E61/ 530D или 535D

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от Exclusive89 » 24 Мар 2018, 8:51

Колега моля те, ако си купуваш 35д за 12к сподели след покупката колко пари си налял за да стане кола. А за километрите може да вземеш вин номера и да пуснеш в другата тема има колеги/колега, който помага доста.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от A9A » 24 Мар 2018, 9:20

И двата горепосочени автомобила отдавна е трябвало да се претопят и да са станали на G31-ци.

:OT:

С риск да го отнеса, ще си кажа мнението...
Колкото и да не им харесва на някой хора, за да караш такъв автомобил трябва да си стъпил здраво на земята - образование, кариера (или свой бизнес), жилище... Не може да работиш на бензиностанция и едвам да си събрал парите, а да искаш да си купиш автомобил от такъв клас. За мен е смешно...
5-та серия не се купува с бюджет... Решаваш E61, F11 или G31 искаш. Проверяваш в случая, че E60 са между 10-25к лева, виждаш, че в банковата си сметка имаш 30к+ (да не кажа и повече) лева и тогава започваш да гледаш. Ако намериш хубав автомобил с цена под 20к лева още по-добре за теб, но да търсиш с вече определен бюджет. Повече от половината от 10+ годишните автомобили от този клас (A6,5er,E,GS...) в България са в плачевно състояние...

По-добре страхотна E39 в "заводско" състояние отколкото Е60 гробница с гуми без грайфер...
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от FaceOff » 24 Мар 2018, 11:48

На 30ската за един месец са и смъкнали 1000лв, изчакай още малко и ще я вземеш с още хиляда надолу :D

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от vld » 24 Мар 2018, 12:57

FaceOff написа:На 30ската за един месец са и смъкнали 1000лв, изчакай още малко и ще я вземеш с още хиляда надолу :D

С тая китайска броня и това и е много :mhihi: , виж 535д-то хваща повече окото.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от FaceOff » 24 Мар 2018, 15:19

A9A написа:И двата горепосочени автомобила отдавна е трябвало да се претопят и да са станали на G31-ци.

....виждаш, че в банковата си сметка имаш 30к+ (да не кажа и повече) лева и тогава започваш да гледаш.


И то, ако са само за кола, ако не, си купуваш Е39в най-добрия случай

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от FaceOff » 24 Мар 2018, 15:22

vld написа:..виж 535д-то хваща повече окото.


Предната седалка ли? :mhihi:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от vld » 24 Мар 2018, 17:32

FaceOff написа:
vld написа:..виж 535д-то хваща повече окото.


Предната седалка ли? :mhihi:
Всъщност и тя е с саден м пакет та все тая.....

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 22.03.2018
Пол: Мъж

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от alessotm » 24 Мар 2018, 17:37

Значи 35 отпада като вариант. Започваме задълбочено да търсим 30D , по възможност със спортния волан, че другия ми грознее малко. Абе, със саден М пакет :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от The_Bear » 24 Мар 2018, 18:29

alessotm написа:... да питам, тия 218 коня и 500 Nm достатъчно ли му са на тва купе?


Ако караш като изоглавен, надали ще ти се случва често някой да те задминава. Може би са му достатъчни.

Пресен спомен имам от последното връщане от София (иначе рядко го карам моето), един човек с Е92 нещо не можа да приеме нормално това, че го задминавам (аз си го отнесох, де, малко преди летището на Ботевград) и се увлякохме в преследване. По летището, може би заради набраната от мен инерция не успя да ме догони. Това не ме учуди, но го виждах че кара горе-долу с моята скорост, а педала беше смачкал мокета. След летището ме задмина, защото аз се стараех все пак да карам съобразително и да не правя глупости. Та, на една права отсечка в баир (на излизане от с. Новачене) се случи така, че нямаше никой и в двете ленти стотици метри напред, чак до другия завой... Натиснах и го задминавам веднага след завоя, на който този нещо се мотаеше. Той като видя това (вече се преследвахме от 15-ина км) вместо да ме пусне, натисна. Натисна, ама нещо взе да изостава... Към края беше няколко дължини назад. После трудно го преживяваше това, пак ме задмина, лашкаше между колите, аз си го държа на дистанция 300-400м, и те така, докато настигнахме голяма колона тирове малко преди с.Ребърково, и аз се отказах да го гоня. Повече не го видях. Но ауспуха му отвътре чернееше :).

Извинявам се, малко се отнесох, май беше технически форума :oops: ....

Когато търсех Е61-цата, аз исках 535D, питам братчеда (небезизвестен беемведжия - BESSNIA е тук) за 535, че това 530D ми се виждаше "по-лабаво" като коне, той мърмори нещо и вика: "Ти ше се състезаваш ли?" Отговарям: "Да." Той, отказал се вече, отговори: "Еми земи си 535 тогава..."
В крайна сметка така се завъртяха нещата, че се случи неговата препоръка: 530D с ръчни скорости и само задно.

Ама и сега ми се иска да беше 535 :driving: ...

П.С. Моята я взех от автокъща във Враца :help: за точно 8100 лв преди 13 месеца. 267х км, изглеждат реални. Спортни седалки и волан. Ръчна ск. кутия, комби. Леко удряна отзад, направена не знам от кого, явно от тези, които са я вкарали. Има малко повече кит по заден десен калник съм забелязал с едно магнитче. Пръскана задно ляво, задно дясно, задна броня, предна броня. ДПФ-а си е на нея, даже е сменен с такъв произведен 2012г. Била е явно немска, после е станала австрийска, съдейки по историята. Отзад в багажника се е въргаляло куче, навсякъде набили се косми (още има) и мирише под стелката на куче (даже след прането)... Не ми хареса в какъв вид извадих масления филтър първия път... И под капачката за маслото имаше бая глеч... Не знам вашите как са? ЕГР-а си беше ОК. Масло в скоростите ОК - бистро си беше. По нея съм дал около 4к откакто съм я взел, като сам си правя ремонтите. То стана все едно ще я продавам. За ориентир някакъв. Има го и такъв вариант.
Последна промяна The_Bear на 24 Мар 2018, 18:46, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от Dextuar » 24 Мар 2018, 18:34

The_Bear написа:
alessotm написа:... да питам, тия 218 коня и 500 Nm достатъчно ли му са на тва купе?


Ако караш като изоглавен, надали ще ти се случва често някой да те задминава. Може би са му достатъчни.

Пресен спомен имам от последното връщане от София (иначе рядко го карам моето), един човек с Е92 нещо не можа да приеме нормално това, че го задминавам (аз си го отнесох, де, малко преди летището на Ботевград) и се увлякохме в преследване. По летището, може би заради набраната от мен инерция не успя да ме догони. Това не ме учуди, но го виждах че кара горе-долу с моята скорост, а педала беше смачкал мокета. След летището ме задмина, защото аз се стараех все пак да карам съобразително и да не правя глупости. Та, на една права отсечка в баир (на излизане от с. Новачене) се случи така, че нямаше никой и в двете ленти стотици метри напред, чак до другия завой... Натиснах и го задминавам веднага след завоя, на който този нещо се мотаеше. Той като видя това (вече се преследвахме от 15-ина км) вместо да ме пусне, натисна. Натисна, ама нещо взе да изостава... Към края беше няколко дължини назад. После трудно го преживяваше това, пак ме задмина, лашкаше между колите, аз си го държа на дистанция 300-400м, и те така, докато настигнахме голяма колона тирове малко преди с.Ребърково, и аз се отказах да го гоня. Повече не го видях. Но ауспуха му отвътре чернееше :).

Извинявам се, малко се отнесох, май беше технически форума :oops: ....

:OT: Колега, не че нещо, ама явно си се бил заиграл с някаква 320д и то от по-умрелите. Ако ти нямаш ремап, а той е със стандартен за 320д близо 200 коня, това, което обясняваш, ми е трудно да си го представя. А пък той е изгорил със сигурно 4-5 литра нафта по-малко :bchug: Аз съм карал Е60 218кс и е много, ама много далеч от самолет по мои скромни виждания :oops:
Последна промяна Dextuar на 24 Мар 2018, 18:36, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от firstduo93 » 24 Мар 2018, 18:35

Това е92 с кой мотор е бил се чудя , по-принцип тази кола върви доста солидно с по-големите мотори 330- 335 и не мисля че е60 би имал шанс срещу това купе :) . Което е напълно ок , едното е тежък седан ,другото е спортно купе , няма как да се сравняват .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от FaceOff » 24 Мар 2018, 18:50

firstduo93 написа:Това е92 с кой мотор е бил се чудя , по-принцип тази кола върви доста солидно с по-големите мотори 330- 335 и не мисля че е60 би имал шанс срещу това купе :) . Което е напълно ок , едното е тежък седан ,другото е спортно купе , няма как да се сравняват .
Хубаво е да даваш инфо от първа ръка, да преразказваш от нета е безмислено. Това е като с пикъп-а, .. само от клипчета не става
По темата - ако читаво 535 префейс се доближава до цената на фейсово 530, определено бих взел фейса.. но бюджета на колегата не е толкова

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от The_Bear » 24 Мар 2018, 18:56

dextuar написа: Колега, не че нещо, ама явно си се бил заиграл с някаква 320д и то от по-умрелите. Ако ти нямаш ремап, а той е със стандартен за 320д близо 200 коня, това, което обясняваш, ми е трудно да си го представя. А пък той е изгорил със сигурно 4-5 литра нафта по-малко :bchug: Аз съм карал Е60 218кс и е много, ама много далеч от самолет по мои скромни виждания :oops:


Точно описвам това, което се случи. И аз бях бая изненадан. Но после гледах има и слаби мотори на това купе, но пък е леко. Аз бях сам с някакви 20-30кг в багажника. Може той да е бил с пътници, беше тъмно, не знам. 530D мен си ми се струва самолет в сравнение със 110 коньовия пасат, който карах преди. А това колко гори май най-слабо ме интересува. Споменавал съм, че карам и една стара Г-класа 88коня, която ми гори над 20 от как се помня и трудно стигаш до четвърта... Това поне върви. И май трудно може да мине 10-11 на извънградско душманско каране.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от Exclusive89 » 24 Мар 2018, 19:01

vld написа:
FaceOff написа:
vld написа:..виж 535д-то хваща повече окото.


Предната седалка ли? :mhihi:
Всъщност и тя е с саден м пакет та все тая.....

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

:OT: Колега не че нещо, ама голям проблем ли е саден М пак или броний, не говоря за конкретната кола. Защото и аз мисля да “досадя” например от англичанка (оем) дали ще ми се смеят, че е саден :dunno: или имаш впредвид, че е китайски под саден.
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: E61/ 530D или 535D

Мнение от vld » 24 Мар 2018, 20:32

Exclusive89 написа:
vld написа:
FaceOff написа:
vld написа:..виж 535д-то хваща повече окото.


Предната седалка ли? :mhihi:
Всъщност и тя е с саден м пакет та все тая.....

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

:OT: Колега не че нещо, ама голям проблем ли е саден М пак или броний, не говоря за конкретната кола. Защото и аз мисля да “досадя” например от англичанка (оем) дали ще ми се смеят, че е саден :dunno: или имаш впредвид, че е китайски под саден.

Не няма нищо лошо в добре насаден пакет.
Ако купиш всичко необходимо от донора ще стане чудно. Освен броните и праговете има разлика в подкалниците, въздуховодите, вътре тавана и колонките на фабричните М пакети са черни, дръжките са черни, волан почиващ педал, доста нещата и като пари е доста по различно от китайския пакет който целия е 1200-1400лв.
Китайския не пасва перфектно, праговете са по къси с 1см. броните имат луфтове, общо взето се вижда от самолет че е китаец.
Освен това всички коли с изключение на ХД-то и ХИ-ти когато имат М пакет имат и М спорт окачване, което е супер добро като поведение, няма нищо общо с обикновеното.
Ако си решил да го правиш просто се подготви с търпение необходимо да намериш всичко необходимо оригинал иначе по добре с обикновените да си останеш.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook