DPF чистене или премахване

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: DPF чистене или премахване

Мнение от kikko » 01 Май 2018, 10:35

Есента махнах ДПФ-ите на Е65-цата. Сега съжалявам. Цяла сага е и не ми се пише.
Последна промяна kikko на 18 Юни 2018, 12:01, променена общо 1 път
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: DPF чистене или премахване

Мнение от Dextuar » 01 Май 2018, 10:42

kikko написа:Есента махнах ДПФ-ите на Е65-цата. Сега съжалявам МНОГО. Цяла сага е и не ми се пише, но втори път не бих минал по този път.

Колега, каква пък да е тая сага? Сваля се DPF и се изключва софтуерно, просто Бай Пешо не може да ги прави тези неща и се е надценил при теб, тези коли с това DDE отдавна са разгадани. Ако чади отзад черно, пак Бай Пешо си е оставил ръцете. Реално ако си в гараж, тогава най-много усещаш липсата на DPF, защото си мирише, когато я запалиш, тук няма какво да се направи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: DPF чистене или премахване

Мнение от kikko » 01 Май 2018, 11:24

dextuar написа:
kikko написа:Есента махнах ДПФ-ите на Е65-цата. Сега съжалявам МНОГО. Цяла сага е и не ми се пише, но втори път не бих минал по този път.

Колега, каква пък да е тая сага? Сваля се DPF и се изключва софтуерно, просто Бай Пешо не може да ги прави тези неща и се е надценил при теб, тези коли с това DDE отдавна са разгадани. Ако чади отзад черно, пак Бай Пешо си е оставил ръцете. Реално ако си в гараж, тогава най-много усещаш липсата на DPF, защото си мирише, когато я запалиш, тук няма какво да се направи.


Сагата е психотрилър. :lol: Лошото е,че колата Бай Пешо и Бай Гошо не са я пипали. :winky:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: DPF чистене или премахване

Мнение от Dextuar » 01 Май 2018, 11:43

kikko написа:
dextuar написа:
kikko написа:Есента махнах ДПФ-ите на Е65-цата. Сега съжалявам МНОГО. Цяла сага е и не ми се пише, но втори път не бих минал по този път.

Колега, каква пък да е тая сага? Сваля се DPF и се изключва софтуерно, просто Бай Пешо не може да ги прави тези неща и се е надценил при теб, тези коли с това DDE отдавна са разгадани. Ако чади отзад черно, пак Бай Пешо си е оставил ръцете. Реално ако си в гараж, тогава най-много усещаш липсата на DPF, защото си мирише, когато я запалиш, тук няма какво да се направи.


Сагата е психотрилър. :lol: Лошото е,че колата Бай Пешо и Бай Гошо не са я пипали. :winky:

Ясно, ДПФ-а сам е хванал крака :winky:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: DPF чистене или премахване

Мнение от zAcK » 14 Май 2018, 15:47

Туй с чистенето май поне за мен не е вариант. Адски зла гад се оказаха тия DPF-и.
Може да си карате като мен на дълго и да се запуши без да ви даде никаква грешка!?!?!?
Ще светне нещо си чак като работата стане много зле. И защо да го оставям на колата?
За да може другия месец като ми се наложи пак да покарам 1500 км. да се запуши пак и да не разбера?

Или трябва да карам по магистрали и пътища с компютър в ръка мерейки обратни налягания и т.н. :banghead:

P.S. Ние ще караме с DPF-и, а над 50000 жилища в София се топлят на въглища, нафта и дърва... Да не коментирам ТЕЦ-овете и т.н. :dunno:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 12.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530d LCI

Re: DPF чистене или премахване

Мнение от zerhanzenun » 04 Юни 2018, 22:25

Привет колеги,
стигнах до дилемата с ДПФ'а.Стойностите на обратното налягане не са лоши-след регенерация около 5-6 мбара,но аспуха е черен и цапа.Явно ресурса му е изчерпан.Намерих една Варненска фирма ,която внедрява нова керамична пита в тялото на филтъра: https://katalizatori.alle.bg/
Човекът,който отговаря на телефона казва ,че са правили много ДПФ'и на 530д и на практика ставали като нови.Цената на услугата е 180 лева и връщат старата керамична пита , за която може да се вземе около 200 лева.Как така продаваш старата пита за 200, а пък за 180 лева ,в които влиза и труда ти слагат нова?Какво мислите по въпроса?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: DPF чистене или премахване

Мнение от @2bar » 04 Юни 2018, 22:33

zerhanzenun написа:Привет колеги,
стигнах до дилемата с ДПФ'а.Стойностите на обратното налягане не са лоши-след регенерация около 5-6 мбара,но аспуха е черен и цапа.Явно ресурса му е изчерпан.Намерих една Варненска фирма ,която внедрява нова керамична пита в тялото на филтъра: https://katalizatori.alle.bg/
Човекът,който отговаря на телефона казва ,че са правили много ДПФ'и на 530д и на практика ставали като нови.Цената на услугата е 180 лева и връщат старата керамична пита , за която може да се вземе около 200 лева.Как така продаваш старата пита за 200, а пък за 180 лева ,в които влиза и труда ти слагат нова?Какво мислите по въпроса?


лично аз мисля, че трябва да потърсиш друг майстор. след като налягането е 5-6 мбар, всичко е наред. ауспуха по принцип си е черен, дали цапа е малко относително. по принцип не цапа и не трябва да е влажен, просто има сажди, които в зависимост от профила на каране са повече или по - малко.

и линка е за катализатори, които нямат много общо с ДПФ...

с две думи, ако няма проблеми - не пипай, или ако искаш да се задълбочаваш в тематиката, по - добре смени майстора.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: DPF чистене или премахване

Мнение от vld » 05 Юни 2018, 8:39

Ако ДПФ-а работи тоест няма дупки, трябва да изглежда така:
Изображение
Има ли сажди 100% има пробив по питата.
В ebay.de и ebay.co.uk има рециклирани оригинални ДПФ-и на по нормални цени.
Поръчваш от там и им пращаш стария.
Потърси си конкретно за твоята кола, отзивите са добри от най големите търговци.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: DPF чистене или премахване

Мнение от Bogat-Beden » 09 Май 2021, 13:01

Пичове, черен ми е ауспухът на колицата, доколкото разбрах това означава, че ДПФ или го няма, или е продупчен (залагам на второто).
Колко ще струва чисто нов, виждам, че с връщането на цял стар, е около 300 еур без шипинга, но при мен явно няма да е опция.. Няма да го купувам сега, но до 1 година, може би и доста по-скоро, категорично мисля да си купя, освен ако не съм сменил колата дотогава ест...

За тоя например какво мислите?
Това сигурно са недобри откъм качество опции?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook