Тъмни стопове.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 23.02.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW G30 530i
Мечтае да кара: бмв г30 м5

Тъмни стопове.

Мнение от Антон Дековски » 30 Мар 2018, 11:18

Здравйте.Извинявам се предварително ако има писано по въпроса във форума.Искам да ви попитам как мога да направя стоповете си по-светли.Искам да ги направя да са като на 520и-ката от снимката,моите са тези отдясно.Има разлика в самите стопове или просто е нужно полиране.Също така искам да попитам възможно ли е да оправя тези извити накрайници и как става процедурата,сменя се крайното гърне?
Благодаря предварително

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Тъмни стопове.

Мнение от vld » 30 Мар 2018, 16:05

Нещо не се е получило със снимката колега, опитай пак.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Тъмни стопове.

Мнение от Exclusive89 » 30 Мар 2018, 19:32

Антон Дековски написа:сменя се крайното гърне?

Да колега, сменя се крайното гърне :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 23.02.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW G30 530i
Мечтае да кара: бмв г30 м5

Re: Тъмни стопове.

Мнение от Антон Дековски » 01 Апр 2018, 11:49

извинявам се колеги сега виждам че не се е получило със снимката
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Тъмни стопове.

Мнение от andy » 04 Апр 2018, 10:07

Това потъмняване на първите Е60 мисля че е от праха, който влиза през остарелите гумени отдушници, които не затварят вентилациониите отвори..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Тъмни стопове.

Мнение от Exclusive89 » 04 Апр 2018, 19:36

Колега, и моята кола е 12/2003, а стоповете са си като новички... мисля, че няма значение от датада на производство дали е 2003 или 2005, и за кюнците ми това беше първото нещо (крайното гърне) което смених след покупката и да ти кажа почти никаква трагедия не хвърля изотзадзе :mhihi: Само, когато я изкарам да я покарам след като е стояла в гаража 9-10-11 месеца тогава хвърля малко повече боклук и ми цапа бронята :lol: Даже и по-малко щеше да цапа, ако майстора беше монтирал/изкарал крайното гърне с 1-2см по-назад.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 23.02.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW G30 530i
Мечтае да кара: бмв г30 м5

Re: Тъмни стопове.

Мнение от Антон Дековски » 04 Апр 2018, 22:25

Колеги благодаря за отговорите.
Аз мисля че стоповете са различен модел,но не мисля че причината е в това че колата е 2003 година.Понеже имам приятел с 525д от 2005 и неговите стопове са съшите.Да истина е че масово тези по-тъмните стопове са на първите е60тки.Не разбрах само ,за да си сложа от тези по-светлите стопове,трбява ли да се сменят някакви модули и т.н,както е ,ако искаш да си сложиш фейс стопове.
Относно пушенето...ами колега не знам,моята кола хвърля черно(съвсем малко) само първите 2-3 форисирания на място,и то когато не съм палил колата за поне 24 часа.След това при потегляне и каране няма никакви чернилки отзад,дори при кикдаун.Не знам дали това се дължи на нафтата която слагам(принционо слагам винаги или на омв максмоушън или екто на лукойл,но съм зареждал само веднъж от ДЕГА,къде дизела е с цена 1.91,колата нито хвърляше черно,нито тракаше,нито беше по-тромава и т.н....така че смятам че тези дизели за по +2.40 а малко излишни и по-скоро ни е "втълпено" че едва ли не ако не слагаме от тях колата няма да работи добре и ще се развали ит.н което мисля по-скоро е въпрос на политика,но това е дълга тема)
На снимката както казах и двете коли са 2003година,но едната е бензин(със светлите стопове).Не мисля че има разлика в стоповете прямо това дали е дизел или бензин :D
Колега,ще те помоля да споделиш колко ти излезе процедурата за смяна на гърнето и имаше ли някакви драми след това?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Тъмни стопове.

Мнение от BorislavB » 05 Апр 2018, 6:45

@Exclusive89 и твоите са така тъмни явно Врачанина е прав мойте и те са такива тъмни (2003г.) мислех даже,че са опушени. Проблема се решева с фейслифт стопове много по-красиви са и отварят колата много. А за накрайника изкарай го още малко назад,че така пак е грозно (поне мен ме дразни) иначе на мен повече ми чернеше бронята (светло сив металик (titansilber 354)) като бяха оригиналните сега с правите само те се зачернят отвътре бронята си е чиста.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Тъмни стопове.

Мнение от Exclusive89 » 05 Апр 2018, 8:14

Добре де колега, аз като ги сравня моите стопове виждам, че са по-светли от стоповете на снимката (дясната Е60тка), който е постнал автора. Иначе за фейсовите стопове няма спор, много са красиви 8) даже преди нова година купих такива, по точно помолих братовчед ми да ги купи, понеже съм извън БГ-то.. намерих ги за 450лв., но като разбрах че за Нова Година няма да мога да се прибирам за БГ-то накарах го да ги пусне в олелекса за 600лв. и ги разкарах :ok: Крайното гърне и мен ме дразни колега :ranting: ще дойде и неговия ред, просто за малко се прибирам в страната и все не ми остава време дейва... :)
Изображение

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook