Проблем, загуби мощност E60 530D

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 4.04.2015
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Детайли за колата: ///MPerformance

Проблем, загуби мощност E60 530D

Мнение от Dragomir94 » 03 Апр 2018, 11:10

Здравейте колеги, тази сутрин изникна един кофти проблем. Сутринта след като запалих колата, всичко беше наред тръгна, покарах около 1км след което спрях и като тръгнах загуби мощност. Турбото изобщо го нямаше. Няма набита грешка, не се е чул някакъв странен шум, няма течове. Колата синвърви и работи добре единствено че няма мощност и не набира. Да спомена че преди 3/4 седмици ми наби грешка (increased emissions) след което ми казаха че най - вероятно е дебитомер. Реших да купя китайски чисто нов за 50лева само за проба. Сложих го изтрих грешката и след 2/3 дена пак се появи. Преди 2 дена дойде ред за смяна на масло и филтри, преди това реших да промия двигателя със един препарат на Bardahl. Всички филтри съм сменил с хубави не ментета. И след сменята грешката сама исчезна. Вчера и направих 1/2 натискания, и тази сутрин се случи това. Има ли вероятност да е от дебитомера?
Take care of your car in the garage, and the car will take care of you on the road!!! :twisted:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Проблем, загуби мощност E60 530D

Мнение от kikko » 03 Апр 2018, 12:02

ДПФ и ЕГР-а какво им е положението?
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 4.04.2015
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Детайли за колата: ///MPerformance

Re: Проблем, загуби мощност E60 530D

Мнение от Dragomir94 » 03 Апр 2018, 12:13

kikko написа:ДПФ и ЕГР-а какво им е положението?

ДПФ е изолиран ръчно и софтуерно, ЕГР е чистен основно, хубаво преди около 2 месеца.
Take care of your car in the garage, and the car will take care of you on the road!!! :twisted:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 4.04.2015
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Детайли за колата: ///MPerformance

Re: Проблем, загуби мощност E60 530D

Мнение от Dragomir94 » 03 Апр 2018, 14:11

Vra4anin написа:Коя година е колата? В смисъл, от първите ли е, 218 коня мотора? Ако "ДА" - проверил ли си малките маркучи за вакум на турбото? Защото ако са стари (оригиналните маркучи) и както си сменявал масло и филтри, си ги поразмърдал и е възможно някое да се е сцепило и готово - вече турбо няма.

kor.jpg


На снимката съм оградил в червено "резервоара" за въздух - огледай маркучите, този който влиза в него (минава през целия двигател отгоре, под декоративната кора на двигателя) и този който излиза от резервоарчето и отива към актуатора/турбото.

Най-прост тест: на запален двигател, извади входящия маркуч който влиза в резервоарчето и го докосни до пръста си, виж дали прави вакум. Ако не прави - значи той е сцепен. Ако прави все пак вакум - виж другите маркучи (този който излиза от резервоарчето и след това другия, който е между турбото и актуатора).

Благодаря колега, да от първите е 218. Преди около 4 години в маднес Пловдив правихме ремап на колата и пичовете там смениха точно този маркуч и ми сложиха син, което е без значение. При свалянето на кората не обърнах внимание но после ше проверя. А възможно ли е да бъде от смененият дебитомер който е китайски? Благодаря много.
Take care of your car in the garage, and the car will take care of you on the road!!! :twisted:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 4.04.2015
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Детайли за колата: ///MPerformance

Re: Проблем, загуби мощност E60 530D

Мнение от Dragomir94 » 03 Апр 2018, 17:44

Оказа се дебитомера, след като откачих буксата колата тръгна сложих стария дебитомер колата си върви всичко ок но пак ми записва грешка (Increased emissions) маркучите ги прегледах вакум всичко е окей, егр е основно почистен преди 2 месеца. Масло филтри сменени преди 3 дена..
Take care of your car in the garage, and the car will take care of you on the road!!! :twisted:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Проблем, загуби мощност E60 530D

Мнение от awful » 03 Апр 2018, 19:03

Виж със ИНПА на живите дани постъпващия въздух колко иска и колко идва, това че ЕГР е почистен не значи че сега работи, вземи вакумна помпичка и е закачи на ЕГР и го отвори със нея и гледаи стойностите, без да размонтираш нищо, ако ЕГР работи ще има разлика във постъпващия въздух.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Проблем, загуби мощност E60 530D

Мнение от Dextuar » 04 Апр 2018, 10:16

Или си затапи ЕГР и го спри софтуерно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Проблем, загуби мощност E60 530D

Мнение от vvasilev1 » 04 Апр 2018, 10:41

dextuar написа:Или си затапи ЕГР и го спри софтуерно.


Sent from my iPhone using Tapatalk
+1!

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 4.04.2015
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Детайли за колата: ///MPerformance

Re: Проблем, загуби мощност E60 530D

Мнение от Dragomir94 » 05 Апр 2018, 19:40

ЕГР би трябвало да ми е спрян, поне преди 3 години някъде когато ми правеха ремап на колата в Маднес трябваше да са го направили поне така ми казаха. Прикачвам снимка от грешките които ми е записала колата.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Take care of your car in the garage, and the car will take care of you on the road!!! :twisted:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Проблем, загуби мощност E60 530D

Мнение от Dextuar » 05 Апр 2018, 21:16

Dragomir94 написа:ЕГР би трябвало да ми е спрян, поне преди 3 години някъде когато ми правеха ремап на колата в Маднес трябваше да са го направили поне така ми казаха. Прикачвам снимка от грешките които ми е записала колата.

Ако имаш файла, прати и ще ти кажа дали ти е спрян.
П.С: Не се излагай с тази диагностика, закачи колата на ИСТА...

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook