто чувство.

Успех с избирането - ще ти трябва защото повечето са италиянки на незнайни километри. Моята я търсих 6 месеца...

Дам, някои може и да са семкаджии, но аз имам конкретна бройка в семейството, която е 2008г с комънрел мотор...
Ми в града е 10 зимата, и 9 лятото, извън града е 6.5-7/100.
Колата е при нас от 2010г. и беше на 120 000км. съвсем истински закупена от VW в Германия, Дортмунт.
А с ръчна кутия е.
Съжалявам, ама няма как да се съглася с това, че е по добрия избор спрямо БМВ е60/61, просто колите нямат нищо общо нито във поведението на пътя нито в нищо.
Иначе да прав си, по ефтина и е застраховката, както и данъка.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW G32 LCI "22
Детайли за колата: BMW G32 LCI "22

Re: Покупка на BMW 530d или VW Passat B6

Мнение от Tsapo » 25 Юни 2018, 9:11

Никога не бих си купил повече Passat B6.
Преди 4 години си купих такъв, преди фейса.
Спука глава, окачване постоянно скърцаше и тропаше.
Климатроника пука трака, все едно ти къркорят червата.
Беше на 280хил. км., върнат на 142хил.
Продадох го.

Преди няколко месеца взех (попадна ми изгодно) Passat B6 фейс 2010г. с CR мотора.
Е нямаше разлика с предходния.
Едни и същи паразитни болежки.
Като мога да кажа, че поддръжката му като цени е 1:1 с BMW 3-та/5-та серия.
И него продадох.

В службата имахме два такива Passat-а, съсипаха ни от ремонти, а са купувани нови в БГ.

С две ръце бих заложил на 60-ка.
Да карани са яко, но поне материалите, с които са направени са качествени и въпреки големия пробег зад гърба си имат вид.
Пассата е правен с евтина пластмаса и гума, която много бързо се амортизира и заприличва на такси.
Със супер капризни DPF филтри са, които малко да не му спазиш цикъла на регенерация, влиза в авариен режим и не може да отлепи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Покупка на BMW 530d или VW Passat B6

Мнение от Exclusive89 » 25 Юни 2018, 9:34

А ве да купува по запазената на малко км и т.н. щот съвсем скоро и някои колеги намразиха ешеесетките си :lol:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Покупка на BMW 530d или VW Passat B6

Мнение от turbonetic » 27 Юни 2018, 9:54

Колега защо,не погледнеш към Мерцедес w211 редовия мотор 3.2цди 204к.с ? Там просто няма как да счупиш мотора :D държи на много напън и е брутално здрав.Остави тоя пасат

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook