Питане за гуми

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Питане за гуми

Мнение от Vasko » 24 Мар 2018, 1:14

Здравейте, колеги,
Дилемата пред мен е следната:
Автомобила е 530 д, е60 .И така миналото лято го карах с 18-ки 245/40 /18 рънфлет. За един сезон пръснах две рънфлетки ,като последната рънфлетка я пръснах малко преди да сменям със зимни гуми и реших вместо да купувам лятна рънфлет, направо си взех четири зимни 225/55/16 заедно с оригинални джанти и трябва да Ви кажа ,че зимата врътнах с тях 15000 км и автомобила заспа. Нито веднъж датчика не ми е писнал за спукана гума или разни проблеми с паднало налягане и т.н.
Сега идва отново лятото , аз обаче имам три летни рънфлетки и четири 18 цола джанти ,а същевременно имам зимен комлект с 16 цола джанти ! Питането ми е дали да си остана на 16-ките и да си купя направо 4 броя летни гуми ,а тези 18-ки да ги разкарам или да си взема една рънфлетка pirelli p zero да допълня комплекта от рънфлетки и да продължавам да се мъча с тези рънфлетки докато се износят всичките ?
Миналото лято при всяка промяна на температурата на времето и постоянно все пиукаше този датчик за налягането в гумите ,а за возията да не говорим - заради тези рънфлетки си разбих предницата ...
Не, знам , пред голяма дилема съм ? -Наистина ! Помагайте !
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Питане за гуми

Мнение от Exclusive89 » 24 Мар 2018, 9:04

Колега, ако визията на колата ти харесва карай си с 16”, ако ти се кара с 18” купувай поне гуми, които не са RFT возията ще се подобри поне малко и как ги пръскаш тез рънфлатки като балон :mhihi: Аз карах около година с 19” гумите не бяха RFT нямах проблем, но внимавах МНОГО, с тез наши хубави пътища...След 19” минах на 17” возията е перфектна и вече наистина се чувствам в 5та серия... Но визията нещо взе да ме дразни и ако намеря хубави 18” ще пробвам да видя с тях как ще е.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Питане за гуми

Мнение от sssssl » 24 Мар 2018, 12:46

https://www.bggumi.com/eshop/productinfo/7/15129416/
https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni-gu ... 1ASY3.html
Това сложих миналото лято. Перфектна возия, стабилност и много по-леки от оригиналните петолъчки, обути с Ханкук. Общо 26 кила по-леки!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: Питане за гуми

Мнение от Я.Велинов » 24 Мар 2018, 15:20

sssssl написа:https://www.bggumi.com/eshop/productinfo/7/15129416/
https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni-gu ... 1ASY3.html
Това сложих миналото лято. Перфектна возия, стабилност и много по-леки от оригиналните петолъчки, обути с Ханкук. Общо 26 кила по-леки!

Нищо лично, но тези джанти седят отвратително грозно на Е60....нямат нищо общо с цялостното излъчване на колата и изглеждат буквално като подарени от някоя хондичка или голфче....ако ще и по един килограм да тежат и да са най-здравите на света, просто не са за този модел....
Що се отнася до въпроса на колегата - всичко е въпрос на лично виждане - ако не ти пречи визията на колата с 16-ки, си карай с тях и лятото, със сигурност ще ти е по-комфортно, ако пък ти седят грозни, си вземи 4 броя нормални (не runflat) гуми за 18-ките и си ти :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Питане за гуми

Мнение от sssssl » 25 Мар 2018, 12:56

Я.Велинов написа:
sssssl написа:https://www.bggumi.com/eshop/productinfo/7/15129416/
https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni-gu ... 1ASY3.html
Това сложих миналото лято. Перфектна возия, стабилност и много по-леки от оригиналните петолъчки, обути с Ханкук. Общо 26 кила по-леки!

Нищо лично, но тези джанти седят отвратително грозно на Е60....нямат нищо общо с цялостното излъчване на колата и изглеждат буквално като подарени от някоя хондичка или голфче....ако ще и по един килограм да тежат и да са най-здравите на света, просто не са за този модел....

Да съм те питал какво ти е мнението? Аман от разбирачи, кой от кой по-велик :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: Питане за гуми

Мнение от Я.Велинов » 25 Мар 2018, 16:55

sssssl написа:
Я.Велинов написа:
sssssl написа:https://www.bggumi.com/eshop/productinfo/7/15129416/
https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni-gu ... 1ASY3.html
Това сложих миналото лято. Перфектна возия, стабилност и много по-леки от оригиналните петолъчки, обути с Ханкук. Общо 26 кила по-леки!

Нищо лично, но тези джанти седят отвратително грозно на Е60....нямат нищо общо с цялостното излъчване на колата и изглеждат буквално като подарени от някоя хондичка или голфче....ако ще и по един килограм да тежат и да са най-здравите на света, просто не са за този модел....

Да съм те питал какво ти е мнението? Аман от разбирачи, кой от кой по-велик :mhihi:

Даваш съвет и си показваш джантите....аз казвам, че са грозни, което е очевадно, и че ще седят по-добре на някоя хонда с тунинг брони, отколкото на Е60....както ти си показваш джантите без никой да те е питал, така аз мога да изкажа мнение за тях, без да ме пита някой....лошо е когато автомобил като Е60 попадне в ръцете на "хондаджия" / "голфаджия" :mhihi: :winky:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Питане за гуми

Мнение от Zubcho » 25 Мар 2018, 17:04

Снимка на колата с джантите на нея моля :)
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Питане за гуми

Мнение от sssssl » 25 Мар 2018, 18:31


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Питане за гуми

Мнение от sssssl » 25 Мар 2018, 18:46

Я.Велинов написа:..аз казвам, че са грозни, което е очевадно, :

Очевадно може да е за тебе, ама кой си ти, че да даваш толкова категорично мнение? Световно признат бмвджантигуру или тийнейджърче-хейтърче? Не знам, но покрай глупостите, които си написал, си изпуснал да споменеш най-важното - че това е твое лично мнение и с него не ангажираш никой.
Ама що ли те приемам насериозно :mhihi:
А моето мнение и опит съм споделил, защото колегата пита за съвет и си мисля, че по този начин му помагам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: Питане за гуми

Мнение от Я.Велинов » 25 Мар 2018, 21:53

sssssl написа:
Я.Велинов написа:..аз казвам, че са грозни, което е очевадно, :

Очевадно може да е за тебе, ама кой си ти, че да даваш толкова категорично мнение? Световно признат бмвджантигуру или тийнейджърче-хейтърче? Не знам, но покрай глупостите, които си написал, си изпуснал да споменеш най-важното - че това е твое лично мнение и с него не ангажираш никой.
Ама що ли те приемам насериозно :mhihi:
А моето мнение и опит съм споделил, защото колегата пита за съвет и си мисля, че по този начин му помагам.

Може да се засечем на някоя сбирка или из София....ще ме видиш какво тийнейджърче-хейтърче съм, имам да те черпя, че ме подмлади толкова :winky: хехехехе.....лично в очите ще ти потвърдя, че стоят ужасяващо точно тези джанти на колата ти (точно с тези спецификации - модел, цвят и цолаж на джантите).....аз пък споделям мнението си, защото също мисля, че помагам на колегата, да не загрозява колата си 8) , но това е лично мое мнение и не ангажирам никой с него - ето написах го за да не ми се караш, че съм забравил да го спомена....хахахахаха цунки :winky: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Питане за гуми

Мнение от sssssl » 26 Мар 2018, 17:13

Бе май не съм те подмладил много :mhihi: :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Питане за гуми

Мнение от BorislavB » 26 Мар 2018, 18:29

Няма смисъл ся да се карате за глупости. И на мен не ми харесват тея джанти ама щом на колегата му харесва нека си ги търкаля нали все пак е най-важно на него да си му харесва. :OT:
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Питане за гуми

Мнение от nikolae » 28 Мар 2018, 15:12

Това ли е темата за летни гуми или ще пуснем нова :-)

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 6.03.2008
Местоположение: Бургас
Кара: Е61 525d

Re: Питане за гуми

Мнение от Suhara » 10 Апр 2018, 14:01

Здравейте, някой да е запознат колко км ще изкарат мишелин пилот спорт 4. Става дума за горе долу нормално каране :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Питане за гуми

Мнение от xaxo » 10 Апр 2018, 21:36

До следващата пасха.

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook