Отстраняване на ДПФ

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Отстраняване на ДПФ

Мнение от vld » 09 Май 2018, 21:00

Giorceto написа:Колеги ако някой иска да прави ремап и да се отърве от ДПФ - работещ и не сцепен, съм готов да му го купя. Мойта дойде без ДПФ, а предпочитам да си е оригилано.


Колега има в Ибей ДПФ-и на прилични цени, разтърси се и си вземи рециклиран от там, после като го монтираш трябва да ти се ъпдейтне компа с оригинален софтуер за да се възтановят картите за регенерация иначе ще го задръсти. това за Ф-ката или за Е60ката ?
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Отстраняване на ДПФ

Мнение от vld » 09 Май 2018, 21:14

E.5KOV написа:Тук има нещо, което дава отличен резултат за ДПФ-а. http://avtochasti.store/index.php?route ... ct_id=2010

Има добавка на редекс върши същата работа продава се в бриколаж и струва 16лв. ;)
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Отстраняване на ДПФ

Мнение от zAcK » 13 Май 2018, 22:12

Да попитам, колко време отнема свалянето на DPF-а? :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: Отстраняване на ДПФ

Мнение от Я.Велинов » 13 Май 2018, 23:26

spacepl написа:И аз така предпочитам. До година, максимум две ще се затегнат нещата на ГТП-тата

Хахахаха.....сто процента.... :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Отстраняване на ДПФ

Мнение от Dextuar » 14 Май 2018, 9:14

zAcK написа:Да попитам, колко време отнема свалянето на DPF-а? :bchug:

Грубо 1-2 часа, зависи кой колко бързо работи и колко качествено ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 25.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 535ix, 2012

Re: Отстраняване на ДПФ

Мнение от landolin » 15 Май 2018, 12:06

Ако не могат да се отвият датчиците от DPF-а и трябва да се свали заедно с кабелите, който обикалят половината двигател си приготви поне половин ден.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Отстраняване на ДПФ

Мнение от vld » 15 Май 2018, 14:57

Че те имат букси на по 15-20см. от резбата, как иначе като думне ламбдата или някой температурен сменяш инсталацията ли? :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 18.07.2006
Пол: Мъж

Re: Отстраняване на ДПФ

Мнение от teo_pp » 15 Май 2018, 19:02

Отскоро и аз съм с премахнат дпф и егр на колата макар и не бмв. Заводски е 120 к.с., но само с премахването на дпф и егр се получиха 144 к.с. замерени на диностенд, а след последвал ремап - 170 к.с. :clap: Вървежа осезаемо се подобри, колата не пуши при настъпване. Средния разход се промени от 6,7 на 6,1 лит/100. Много е важно тези операции да се извършат от човек, който е наясно какво прави. Цялото това удоволствие ми струва 420 лв, ( с приспадането на цената от продажбата на дпф за 180 лв) и 1 ден работа. Така че според мен цялата операция по разкарването на тия еко-тапи си заслужава. :lol:
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Отстраняване на ДПФ

Мнение от vld » 15 Май 2018, 19:32

Да страхотно е някаква готина кола да кади пред теб, айде ако е някоя безлична кола не и обръщаш внимание, ама вече рядко и ф10 са с ДПФ и бели кюнци :banghead:
Направо се чувствам като последния мохикан :confused:
Изображение

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: Отстраняване на ДПФ

Мнение от Giorceto » 16 Май 2018, 14:09

vld написа:
Giorceto написа:Колеги ако някой иска да прави ремап и да се отърве от ДПФ - работещ и не сцепен, съм готов да му го купя. Мойта дойде без ДПФ, а предпочитам да си е оригилано.


Колега има в Ибей ДПФ-и на прилични цени, разтърси се и си вземи рециклиран от там, после като го монтираш трябва да ти се ъпдейтне компа с оригинален софтуер за да се възтановят картите за регенерация иначе ще го задръсти. това за Ф-ката или за Е60ката ?

Фката си има всичко слава богу, Е61 то си дойде без ДПф и ме дразни. Не пуши, че сменях дюзи, но си е черно отзад.
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: Шопско
Пол: Мъж
Кара: чайник

Re: Отстраняване на ДПФ

Мнение от sas_88 » 17 Май 2018, 22:28

Днес ми взеха точно 100лв за пълна дисгностика+ софтуерно отстраняване на ДПФ+ЕГР,какви са тия цени по 350лв незнам....

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Отстраняване на ДПФ

Мнение от zAcK » 17 Май 2018, 23:05

И аз го махнах без да махам катализатора. Никаква промяна в звука на колата, не пуши нищо!
В подземния не усещам да мирише на лошо, а оставих колата да поработи доста.
Самата кола я усещам много по-жива. Освен това вече не се притеснявам, което ми е най-важно!
Който иска да кара с DPF, който да му набива нафта в маслото и да му вдига разхода.
Ако на някой му пукаше, щяха да стимулират карането на газ и метан например, а не да карат шофьорите
да ходят на 2 прегледа и т.н. Та, много съм доволен, че го махнах. Нямам нерви, време и излишни средства,
да се занимавам и заблуждавам с псевдо-екология!!!

P.S. С тия гадни дизели и масла в България, последното нещо, което искам е да карам с лаптоп в ръка,
мерейки постоянно налягане на DPF-a... :banghead: :banghead:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 5.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: F16

Re: Отстраняване на ДПФ

Мнение от Nini0 » 18 Май 2018, 9:31

zAcK написа:И аз го махнах без да махам катализатора. Никаква промяна в звука на колата, не пуши нищо!
В подземния не усещам да мирише на лошо, а оставих колата да поработи доста.
Самата кола я усещам много по-жива. Освен това вече не се притеснявам, което ми е най-важно!
Който иска да кара с DPF, който да му набива нафта в маслото и да му вдига разхода.
Ако на някой му пукаше, щяха да стимулират карането на газ и метан например, а не да карат шофьорите
да ходят на 2 прегледа и т.н. Та, много съм доволен, че го махнах. Нямам нерви, време и излишни средства,
да се занимавам и заблуждавам с псевдо-екология!!!

P.S. С тия гадни дизели и масла в България, последното нещо, което искам е да карам с лаптоп в ръка,
мерейки постоянно налягане на DPF-a... :banghead: :banghead:

И при мен е така колега. Само катализатора си оставих нямам никаква промяна в звука, не пуши изобщо което е най-важно за мен !
Проблема ми с високото ниво на маслото се реши вече не вдигам щеката и не съм постоянно с лаптопа в колата абе като цяло доволен сам, че го махнах въпреки, че бях твърдо против.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Отстраняване на ДПФ

Мнение от Dextuar » 18 Май 2018, 9:38

Nini0 написа:
zAcK написа:И аз го махнах без да махам катализатора. Никаква промяна в звука на колата, не пуши нищо!
В подземния не усещам да мирише на лошо, а оставих колата да поработи доста.
Самата кола я усещам много по-жива. Освен това вече не се притеснявам, което ми е най-важно!
Който иска да кара с DPF, който да му набива нафта в маслото и да му вдига разхода.
Ако на някой му пукаше, щяха да стимулират карането на газ и метан например, а не да карат шофьорите
да ходят на 2 прегледа и т.н. Та, много съм доволен, че го махнах. Нямам нерви, време и излишни средства,
да се занимавам и заблуждавам с псевдо-екология!!!

P.S. С тия гадни дизели и масла в България, последното нещо, което искам е да карам с лаптоп в ръка,
мерейки постоянно налягане на DPF-a... :banghead: :banghead:

И при мен е така колега. Само катализатора си оставих нямам никаква промяна в звука, не пуши изобщо което е най-важно за мен !
Проблема ми с високото ниво на маслото се реши вече не вдигам щеката и не съм постоянно с лаптопа в колата абе като цяло доволен сам, че го махнах въпреки, че бях твърдо против.

Затова в нормалните държави като се получи така, хората мятат колите за към нас, щото тук режеш ДПФ-чето и проблемчето изчезва.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Отстраняване на ДПФ

Мнение от vld » 18 Май 2018, 13:03

Да няма разлика в звука изобщо :D Особенно отзад като застанеш все едно змия съска от ауспуха...

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook