BMW 550i Газова Уредба?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 28.09.2007
Кара: E31 850,840 x5 4.8 is mini cooper s

Re: BMW 550i Газова Уредба?

Мнение от cucibg » 14 Апр 2018, 1:56

аз съм с брц вече 6 или 7 година не си спомням :))
досега никакви проблеми само +
сменял съм три пъти филтри само
сега вече имам проблем с дюзите бензиновите та трябва да се сменят значи разход около1500 лв. с филтрите + около 3000 беше май газовата досега за над 200000 км
разход на бензин за 400 км 200лв. на газ 100 не ми се смята за за този преход колко ми е спестила :dunno:
забравих мотора е 4.8 ама май няма много разлика

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: BMW 550i Газова Уредба?

Мнение от A9A » 14 Апр 2018, 9:58

Няма значение каква марка ще е газовата уредба, важното е как ще е монтирана и настроена после. За съжаление няма кой да ти препоръчам. Всички искат парите да текат, а те да не си мърдат пръста (някой и капацитет нямат, не е само до желание). Най-важното са инжекторите и кратките пътища от тях до колектора. Фобос са достатъчно добри компютри, не робувай на марки (а и софтуера си го теглиш безплатно). Успех! ;)
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: BMW 550i Газова Уредба?

Мнение от nickem » 14 Апр 2018, 10:19

dir2cas написа:И аз имам известни резерви към газифицирането, особено ако се кара малко, но няма да вкарвам офтопик. Проблемът основно е заради простотиите при монтажа и недобрата настройка, затова колегата да се обърне към сервиз, който наистина си разбира от работата, това за мен е на 1-во място.

Колеги, тези марки, които препоръчвате, имат ли система, която може с един изпарител да захрани 370-те близо коня на 550-ката?

Ако мога и аз да изкажа препоръка за система, това e BRC - новият Genius MAX + жълти инжектори, могат да захранят до 400 к.с., а новият MAX мисля, че последно ми казаха дори малко повече от 400к.с.
Мисля, че това е най-сериозното в момента, което може да монтираш у нас, а до колкото ми е известно няма по-бързи инжектори от тези на БРЦ в сравнение с останалите предлагани у нас.

От колеги съм чувал, че BRC Бургас са най-добри в настройката.

Иначе ако може да си позволиш течна фаза, най-добре, но у нас не знам дали се монтират.

Мда, аз също мисля, че е най-важно да се монтира правилно.

Системите на LandiRenzo и Lovato им им дават до 40kW на цилиндър, което е напълно достатъчно. При Ловато са белите инжектори, за Ланди не помня. Това което ми казаха като разпитвах миналата година по сервизите е, че трябва да се купи допълнително НР изпарител, който е към 200 кинта.

Относно BRC и Романо, вероятно са най-добрите наистина, но и цената им е доста по висока.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 23.04.2018
Пол: Мъж

Re: BMW 550i Газова Уредба?

Мнение от Dimata Rusnaka » 23 Апр 2018, 11:13

Здравейте на всички имате много интересен форум и много активен при това . Мисля че темата е най подходяща за да обменя инфо за Газовите уредби .
Възнамерявам да оборудвам БМВ Е60 525i с двигател N52B25 с газова уредба имам предложение за BRC . Питането ми е има ли с въпросния двигател колега който е вече на газ и какви са му наблюденията . Понеже не всеки сервиз се наемат с такъв проект .
Благодаря предварително !!!

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook