Въпрос относно клапи за въздух зад маската

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 18.04.2018
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: E60 520d
Детайли за колата: ~210 hp

Въпрос относно клапи за въздух зад маската

Мнение от rogue » 18 Апр 2018, 8:01

Здравейте,

Не съм сигурен дали въпросното нещо, за което питам са клапи, но не се сетих за по-сходна дума. Става въпрос за 3 пластмаси зад маската, които по дефиниция трябва да се вдигат и затварят спрямо потока на въздуха към предницата. Забелязах, че един приятел с 530 при изключен мотор винаги са му затворени, докато на моята (520d 177hp auto) винаги са отворени. Другото което забелязах, че на 530-ка на моя човек мога да ги вдигна с пръст спокойно, докато моите седят "забили" отворени и нямат местене (поне на ръка). Някаква идея каква може да е причината?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


EDIT: намерих това по темата, но не знам колко е акуратно: http://gm-volt.com/forum/showthread.php ... tters-Open

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 7.09.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530d
Мечтае да кара: BMW M5 E60/61

Re: Въпрос относно клапи за въздух зад маската

Мнение от galin_ivanov1222 » 18 Апр 2018, 16:03

Колега аз съм с е61 530д 2004год. и също си ги отварям много лесно като ги натисна с пръста. И аз съм се чудил на какъв принцип работят, ако има някой по запознат ще се радвам да сподели....

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 21.11.2016
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Е60 530i
Мечтае да кара: BMW F10 M5

Re: Въпрос относно клапи за въздух зад маската

Мнение от zlobil7889 » 18 Апр 2018, 18:59

При мен тези клапи също седят постоянно затворени, при изгасен мотор се местят доста лесо, но слет като запаля колат тези клапи неможе да бъдат отворени има един електомагнит който ги даржи затворени през цялото време. При достигане на по висока работна темперетура (мисля около 105г ) магнита се изключва и въздушния поток създаден от перката отваря леко клапите и навлиза повече въздух да охлади двигателя.
Към колегата пуснал темата, за да стоят тези клапи постоянно отворени и да не мърдат наи вероятно някоя от секциите се е откачила от леглото в което стоят. За да провериш трябва да свалиш бъбреците, или цялата броня, и ще имаш достъп до тях.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: Въпрос относно клапи за въздух зад маската

Мнение от Vasko » 20 Апр 2018, 21:31

Относно тези клапи , аз само вендъж ги видях да помръдват леко и да се отварят -миналото лято когато навън беше + 35 градуса и автомобила стоя на място да работи ..През другото време постоянно си стоят затворени ... Пък и аз не си муша пръстите там за да ги пипам ,явно всичко си работи щом отварят и затварят...
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Въпрос относно клапи за въздух зад маската

Мнение от vld » 21 Апр 2018, 9:50

На 102 градуса се отварят жалюзите.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Въпрос относно клапи за въздух зад маската

Мнение от pinko_23 » 21 Апр 2018, 11:22

казват се жалузи имах ги едно време на москвича, водят се екстра и се слага за страни с студент климат и помагат колата да загрее по бързо, трябва да не могат да се отварят като ги буташ с пръст на запален двигател тогава има един магнит горе кото ги държи затворени, когато кола загрее магните изключва и жалузите могат свободно от силата на въздухната струя да се отварят. Не ясики БМВ го имат аз съм с бензиново и гледам че повечето го имат но масово дизелите от италия го нямат, иначе се поръчва към 200 евро е хубавото е че зимата загрява за 1-2 сфетофара докато имам познати с дизели зимата доста по бавно загряват.
Няма начин да няма начин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Въпрос относно клапи за въздух зад маската

Мнение от pepsin » 21 Апр 2018, 14:23

Аз съм с Италянка и ги имам ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Въпрос относно клапи за въздух зад маската

Мнение от sssssl » 21 Апр 2018, 19:21

pepsin написа:Аз съм с Италянка и ги имам ;)

Също, и на всичко отгоре работят :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Въпрос относно клапи за въздух зад маската

Мнение от memorex » 21 Апр 2018, 20:05

rogue написа:Здравейте,

Не съм сигурен дали въпросното нещо, за което питам са клапи, но не се сетих за по-сходна дума. Става въпрос за 3 пластмаси зад маската, които по дефиниция трябва да се вдигат и затварят спрямо потока на въздуха към предницата. Забелязах, че един приятел с 530 при изключен мотор винаги са му затворени, докато на моята (520d 177hp auto) винаги са отворени. Другото което забелязах, че на 530-ка на моя човек мога да ги вдигна с пръст спокойно, докато моите седят "забили" отворени и нямат местене (поне на ръка). Някаква идея каква може да е причината?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


EDIT: намерих това по темата, но не знам колко е акуратно: http://gm-volt.com/forum/showthread.php ... tters-Open

Имаше стара тема за тези жалузи .То има ли нещо дето не е дискутирано вече за модела?!?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Въпрос относно клапи за въздух зад маската

Мнение от pepsin » 21 Апр 2018, 20:09

Точно ;)

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Въпрос относно клапи за въздух зад маската

Мнение от vld » 22 Апр 2018, 8:02

Е то модела стана на 16 години, общо взето отдавна няма тайни за него... :D

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook