E61/ 530D или 535D

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от vld » 27 Мар 2018, 14:54

Доста приятно изглежда и цената е добра, дай вин да видим за какво става дума и повече подробности, от тук ли е купена, той ли е първи собственик и прочие.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от Драгослав » 27 Мар 2018, 15:35

Това е вин номера WBANX71090CS59848 .Казаха ми ,че е купена е от италия от първи собственик,докарана на ход от там. Близо година стояла в шоурум. Първа регистрация е 4.2008г. Километрите не са пипани,доказуемо. От снимките се вижда,че предна брония е жулната и нещо си друго,в момента всичко е боядисано , и че след 5хкм трябва да се сменя двигателно масло. За цялата история по докарването и километрите на колата си има бая докуметни. Звънете на номера от обявата и ще ви се разкажа,който желае и изпратят док. Аз лично тази кола съм я карал няколко пъти градско. Върви доста приятно,стегната е,автомата превключва неусетно.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 22.03.2018
Пол: Мъж

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от alessotm » 28 Мар 2018, 7:06

The_Bear написа:
A9A написа:И двата горепосочени автомобила отдавна е трябвало да се претопят и да са станали на G31-ци.

:OT:

С риск да го отнеса, ще си кажа мнението...
Колкото и да не им харесва на някой хора, за да караш такъв автомобил трябва да си стъпил здраво на земята - образование, кариера (или свой бизнес), жилище... Не може да работиш на бензиностанция и едвам да си събрал парите, а да искаш да си купиш автомобил от такъв клас. За мен е смешно...
5-та серия не се купува с бюджет... Решаваш E61, F11 или G31 искаш. Проверяваш в случая, че E60 са между 10-25к лева, виждаш, че в банковата си сметка имаш 30к+ (да не кажа и повече) лева и тогава започваш да гледаш. Ако намериш хубав автомобил с цена под 20к лева още по-добре за теб, но да търсиш с вече определен бюджет. Повече от половината от 10+ годишните автомобили от този клас (A6,5er,E,GS...) в България са в плачевно състояние...

По-добре страхотна E39 в "заводско" състояние отколкото Е60 гробница с гуми без грайфер...


:OT: Колега, може и да си прав, но някак е нетактично да кажеш на НЕПОЗНАТ човек "Тая кола не е за теб, само ще я гледаш отстрани..." "Защото работиш на бензиностанция..."
Според мен, и последния овчар да си, ако имаш мерак и възможност, купувай каквото ти душа иска. Имаш глава на раменете си, решаваш. Може пък с последните си пари да искаш да си купиш точно Е60... Висок клас е била преди 10-15 години, сега си е вече... "народна кола от висок клас". След още 10-15г ще са повечето в моргите. Кога да си купиш Ешеесе :lol: , ако не сега?!
И къде ги тия "заводски" Е39-ки да си взема и аз една? Всичко е бангия...



Колега, с извинение, не може да знаеш всеки човек какъв е и какви са му възможностите. Едва ли както каза другия колега, 15 годишна кола, едва ли е премиум, а и от сега ще наливат моргите. На 22 съм и мисля , че със залатата мога да си позволя да поддържам 530d. А и говорим за Е61, не за F10 / G90.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от Dextuar » 28 Мар 2018, 8:59

alessotm написа:
The_Bear написа:
A9A написа:И двата горепосочени автомобила отдавна е трябвало да се претопят и да са станали на G31-ци.

:OT:

С риск да го отнеса, ще си кажа мнението...
Колкото и да не им харесва на някой хора, за да караш такъв автомобил трябва да си стъпил здраво на земята - образование, кариера (или свой бизнес), жилище... Не може да работиш на бензиностанция и едвам да си събрал парите, а да искаш да си купиш автомобил от такъв клас. За мен е смешно...
5-та серия не се купува с бюджет... Решаваш E61, F11 или G31 искаш. Проверяваш в случая, че E60 са между 10-25к лева, виждаш, че в банковата си сметка имаш 30к+ (да не кажа и повече) лева и тогава започваш да гледаш. Ако намериш хубав автомобил с цена под 20к лева още по-добре за теб, но да търсиш с вече определен бюджет. Повече от половината от 10+ годишните автомобили от този клас (A6,5er,E,GS...) в България са в плачевно състояние...

По-добре страхотна E39 в "заводско" състояние отколкото Е60 гробница с гуми без грайфер...


:OT: Колега, може и да си прав, но някак е нетактично да кажеш на НЕПОЗНАТ човек "Тая кола не е за теб, само ще я гледаш отстрани..." "Защото работиш на бензиностанция..."
Според мен, и последния овчар да си, ако имаш мерак и възможност, купувай каквото ти душа иска. Имаш глава на раменете си, решаваш. Може пък с последните си пари да искаш да си купиш точно Е60... Висок клас е била преди 10-15 години, сега си е вече... "народна кола от висок клас". След още 10-15г ще са повечето в моргите. Кога да си купиш Ешеесе :lol: , ако не сега?!
И къде ги тия "заводски" Е39-ки да си взема и аз една? Всичко е бангия...



Колега, с извинение, не може да знаеш всеки човек какъв е и какви са му възможностите. Едва ли както каза другия колега, 15 годишна кола, едва ли е премиум, а и от сега ще наливат моргите. На 22 съм и мисля , че със залатата мога да си позволя да поддържам 530d. А и говорим за Е61, не за F10 / G90.

Колега, на 22, ако нямаш деца, за какво ти е Е60, а не вземеш Е90?

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 22.03.2018
Пол: Мъж

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от alessotm » 28 Мар 2018, 10:07

dextuar написа:
alessotm написа:
The_Bear написа:
A9A написа:И двата горепосочени автомобила отдавна е трябвало да се претопят и да са станали на G31-ци.

:OT:

С риск да го отнеса, ще си кажа мнението...
Колкото и да не им харесва на някой хора, за да караш такъв автомобил трябва да си стъпил здраво на земята - образование, кариера (или свой бизнес), жилище... Не може да работиш на бензиностанция и едвам да си събрал парите, а да искаш да си купиш автомобил от такъв клас. За мен е смешно...
5-та серия не се купува с бюджет... Решаваш E61, F11 или G31 искаш. Проверяваш в случая, че E60 са между 10-25к лева, виждаш, че в банковата си сметка имаш 30к+ (да не кажа и повече) лева и тогава започваш да гледаш. Ако намериш хубав автомобил с цена под 20к лева още по-добре за теб, но да търсиш с вече определен бюджет. Повече от половината от 10+ годишните автомобили от този клас (A6,5er,E,GS...) в България са в плачевно състояние...

По-добре страхотна E39 в "заводско" състояние отколкото Е60 гробница с гуми без грайфер...


:OT: Колега, може и да си прав, но някак е нетактично да кажеш на НЕПОЗНАТ човек "Тая кола не е за теб, само ще я гледаш отстрани..." "Защото работиш на бензиностанция..."
Според мен, и последния овчар да си, ако имаш мерак и възможност, купувай каквото ти душа иска. Имаш глава на раменете си, решаваш. Може пък с последните си пари да искаш да си купиш точно Е60... Висок клас е била преди 10-15 години, сега си е вече... "народна кола от висок клас". След още 10-15г ще са повечето в моргите. Кога да си купиш Ешеесе :lol: , ако не сега?!
И къде ги тия "заводски" Е39-ки да си взема и аз една? Всичко е бангия...



Колега, с извинение, не може да знаеш всеки човек какъв е и какви са му възможностите. Едва ли както каза другия колега, 15 годишна кола, едва ли е премиум, а и от сега ще наливат моргите. На 22 съм и мисля , че със залатата мога да си позволя да поддържам 530d. А и говорим за Е61, не за F10 / G90.

Колега, на 22, ако нямаш деца, за какво ти е Е60, а не вземеш Е90?


Колега, лично повече ми харесва E61, по-голяма, по-удобна, а и смятам че ще е по-добре да си взема такава кола сега, вместо да взема Е90 или някоя друга по-малка кола, тъй като няма да я сменям след 5 години. Иска ми се за напред да имам кола за дълги пътувания, да е комфортно за 4-5 човека и багаж, а не да си дишаме във вратовете и да се чудим как да се съберем в тройката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от The_Bear » 28 Мар 2018, 12:34

dextuar написа:Колега, на 22, ако нямаш деца, за какво ти е Е60, а не вземеш Е90?


По-добре побира сърф дъски (при мен това е причината) и колелета, въпреки че задната седелка се дели СУПЕР малоумно (тясната част е отдясно :evil: ).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 440
Регистриран на: 28.09.2009
Пол: Мъж
Кара: Колело и B58

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от julkata1 » 28 Мар 2018, 13:48

Аз преди Е60 имах Е90, не смятам че Е60 е автомобил за деца, не се сещам БМВ да промотират возенето на деца, винаги са насочени към удоволствието на шофьора :mhihi: Разликата е доста голяма в класовете, 5та серия е доста по-здрава от 3та (от моя опит окачването), 5та серия има доста повече екстри, пътуването е много по-приятно в 5та серия след първите 200км, комфорта в Е60 на задните седалки е много голям.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 22.03.2018
Пол: Мъж

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от alessotm » 28 Мар 2018, 14:16

julkata1 написа:Аз преди Е60 имах Е90, не смятам че Е60 е автомобил за деца, не се сещам БМВ да промотират возенето на деца, винаги са насочени към удоволствието на шофьора :mhihi: Разликата е доста голяма в класовете, 5та серия е доста по-здрава от 3та (от моя опит окачването), 5та серия има доста повече екстри, пътуването е много по-приятно в 5та серия след първите 200км, комфорта в Е60 на задните седалки е много голям.



За тов става въпрос. Един приятел имаше Е61 530d и като вървеж ми хареса много, и като комфорт. Сега си купи Е90 330D и не е очарован от возията, може би заради run-flat

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от Dextuar » 28 Мар 2018, 14:20

julkata1 написа:Аз преди Е60 имах Е90, не смятам че Е60 е автомобил за деца, не се сещам БМВ да промотират возенето на деца, винаги са насочени към удоволствието на шофьора :mhihi: Разликата е доста голяма в класовете, 5та серия е доста по-здрава от 3та (от моя опит окачването), 5та серия има доста повече екстри, пътуването е много по-приятно в 5та серия след първите 200км, комфорта в Е60 на задните седалки е много голям.

И който си я купува с превес да я кара, а не да се вози, никога няма да взема 5-ца спрямо 3-ката. Какви пък са тези доста повече екстри спрямо Е90-ката, може би само dynamic drive-а.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от nickem » 28 Мар 2018, 15:11

dextuar написа:И който си я купува с превес да я кара, а не да се вози, никога няма да взема 5-ца спрямо 3-ката. Какви пък са тези доста повече екстри спрямо Е90-ката, може би само dynamic drive-а.

Защо не? Аз си купух 535d с превес да я карам и тя не е по-малко спортно от най-високите 90-ки - спортна кутия, окачване, динамик драйв. E90 335д в повечето сайтове я дават 1655-1645кг, 535d 1665(само за референс - http://fastestlaps.com/models/bmw-335d). Отделно за екстри, не съм видял Е90 с комфортни седалки и soft-close врати примерно. Виждал съм само едно Е90 с комфортен достъп и за разлика от 60-ката, седалките не се отваряха и волана не се вдигаше на макс за по-лесно излизане, но не знам дали това е настройка или просто няма такава функция.

Отделно получаваш по-просторна кола с по-голям багажник, всеки пътува с колата и не виждам защо да го жертвам само за да имам съмнително "по-спортна" кола. Возията също е важна и Е60-ката води, особено тези с Динамик драйв.

И накрая разбира се, но много важно за мен, Е90 е изключително грозна кола, в която липсват много от калсическите линии на марката, за разлика от Е60. Мисля, че повечето хора ще се съгалсят, че Е60 изглежда доста по-добре.

И като сложим всичко това, аз лично пък се чудя защо някой би си взел Е90 пред Е60?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от Dextuar » 28 Мар 2018, 15:15

nickem написа:
dextuar написа:И който си я купува с превес да я кара, а не да се вози, никога няма да взема 5-ца спрямо 3-ката. Какви пък са тези доста повече екстри спрямо Е90-ката, може би само dynamic drive-а.

Защо не? Аз си купух 535d с превес да я карам и тя не е по-малко спортно от най-високите 90-ки - спортна кутия, окачване, динамик драйв. E90 335д в повечето сайтове я дават 1655-1645кг, 535d 1665(само за референс - http://fastestlaps.com/models/bmw-335d). Отделно за екстри, не съм видял Е90 с комфортни седалки и soft-close врати примерно. Виждал съм само едно Е90 с комфортен достъп и за разлика от 60-ката, седалките не се отваряха и волана не се вдигаше на макс за по-лесно излизане, но не знам дали това е настройка или просто няма такава функция.

Отделно получаваш по-просторна кола с по-голям багажник, всеки пътува с колата и не виждам защо да го жертвам само за да имам съмнително "по-спортна" кола. Возията също е важна и Е60-ката води, особено тези с Динамик драйв.

И накрая разбира се, но много важно за мен, Е90 е изключително грозна кола, в която липсват много от калсическите линии на марката, за разлика от Е60. Мисля, че повечето хора ще се съгалсят, че Е60 изглежда доста по-добре.

И като сложим всичко това, аз лично пък се чудя защо някой би си взел Е90 пред Е60?
Красотата е доста субективно нещо - от БМВ-тата след 99г, едва ли има друго с толкова грозен интериор като на Е60 ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от Exclusive89 » 28 Мар 2018, 15:17

dextuar написа:И който си я купува с превес да я кара, а не да се вози, никога няма да взема 5-ца спрямо 3-ката. Какви пък са тези доста повече екстри спрямо Е90-ката, може би само dynamic drive-а.

:ahah: :ahah: :ahah:
Защо не си взех направо единичка дейва... набутах се с таз петица пък и деца нямам :lol:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от Dextuar » 28 Мар 2018, 16:03

Exclusive89 написа:
dextuar написа:И който си я купува с превес да я кара, а не да се вози, никога няма да взема 5-ца спрямо 3-ката. Какви пък са тези доста повече екстри спрямо Е90-ката, може би само dynamic drive-а.

:ahah: :ahah: :ahah:
Защо не си взех направо единичка дейва... набутах се с таз петица пък и деца нямам :lol:

Тези ги обяснявай на някой, който не е карал и двата модела, не на мен :winky: 60-ката се чувства много по-тромава и тежка кола при еквивалентен двигател и усещането на пътя е коренно по-различно, колегата с кг не знам къде ги е гледал, но да помоли някой познат с 335д да се пуснат и да види колко са равни, еле пък ако е и преди фейса с умрялата кутия ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от Exclusive89 » 28 Мар 2018, 16:14

Еййй затапи ме.. :lol: щот аз никога не съм карал тройка макар, че имаме една фейсова 91ца :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от Dextuar » 28 Мар 2018, 16:29

Еее щом имаш фейсова 91-ца, си световно признат експерт, те сигурно 3-ките ги правят за бедняците, които не могат да си позволят 5-ца, нали?

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook