Автоматик рита при превключване на 1-ва

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Автоматик рита при превключване на 1-ва

Мнение от andy » 09 Яну 2020, 11:12

Много по добре си е да тръгва от първа. Всяко потегляне от 2 намаля живота на пакетите.

Кой нормален шофьор с ръчна кутия тръгва от 2 предавка - освен ако иска да "запали" съединителя

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: Автоматик рита при превключване на 1-ва

Мнение от brabusbg » 13 Яну 2020, 10:45

vld написа:Проверете нивото на маслото, може да е по ниско от необходимото :idea:
Има и още един вариант, руснаците казват, че в 99% от случаите когато има този проблем, проблема е в едно гумено съединение между мехатроника и кутията.
Ето на този клип можете да видите за кое става въпрос.
https://www.youtube.com/watch?v=1Rq1QV0oHos&t=3s


Аз също имам този проблем, важи ли това и за моята скоростна кутия която е 6HP19?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Автоматик рита при превключване на 1-ва

Мнение от datchko » 13 Яну 2020, 11:00

brabusbg написа:
vld написа:Проверете нивото на маслото, може да е по ниско от необходимото :idea:
Има и още един вариант, руснаците казват, че в 99% от случаите когато има този проблем, проблема е в едно гумено съединение между мехатроника и кутията.
Ето на този клип можете да видите за кое става въпрос.
https://www.youtube.com/watch?v=1Rq1QV0oHos&t=3s


Аз също имам този проблем, важи ли това и за моята скоростна кутия която е 6HP19?

Важи, да.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Автоматик рита при превключване на 1-ва

Мнение от FaceOff » 09 Юни 2020, 13:46

vld написа:Проверете нивото на маслото, може да е по ниско от необходимото :idea:
Има и още един вариант, руснаците казват, че в 99% от случаите когато има този проблем, проблема е в едно гумено съединение между мехатроника и кутията.
Ето на този клип можете да видите за кое става въпрос.
https://www.youtube.com/watch?v=1Rq1QV0oHos&t=3s
Здравейте колеги (и в частност Влади), скоро ще сменям масло в автомата 6hp28 и това клипче го намерих преди време, за да се образовам по въпроса.. Има едно нещо което силно ме гложди отвътре, относно уплътнението под мехатроника, това, което е като две съединени квадратчета с номер - 24347571211. На въпросния клип, точно на 19тата минута пича започва да се чуди за една малка 'пъпка' до по-голямото квадратче, защото на това уплътнение, което сваля от кутията я няма, и на 20тата минута и 20 секунди го изрязва, и монтира уплътнението без тази 'пъпка' . На други клипчета обаче, съм виждал да го слагат без да го изрязват? Дори в нета снимките на това уплътнение са различни, на някои го има, на други седи точно като изрязано..

ИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 7.06.2020
Пол: Мъж

Re: Автоматик рита при превключване на 1-ва

Мнение от petrovmartin1414 » 10 Юни 2020, 8:41

съм собственик на е60 530д 2005 автомат.Забелязах че понякога има нещо като пауза когато сменя предавките от първа на втора,ходих на диагностика и ми казаха че няма грешки от кутията и било(клапанно тяло или казано мозък) рестартираха и кутията и ми се случи при потегляне(имам документ за смяна на масло преди 30000км)
Въпросът ми е някои имал ли е подобния проблем? И на някои да му е спряло това ритане?
Механика ми каза че ритането ще се усили,но мога да карам така


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Автоматик рита при превключване на 1-ва

Мнение от FaceOff » 10 Юни 2020, 20:11

С помощта на Роби разгадахме загадката.. :D :bowdown: Оказа се, че въпросното уплътнение има няколко варианта, странно, за една и съща кутия, все в БМВ, пък поне три варианта - без тази "пъпка", с "пъпката" от едната страна на уплътнението, и трети - от другата страна.. Явно руснака от клипчето не го е поръчвал това уплътнение по вин, или са му го объркали. В крайна сметка ми е интересно какво ще се окаже настоящото на колата :lol:

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook